Jaký je váš názor na zdravé přebalování?

sledováno 2× zobrazeno 397×

Vložil(a): Alexandra, 12. 5. 2016 1.07

Maminky, používáte látkové plenky, nebo jste zastánkyněmi jednorázovek? Používáte ekologické BIO plenky, nebo "klasiku"? A proč volíte tu nebo tu variantu přebalování? Co považujete za největší výhody a nevýhody? Klidně můžete přidat i konkrétní plenky, se kterými máte dobrou a špatnou zkušenosti (i když od toho tady na webu máme také kategorii Hodnocení produktů: http://www.promaminky.cz/produkty/prebalovani-11) ;) Těšíme se na vaše zkušenosti a názory.

Sdílejte:   | 
5

Nenašli jste diskuzi, kterou jste hledali? Přidejte ji

Pro přidání příspěvku je nutné se přihlásit nebo zaregistrovat.

k.o.r.i.n.e.k, 16. 10. 2016, 16.20

Já jsem to tedy nedokázala přepnout v hlavě a používám jednorázovky. Uvidím co u druhého ..

Anna K., 12. 9. 2016, 15.32

chci látkovat, jednak se mi nechce vyhazovat peníze za jednorázovky a tam kde bydlím máme levnou vodu takže za to praní moc penez nedám a je to šetrnější k přírodě

vivianr, 1. 9. 2016, 9.08

Používám dle nálady. V prvních měsících jsem víc používala látkovky a klasické plínky na novorozenecký sklad. Teď mám pár kusů vkládaček a střídám s jednorázovými Dada nebo šmoulími z Albertu. Jsme bez opruzenin kromě jedné vyjímky.

LindaM, 28. 5. 2016, 17.04

Používá zásadně látkové plenky, když se pořádně vyvaří, jsou jako nové. Jejich používání je takřka neomezené. Obzvláště, jestli chcete nejen něco ušetřit, ale také udělat něco podle mého názoru dobrého a prospěšného pro své děti. Ty "jednorázovky" jsou pro ty neustále uspěchané, trpící nedostatkem času a ty, které nemají žádné finanční problémy - koupiot si je a po jednom použití je vyhodit. Ekologické BIO plenky - to je podle mého názoru zprofanovaná záležitost. Reklama výrobců, kteří je chtějí prodávat je nadmíru vychvaluje. Lepší je opravdu ta "klasika"?

luciusmius, 25. 5. 2016, 10.21

Máme od začátku látkovky. Je nám 11m a pořád máme čtvercovky. A pořád máme novosklad. O látkovkách mi řekla kamarádka, která pradoxně nakonec bohužel svou výbavu musela dát pryč, protože její dcera je satan a látkovky jí omezovali v pohybu a ona je prostě nensnesla. Novosklad nám asi vyhovuje nejvíc. Kačce dýchá zadeček a je to pro ni i lepší kvůli kyčličkám. Mimoto je to dost úspora peněz a co se týká ekologie. Je pravda, že z jednorázovek je spousta odpadu, ale popravdě z toho důvodu jsme je nepořizovali. Spíš kvůli zdraví naší dcery a penězům. Jednorázovky kupuju, když jedu někam na delší dobu. Je to pro mě jednodušší, ale to moc často není. Jinak značka.... Mám všechny plíny z druhé ruky, tak na kalhotkových plínách je značka sepraná a nepromokavé kalhotky jsou od activbaby. Střašná značka po třech měsících jsme museli kupovat nové, protože vnitřní nepromokavá část se celá potrhala. A čtvercovky, jak už jsem řekla, jsou z druhé ruky, tak značku vůbec neznám.

Charmed, 20. 5. 2016, 20.54

já jsem pro jednorázovky, přebalit, vyhodit a neztrácet čas dalším praním a sušením. Ten čas lze využít mnohem lépe při aktivitách s dítětem (ano, pračka to vypere za mne, ale někdo to do ní musí dát, pak vyndat, pověsit a naskládat do skříně).

AllaŠvecová, 20. 5. 2016, 13.05

Přiznávám asi jsem v tomhle směru lenoch,je pro mě pohodlné malou přebalit a náklad vyhodit. Nechtělo by se mi prát dcerky totálně zaneradenou plenku. Používáme zelené Pampers a Šmoulí z Alberta

AllaŠvecová, 20. 5. 2016, 13.02

Také obdivuji všechny maminky co latkují. Přiznám se že jsem v tomhle směru asi hodně velký lenoch, dávám své malé slečně jednorazovku. Je fakt,že cenově látkové a jednorazovky vyjdou stejně. Ale představa jak peru dcerky zaneradenou plenku mě docela děsí

Blankasiro, 20. 5. 2016, 11.33

V dnešní době by bylo možná vhodnější zase se vrátit k tradičním plenkám z důvodu dlouhodobého rozkladu jednorázových plenek, alespoň maminky co mají možnost a čas prát a sušit plenky látkové...

vendy.z, 20. 5. 2016, 10.44

Já používám hlavně látkové plenky. Jsem s nimi maximálně spokojená a nemyslím si, že zasluhuji obdiv. Jde podle mě o zvyk, není v tom žádná práce navíc. Ani to není finančně tak náročné, pokud jsem si koupila nějaké bazarové a nějaké čínské - jsou dobré a jsem na ně zvyklá. Praní je snadné - hodím celé bez rozbalování do pračky, pověsím na šňůru a sbalím opět dohromady. U mě to byla hlavně finanční motivace. Jednorázové však používám také ráda - výborná věc na noc, na cesty a návštěvy měst či přátel. Obojí má hodně do sebe a nejsem jednoznačně pro to či pro to. Je to na každém... Pokud má však někdo málo peněz a má kde sušit plenky, rozhodně doporučuji látkové Z jednorázových dávám přednost DM Babylove

Naši partneři

© 2013 - 2016 ProMaminky.cz | design and code by Werner Dweight