Povinnosti dětí

zobrazeno 1482×

Vložil(a): Kamila Pecharová, 21. 11. 2017 9.57

Narazila jsem na hezký článek, kde se mimo jiné píše, že tříleté dítě by mělo mít min. dvě své povinnosti, které automaticky dělá a má je na starost. Mě se to moc líbí a než jsem měla děti, plánovala jsem si, jak je budu v tomto duchu vychovávat.. Bohužel ale každou činnost musím synovi opakovat stokrát, aby poslechl a udělal co říkám, natož aby ji dělal automaticky.. A jak to máte zavedené vy? Jaké činnosti případně vaše děti takto dělají? http://www.rodicevitani.cz/co-si-mysli/marek-herman-trilete-dite-by-melo-mit-doma-nejmene-dve-povinnosti/

Sdílejte:   | 
0

Nenašli jste diskuzi, kterou jste hledali? Přidejte ji

Pro přidání příspěvku je nutné se přihlásit nebo zaregistrovat.

V007A, 3. 12. 2017, 0.01

Souhlasím.

vendy.z, 25. 11. 2017, 19.30

Spíše úklid a pomáhání (v uvozovkách )

Nikoll, 24. 11. 2017, 18.49

Dcera je zatím ještě prcek, 21m ale už teď se jí snažím do všeho zapojovat. Když slyší pračku okamžitě tam běží a vyndavá prádlo do koše a potom ho dává do sušičky a zase suché vyndavá. K svátku dostala uklízecí vozík protože ráda zametá, tak pořád zametá a "vytírá" a nebo vysává. Pomáhá i s myčkou. A už se docela naučila, že když jdeme spinkat, vrátíme hračky do krabiček aby se maminka v noci nezabila tak doufám, že jí to vydrží

Katka.p, 24. 11. 2017, 10.35

Jé je to známe, taky jsem vše vysvětlovala tisíckrát, než to zlatíčka pochopili, pak se to tedy naučili dělat krásně sami a bez řečí a dnes co mi mladej leze asi už trochu do puberty v jeho 9ti letech, tak to bylo na příklad: Vlezla jsem do jeho pokojíku a povídám, "tedy Ferďas máš tu ale velký binec, že ani k oknu se nedá projít přes poházené věci po koberci, koukej to uklidit, za chvíli přijdu na kontrolu. " A když jsem přišla na kontrolu, byla udělaná cestička z odsunutých věcí k oknu a k psacímu stolu. Tak musel panáček uklízet znova.

nikolava, 23. 11. 2017, 21.05

Snazim se synovi rikat aby sel uklidit hracky, dal cepici kam patri apod. Ma teprve 2 roky. Kdyz utiram prach nebo vysavam tam mi nadsene bere nacini 😂

mattonka, 23. 11. 2017, 17.54

Já sama děti zatím nemám, ale už mám velké plány s jejich výchovou:) Rozhodně souhlasím, že by děti měly mít své povinnosti už od malička. Vidím na výchově své sestry, jak za své děti vše radši dělala, teď už jsou skoro dospělé, nic je nebaví, nezajímá, v domácnosti s ničím nepomáhají a moje sestra je z toho nešťastná...bohužel už s tím teď moc nenadělá

Kamila Pecharová, 23. 11. 2017, 20.30

Řekla bych, že po porodu svých dětí svou sestru pochopíte víc a zjistíte že to nejde úplně jednoduše já sama s tím mám právě problém, i když s článkem plně souhlasím!

Pávinka, 22. 11. 2017, 21.09

také jsem četla a článek se mi moc líbí a souhlasím, snažím se i syna vést k práci jsou mu tři a i když je vývojově pozadu, tak se snaží

Fuga

Fuga, 22. 11. 2017, 14.51

také se snažím ,ale hodně to vázne, musím stále připomínat (

Kamila Pecharová, 22. 11. 2017, 21.10

jako u nás..

jkubeso, 22. 11. 2017, 10.25

Syn je zatím malý, ale nechávám ho pomáhat, když to jen trochu jde, tak mu to snad vydrží i když bude starší

Barbarelka, 22. 11. 2017, 6.54

Malé 18 měsíců a sama od sebe teda ještě nic ale hračky po sobě uklízí a vlastně dělá vše co po ní kdy chci. jako povinnost časem určitě.

Kamila Pecharová, 22. 11. 2017, 21.13

oni holčičky jsou asi na úklid pečlivější a v 18 měsících ještě opakují činnosti po rodičích automaticky.. u nás nějaké to odmlouvání začalo právě až po tom 18. měsíci

Barbarelka, 23. 11. 2017, 19.58

Nestrašte mě

© 2013 - 2024 ProMaminky.cz | design and code by Werner Dweight Solutions

Spravovat souhlas s nastavením osobních údajů