pistole a jiné násilnické hračky

zobrazeno 247×

Vložil(a): Zuzi, 10. 12. 2015 21.37

Maminky mám dotaz ohledně hraček pro kluky - syn není druh dítěte co by seděl u televize a když někdy sedí tak rozhodně ne sám...ale jako správný kluk si pochopitelně oblíbil hračky jako jsou i dětské pistole a různě tomu podobné...před pár dny jsem stála ve frontě rodiču na třídních schůzkách a ostatní rodiče rozebírali co kdo koupí k vánocům a jedna maminka začala vykřikovat, že syn chce Lego Ninjago, a to rozhodně kupovat nebude, protože nebude kupovat žádné střílečky a násilné hračky, že nesnáší pistole všechny tomu podobné věci..JAKÝ NA TO MÁTE NÁZOR VY? Já osobně vyrůstala v malém městě a dětství jsem zažila převážně venku, kdo neměl dětskou pistol byl outsider, na holku brán zřetel nebyl, prostě máš pistol, jdeš si hrát. Pořád jsme někdě běhali venku a hráli na policajty, každej nalezený zkroucený klacek byla pistol....takže mi nepřijde hloupé mu koupit nějakou tu zbraň...pochopitelně ho učím, že je to na obranu a aby si s tím hrál "rozumně" ....ale potom co ta maminka vykřikovala mi trochu nasadila brouka do hlavy :)

Sdílejte:   | 
4

Nenašli jste diskuzi, kterou jste hledali? Přidejte ji

Pro přidání příspěvku je nutné se přihlásit nebo zaregistrovat.

Topik2, 15. 8. 2016, 18.12

Ani mi jsme se tomu neubranily....bohužel to ke klukům patří a raději mu koupím tu pistolku než vidět jeho smutná ocicks

Petra Schoberová, 20. 12. 2015, 7.04

Já osobně nemám tyto hračky moc ráda... Vím že se tomu člověk neubrání ale pokud možno kupovat je nebudeme.. Nelíbí se mi když za vámi přijde dítě s pistolý a začne střílet a řvát zabiju těě.. To je na mě moc.. Bracha vyrostl bez pistolý apodobně a vůůbec mu to nevadilo...

Lenka B.-763, 19. 12. 2015, 17.20

Myslím,že to ke klukům patří.Samozdřejmě vše s mírou.A hlavně vysvělit dítěti že nesmí mířit na lidi a zvířátka.Kluci si rádi staví zbraně i ze stavebnic.Asi je o v nich nějak zakodováno.S pistolkou lítá i naše malá-vidí to u staršího

DenisaC, 13. 12. 2015, 21.36

Pistolka byla klucici hracka vzdycky. I luk a mec prece.

Minnie, 13. 12. 2015, 8.30

Sice syna nemám, ale mám bratrance s kterými si dcerka často hraje, takže se tomuto nevyhne a já na tom nic špatnýho nevidím ono se jí stejně nejvíc líbí, jak samopal vydává zvuky a bliká.

vivianr, 12. 12. 2015, 14.26

Teta to bratrancům zakazovala. Babička jim nesměla dát ani postavičku spidermena. Teď jsou dospělí a vliv to žádný nemělo. Jsou to stejný hajzlíci jako ostatní kluci v jejich věku.

kajca, 12. 12. 2015, 9.59

Dnešné deti sú iné ako sme my boli.Ja nemám rada zvrane,jednu synček mal,no odložila som ju a nechyba mu.

EliškaVr, 11. 12. 2015, 21.20

Je to opravdu těžká otázka ... dříve asi ano, protože nebyla taková doba, kdy se předhazovali až tak násilné činy, přepadení, proto to teď každý bere jako špatné. Já bych v tom opravdu nic zlého v tomto dětském věku neviděla.

Zuzka Čtvrtečková, 11. 12. 2015, 20.37

U kluků je tohle hrozně těžké. My bydlíme ve městě, které žije svojí minulostí. Vojáci, děla, bitvy, zbraně... Takže i když jsme se snažili držet syna od těchto věcí dál, tak to prostě nejde. Navíc, co chodí do školky, tak si hraje, že je voják a střílí prstíkem pavouky. Když si vzpomenu na sebe, tak jsme vlastně taky s klukama běhali po venku, hráli si na Kobru 11 a nejlepší bylo, když přijela pouť a my si tam mohli koupit kuličkovku Jinak jsme hledali zahnuté klacíky a vyráběli meče z prken.

Katka, 11. 12. 2015, 9.05

Taky jsme se o tom s manželem bavili a nakonec jsme došli k závěru, že úplné odepírání těchto hraček nic neřeší, že je asi lepší, když si syn pohraje s pistolkou v dětské věku než aby si tuto potřebu kompenzoval třeba v pubertě a později. Každopádně to neznamená, že mu koupíme kdejaké plastové monstrum na které si v hračkárně ukáže. Manžel vyrobil dřevěné meče, štíty a luk a jednu takovou "loveckou dlouhou pušku". Abych řekla pravdu, když si ji chce vzít syn na procházku po městě, tak se za to docela stydím a bojím reakcí okolí, protože v dnešní době dítě se zbraní nepůsobí zrovna dobře. Naštěstí si častěji bere do ruky autíčko než pistol ;o)

Zuzi, 11. 12. 2015, 9.34

Taky mame drevene hracky ...v Nemecku jsme navstvili stredoveky den na jednom hrade a dostal krasny mec a veliky dreveny stit a ten se teda libil i nam asi je dulezite vest dite k te lepsi strance, ze neni loupeznik, ale princ ....nez mu to uplne zakazovat. Diky za nazor!

Naši partneři

© 2013 - 2016 ProMaminky.cz | design and code by Werner Dweight