Předškolak

zobrazeno 1659×

Vložil(a): dasza, 8. 10. 2016 6.54

Ja si s klukem delam komplexni pripravu doma..jedeme uz ted v zari.pac mame prac.listy na 9m..ve skolce cosi delaj.ale je to bida.. Okoli je takove ze v ms to staci.doma nedelame nic.atd.. Co vy?jak to mate?? A jake publikace se vam osvedcily?? My delame tydenicky..takze jednou tydne(ikdyz klula to bavi a objednali sme sady 3)neb dve uz ma hotove z lonska.ale to sme nebuzirovali na detailech;))))

Sdílejte:   | 
0

Nenašli jste diskuzi, kterou jste hledali? Přidejte ji

Pro přidání příspěvku je nutné se přihlásit nebo zaregistrovat.

Mygara

Mygara, 2. 9. 2017, 6.43

školka není španá, ale domácí příprava je v dnešní době důležitá, přijde mi, že děti toho mají umět dnes do první třídy docela dost

Minnie, 6. 2. 2017, 11.29

Dcera naštěstí bude mít automatický odklad (je listopadová) a já jsem ráda. Jen ať si prodlouží dětství. Jinak ve školce jsou věkově smíchaný a pak pro předškoláky je třída zvlášť. Nemají tam tabuli, ani nejsou vyvoláváni, spíš mají pracovní listy, trénují uvolnění zápěstí, po obědě už nechodí do postýlek. Ovšem když je předškoláků víc a nevejdou se, tak jdou k nám do třídy. Vloni jich u dcery bylo 7. Dcera v té době 4 letá kolikrát sama za učitelkou přišla že chce dělat prac.listy s předškoláky a tak ji učitelka taky dala list a ona dělala přípravu a prý ji to šlo. Ona celkově má zájem, ve 2 letech znala tiskací velká písmena, barvy, počítání do 10, teď v 5 letech umí všechna písmena napsat, počítat do 100, teď začala sama od sebe sčítat a odečítat do 20. Myslím že příprava ve školce stačí, ale kupujeme časopisy s úkoly třeba Méďu Pusíka, tam je teď psaní psacích písmen tak už zkouší i to. A ze školky jsme objednali prac.sešit Než půjdu do školy.

Fuga

Fuga, 11. 1. 2017, 20.07

je fajn, že se mu takto věnujete, nás to čeká příští školní rok, ale teď řešíme Předškoláka nebo pracovní listy, co stáhnu na netu

vendy.z, 8. 10. 2016, 20.50

Doma něco také děláme, ale spíše stačí co mají v MŠ. Plus má další přípravy - učí se AJ, zná písmenka a číslice (od 2,5 let), učí se hodnotu peněz, kreslit, hudebka...

Petra Önder (petrao)

petrao, 8. 10. 2016, 13.46

Určitě děláte víc než většina ostatních

Jarka mmm, 8. 10. 2016, 13.18

Pokud se rodič dítěti věnuje,tak většinu věcí pochyti jen tak mimochodem. Tím venovanim se mám namysli to,že mu čtou,vypravej si, např. v lese řeknou,že tohle je smrk atd. Dvouletá dcerka se jen tak bokem naučila skoro celou abecedu. Cíleně jí budu učit výslovnost,kdyby měla problém. Určitě jí nebudu cíleně učit ucivo první třídy,aby se tam nenudila. Pokud se ale rodiče dětem nevěnují a raději koukaji do mobilu,na tv nebo někde pokurujou,tak pak asi nezbývá,než aby je to naučil někdo jinej. Jinak bych to zbytečně nehrotila. Navíc si myslim,že pokud mají děcka něco uměle nadrcene,mají nějakou dobu navrch,ale ostatní je rychle dozenou a pak můžou byt rozhozeni,že už nejsou tak geniální (čistě moje domněnka).

Katka

Katka, 8. 10. 2016, 11.58

Loni se čtyřleťákem jsme se zaměřili na logopedii, doučila jsem ho s,z,c, ž, š, č a ř pak jsme si procházeli pracovní listy z netu. Teď má 5 let a občas vyplňujeme "Kreslení před psaním" od Bednářové. Je to taková jediná příležitost, kdy si syn vezme doborovolně do ruky tužku, úkoly ho baví, obrázky kreslit nechce. Barvy a počítání do deseti je takový základ, pak je dobré, aby dítě znalo umisťování v prostoru. Ještě se budeme učit utírat zadek a zavazovat tkaničku, máme na to 11 měsíců ;o)) Hodně čteme, takže syn má slušnou slovní zásobu. Do školky nechodí. Někde v mš nedělají nic, jinde zase děti chodí do přípravné třídy, sedí v lavicích, chodí k tabuli a vede je jejich učitelka, to mi je úplně proti srsti, takhle je nutit do učení ještě o rok dříve S dcerou jsem měla stejnou "přípravu" jako se synem a učitelka si sedla u zápisu na zadek a půl hodiny ji chválila, jak krásně mluví, jakou má slovní zásobu....Ještě existují Rozcvičovací listy. Obojí jde stáhnout.

dasza, 8. 10. 2016, 12.04

Scz taky pilujem...jinak mluvi hezky a hodne..on i pise.cte pocita...orientuje se v prostoru.rad maluje a neustale neco vyrabi...uc.v ms dycky rika ze striha nejlip ze vsech..jinak ten zadek taky trenujem..on se teda utira sam.ale kontrolujem to..zavazivani tkanicky mame prave v te priprave..ale bavi ho to..on celkove se desne zajima o skolu atd..jen ta komunikace s cizimi vazne.

Katka

Katka, 8. 10. 2016, 12.09

Ještě má rok čas. Ty sociální/komunikační dovednosti se rozvíjejí až naposledy. Dcera mohla jít klidně do školy o rok dříve, protože znala písmena, psala, počítala, ale sociálně byla na úrovni tříletého, takže jsme počkali a nic jí neuteklo, kupodivu ve škole se nenudila. S paní učitelkou nechce dcera komunikovat ani teď ve třetí třídě. Paní učitelka je stará škola a ona jediná má pravdu, takže dcera s ní nic ani domlouvat nechce, protože ví, že ji učitelka stejně nebude brát vážně

dasza, 8. 10. 2016, 12.15

To je to.co ve skole nechci;))) ale zapisy jsou az v dubnu.tak uvidime..on do skoly chce...ma vybranou aktovku.denne na ni kouka...atd;))pako;)) ale on je ukolovy typ..potrebuje poraf delat ukoly.

Katka

Katka, 8. 10. 2016, 12.51

Syn dostane aktovku až v tom květnu, nechci mu kazit vánoce

dasza, 8. 10. 2016, 13.37

On ji taky nedostane ani na vanoce ani na narozeniny..ta se koupi jen tak..

veru.veru, 8. 10. 2016, 10.43

Nechala jsem to zcela na školce, s dětmi pracovali, doma děti dělaly pouze to, co je bavilo, nakoupila jsem různé didaktické hry, sešity a ty dělaly, když se jim chtělo, což moc často nebylo. Myslím, že pokud se s dítětem bavíte, čtete mu, jezdíte s ním po výletech a tak, není potřeba to nijak hrotit, základem je fungující rodina a s dítětem si povídat, mít prostě společný život. Ostatní ho naučí ve škole. Moje děti neuměly ani číst, ani počítat a ve škole měly samé jedničky.

dasza, 8. 10. 2016, 11.06

Nejde o psani a cteni..ale treba drzeni tuzky..takiva blbina a dost to zneprijemni skolu.zvlast kdyz uca je to preucuje pozde atd...a kluk ty ukoy dela rad.navic tam ma nalepky.na to formou hry. Atd...jen ja chci odklad..tak uvidime jak to v dubnu pri zapusu dipadne;)

veru.veru, 8. 10. 2016, 11.19

A on je nějak pozadu? To je další věc, spousta rodičů chce odklad, ale mnohdy je to zbytečné, ale nevím, neznám ho. Tak tužku by měl umět držet dobře, to ano, ale to jsem na mysli neměla, to se má učit už od té doby, co začnou malovat, sklon, držení, na to je potom už pozdě, to ano.

dasza, 8. 10. 2016, 11.28

Pozadu neni. Spis naopak..alr socialni stranka vazne..on ma problem komunikovat s dospelymi co mu nesednou.nelibi se mu..treba v ms je 3roky a az letos reditelku pozdravi.pac mu proste rikame ze je to slusny..tak se odhodlal to zlusit..ale odpovedet na otazku??nikdy!!!!

Katka

Katka, 8. 10. 2016, 12.11

Souhlasím, že děti není potřeba učit číst, ale většina dětí stejně nějaká písmena už zná. Navíc u zápisu je potřeba napočítat minimálně do 6 a umět se podepsat hůlkovým písmem (teda tady u nás). Což pro průměrné dítě nebývá problém ;o)

dasza, 8. 10. 2016, 12.18

Tobyste koukala kolik decek se neumi podepsat nebo spojit tecky v nejaky obrazek;))) a odpovim tady..vim ze zaois sou v dubnu...je cas...vsak nerikam ze bude mit 100%odklad..jen ze uvazuji pro sebe kvuli stydlivosti...ale on o odkladu nema ani tucha;)

Lenica, 10. 3. 2017, 11.12

tohle řešila jedna maminka u nás a odklad kvůli tomu doporučila i psycholožka A u našeho syna to byl taky odklad, ale kvůli tomu, že byl ještě hravý a pořád takový dětský a jsem ráda, že jsem mu odklad dala

veru.veru, 8. 10. 2016, 12.18

a ani to nemusejí imět, je to spíš o tom, že je testují, ale i pokud to neumějí, nic se neděje a měli by je vzít, protože to není hlavní ukazatel. Dítě musí být zralé ve více směrech, na netu přesně najdete, v čem. A ono se to pozná, i kdyby dítě mělo naučeno tohle, pozná se to třeba právě na té sociální zralosti, jak o tom píše Dasza

veru.veru, 8. 10. 2016, 12.23

Lenica, 10. 3. 2017, 11.10

No, hurááá....konečně super odpověď.... já nevím, proč by měl syn umět věci, co se učí až ve škole.Jako jo, učíme ho základní věci, nakoupila jsem v Knihcentrum.cz různé doplňovačky, knížky na psaní, počítání, ale když nechce ,tak to neděláme.Až teď v 6letech se naučil poznávat čísla od 0-10, někdy mu to nejde, ale nehrotím to.Jsem na něho pyšná, že to zvládá sám a hlavně ho do toho nikdo nenutí a baví ho to

lazna, 8. 10. 2016, 9.33

U nás ve školce je to hrozné. Berou tam dvouletý děti. Jsou namíchaný s předškoláky a nemají na ně vůbec čas. Takže bude příprava doma.

dasza, 8. 10. 2016, 9.42

Mam smisenou tridu a cas je pro vsechny a delame vse se vsema;

lazna, 8. 10. 2016, 9.55

Asi jak kde. U nás je to hrozný. Na zahradě byli tři učitelky a dvě děti jim utekly a všimly si toho až za tři hodiny.

dasza, 8. 10. 2016, 11.14

Tak nam nemaj sanci utect...zaprve decka vi co se ma a nema delat..a zadruhe je hlidame..jinak ve tride mame 11dvouletaku a pohoda..

snany, 8. 10. 2016, 13.29

S útěky je to trochu složitější, stát se to může každému, i nám se to stalo. Avšak na to vesměs příjdeme během pár minut, " útěkáři" jsou často kluci předškoláci, kteří dobře ví....

snany, 8. 10. 2016, 10.04

Taky to tak máme

lazna, 8. 10. 2016, 12.21

Jj. Záleží na přístupu k dětem. Tam to byla hrůza.

snany, 8. 10. 2016, 10.04

Věkové heterogenní skupiny jsou dle mého názoru v mnohém lepší než homogenní A věřte, že se věnují všem dostatečně. V práci také máme v jedné třídě děti od 3 do 7 let

lazna, 8. 10. 2016, 12.19

Věřím. Neměli jsme to tam jednoduché. Když jsem syna dávala do školky, tak učitelka tam nebyla nebo seděla u stolu a dělala si svoje věci. Když jsem šla pro syna, tak bylo to samý. Nebo tam byla uklízečka, která je tahala za uši a řvala na ně. Kdyby byla možnost dát dítě jinam, tak bych nebyla sama kdo by dal dítě jinam.

snany, 8. 10. 2016, 13.34

Tak to je síla, uklízečka řve na děti? To bych raději nechala dítě doma

snany, 8. 10. 2016, 9.00

Asi Vás překvapím, ale ve školce cíleně neděláme žádnou extra přípravu a děti školu zvládají , avšak záleží na typu školky- u nás se nekreslíme v září ovoce a ježky což v jiný je každoroční standard. S dcerou máme školku hrou, "cvičíme" každodenní činnosti, občas nějaký pracovní list, ale rozhodně to nepřeháníme.

dasza, 8. 10. 2016, 9.43

Tak cilene..my v praci taky nedelame bic cilene a nic predskolaci nemaji...ale u nas v ms kde mam kluka maj jednou tydne hodinu pro predskolaky..a je to des..kluk tam byl jednou.pac je to pro me zbytecnost...

snany, 8. 10. 2016, 9.55

U synovce mají taky " kroužek" předškoláček a příliš tomu nerozumím, proč některé školka zřizuje.

veru.veru, 8. 10. 2016, 10.47

No kvůli rodičům, kteří si myslí, že díky tomu budou mít doma génia, ale nechápou, že místo kafe a cigárka by stačilo se jim víc věnovat. A ne ve smyslu čtení a počítání, ale třeba si jen povídat, sednout si na koberec a hrát si ...

dasza, 8. 10. 2016, 11.04

No ono jak to vidim. Nalokdo se jim venuje a preci jen u zapisu a u prvnaku toho chteji cimdal vic..ja zvazuhi odklad.kvuli socialni nezralosti..ale zas pak vidim co do skoly narvou za decka..jak proste nedbaji jakou skolu vybrat atd..je to vubec nezajima..)

Katka

Katka, 8. 10. 2016, 12.13

Ještě bych s odkladem vyčkala, vždyť je teprve začátek října. Pokud se zadaří, měli by zápisy být příští rok až v květnu nikoliv v únoru jak bývaly a 3 měsíce je pro dítě dlouhá doba, to se toho ještě spoustu naučí. Já mám jasno, že odklad nechci, protože by syn musel do školky, to mě přijde lepší ta škola 6 let bude mít v květnu 2017

snany, 8. 10. 2016, 13.15

Pokud má někdo odklad nemusí nutně zůstat v MŠ, ale existují přípravné třídy ZŠ

Katka

Katka, 8. 10. 2016, 15.09

No než státně nějakou přípravu, to se radši prokoušeme první třídou jako rodina.

veru.veru, 8. 10. 2016, 10.45

Všimla jsem si, že v těhle věcech se často shodneme, holt kolegyně

Katka

Katka, 8. 10. 2016, 15.10

Ano, učitelky se nezapřou ;o)) Moje matka je taky učitelka, takže chápu, že prostě nemoc z povolání ;o))

© 2013 - 2024 ProMaminky.cz | design and code by Werner Dweight Solutions

Spravovat souhlas s nastavením osobních údajů