Burkiny

zobrazeno 179×

Vložil(a): Katka, 26. 8. 2016 12.36

Jak vnímáte, co se děje ve Francii ohledně plavek pro muslimky? Jste pro jejich zákaz nebo nikoliv? Když se ve školách zakazovaly šátky, brala jsem to jako snesitelnou věc pro přizpůsobení. Případ s policií, která nutila ženu vysléct na pláži svoje plavky (burkiny) už mě přijde trochu přes čáru. Když si představím, jak se ta žena asi musela cítit ponížená. Navíc ty plavky vypadají podobně jako neopren, jen mají ten "šátek/čepici" na hlavě. Nestačilo by teda jako kompromis zrušit pokrývku hlavy? Proč nutit muslimky koupat se v miniaturních bikinách, když jsou od dětství zvyklé se halit? My Evropanky si přece taky můžeme vybrat jestli chceme plavky vcelku, tankiny, bikiny, existují i nuda pláže...

Sdílejte:   | 
0

Nenašli jste diskuzi, kterou jste hledali? Přidejte ji

Pro přidání příspěvku je nutné se přihlásit nebo zaregistrovat.

Minnie, 30. 11. 2016, 12.42

Já jsem pro. Když pojedu já do jejich země, taky se budu muset přizpůsobit. Tak proč jim by se mělo ustupovat. Vždy když někam jedu, musím si zjistit zákony a zvyklosti té dané země a pak se mohu rozmyslet, zda tam pojedu, či nikoliv.

Zuzka Čtvrtečková, 31. 8. 2016, 15.08

Mně je to vlastně jedno v čem se kdo koupe. Jako těhotná jsem se taky nechtěla nikde vystavovat v plavkách.

veru.veru, 28. 8. 2016, 21.34

To je kvůli tomu,co se děje,ale tohle už je moc,jestli se někdo cítí při koupání komfortněji třeba v oteplovačkách,ať se v nich klidně koupe.

dáša, 28. 8. 2016, 9.09

V jejich zemi také platí určité zákazy. I za líbání na ulici je vězení. V krátkém oblečení byste tam také měla problémy..ale v našich volnějších zemích je to honem na čarodějnice. Snad by opravdu stačilo sundat pokrývku hlavy. No jsem celá, z této události co se děje, rozpačitá.

darzanka, 27. 8. 2016, 8.46

Přesně jak píší ostatní maminky, to aby někoho nutili chodit na pláž polonahého mi přijde nenormální. Už to, že se muslimské ženy dokázaly přizpůsobit alespoň tak, že na sobě ve vodě nemají ty rozevláté hábity, beru jako pokrok a snahu se integrovat. Třeba se k nějakému odvážnějšímu modelu dostanou sami za pár let, chce to čas. A ne je nutit se svlékat. Přijde mi to, jako krok zpět. Já burkiny beru jako pozitivum..

vivianr, 27. 8. 2016, 7.15

Myslím, že je to stejné, jako kdyby někdo židům zakazoval jarmulky a křesťanům křížek na krku.

klarike1

klarike1, 26. 8. 2016, 23.14

Ať si plavou v čem chtějí, mi to nevadí. Mám z nich jako většina divný pocit, ale kdo je nezná blíž, asi se tomu neubrání. Jen si říkám, jestli bych se stěhovala já do "muslimské" země, kdybych tedy musela z té naší "křesťanské" prchnout. A kdybych neměla volbu a musela jsem, nevím, zda by mi tam někdo moje návyky, třeba jako minisukně, tílka apod. toleroval...Evropa je strašně tolerantní a ač muslimské ženy na tom mají asi nejmenší podíl, strach z Islámu a obrana naší kultury má asi někde důvod.

Kamila Pecharová, 26. 8. 2016, 23.12

Jsem pro to, aby si každý nosil co chce a co je mu příjemné!

benca, 26. 8. 2016, 20.05

oni su tak zvyknute zit, je to ich zivot, ich volba

Jarka mmm, 26. 8. 2016, 19.42

Mě nevadí. Přeci nemůžou někoho na veřejném prostranství nutit se svlékat? Kdyby se tam koupali nahaty,tak je zase budou nutit oblékat. Osobně by se mi daleko víc libily i ve městě než klasické černé burky,z těch jde na mě strach. Naštěstí jich moc nevidam. Jinak kamarádka je muslimka,chodí zahalena a v satku a pry to dělá dobrovolně. Otázka je,jestli je pořád tak zamilovaná a jednou si to nerozmysli a co pak na to její manžel. Vždyť ženy jsou skoro všechny aspoň trochu marnive a jsou rády,když se za nimi někdo pohledné? Jinak s těmi burkinami si dovedu představit,že by se udělal kompromis jako jsou nudaplaze. Ale nejraději bych od těchto lidí byla co nejdál. Dělají na mě dojem,že se nikdy nepřizpůsobí a naopak to budou vyžadovat od nás. Sem zvědavá,do jaké míry budou evropští politici ochotni ustupovat. Např.jim dovolují mešity,ikdyz všichni vědí,co se tam káže...nechápu.

Naši partneři

© 2013 - 2016 ProMaminky.cz | design and code by Werner Dweight