Konečně rozumný návrh

sledováno 1× zobrazeno 980×

Vložil(a): snany, 26. 1. 2018 18.33

https://zpravy.idnes.cz/zruseni-povinna-skolka-vaclav-klaus-mladsi-snemovna-navrh-par-/domaci.aspx?c=A180126_111848_domaci_nub Zruší či nezruší? Od září čeká syna povinné předškolní vzdělávání, zatím to vypadá, že budeme "rebelové" a půjdeme cestou domácího vzdělávání.

Sdílejte:   | 
0

Nenašli jste diskuzi, kterou jste hledali? Přidejte ji

Pro přidání příspěvku je nutné se přihlásit nebo zaregistrovat.

vendy.z, 29. 1. 2018, 19.13

Jéjda, toho pána fakt nemusím

snany, 29. 1. 2018, 19.29

Já ho taky nemusím, ale v tomhle s ním souhlasím. Avšak na inkluzi se naše cesty rozcházejí

Fuga

Fuga, 28. 1. 2018, 8.18

mně nevadí, že je to povinné, proto mě to nechává v klidu

Nikoll, 27. 1. 2018, 12.46

Nevím, možná to něco do sebe má, dítě si zvykne na režim před školou který ho stejně čeká, ale sama nedokážu posoudit. Dcera má teď 2 roky skoro a nedovedu si naopak představit, že už by měla chodit do školy teď když je školka od dvou let.

snany, 27. 1. 2018, 14.24

Jenže ve škole je naprosto jiný režim než ve školce

Nikoll, 27. 1. 2018, 16.04

tak já spíš myslím režim toho, že tam musí, každé ráno. Přeci jen když prcek nechce do školky a maminka nemusí do práce tak si ho může nechat doma, takhle si zvyká na povinnost

Cinderella

Cinderella, 27. 1. 2018, 11.15

už aby to zrušili, je to nesmysl, pokud jsou třídy věkově smíšené, předškolákům se stejně učitelky nemají čas věnovat natolik, aby se naučily něco smysluplného do školy, vidím to u našich dětí, dcera školku přetrpívá, úkoly, které dělají, zvládne levou zadní i doma..

Nikoll, 27. 1. 2018, 12.47

Tak pokud udělali něco jako povinnou školkovou docházku, trochu bych čekala, že udělají i třídu pro tyto děti a učitelku, která se jim bude věnovat, aby je připravili na školu, ale takto to asi opravdu postrádá smysl...

snany, 27. 1. 2018, 14.28

Mě se naopak věkové smíšené třídy líbí a děti se navzájem od sebe naučí více. Přeci jen takové rozložení je nejpřirozenější. A školka by neměla být jen o pracovních listech, má rozvíjet dítě komplexně

LucieS

LucieS, 27. 1. 2018, 9.30

Mě by spíše zajímalo, proč jste některé striktně pro domácí vzdělávání a proti školce? Chápu to u cikánů, kteří to mají v životním nastavení, že jsou doma s haldou děcek...

Janako

Janako, 27. 1. 2018, 13.50

Taky se divim.Syn je v ms rad,tak proc bych ho tam nedavala?ted je tedy uz predskolak.ale stejne si myslim,ze ve skolce se muze to dite naucit neco jineho nez doma.

snany, 27. 1. 2018, 14.38

Může se toho ve školce naučit hodně, ale raději to nebudu specifikovat Samozřejmě záleží na osobnosti pedagoga

Janako

Janako, 27. 1. 2018, 15.47

Tak nauci se to pozitivni a i to negativni,ale tomu se clovek nevyhne.

snany, 27. 1. 2018, 14.36

Já proti školce nejsem, to bych pak neměla kde pracovat Jen když mohu volit zda dítě rozvíjet v přirozeném domácím prostředí, je jasné co vyhraje. Ne všechny děti jsou spokojené ve školce a z introverta se extrovert nestane.

Janako

Janako, 27. 1. 2018, 15.48

Podle me je dobre kombinovat oboje.A i ten introvert bude muset jednou do skoly ci do prace.

LenkaKozlova

LenkaKozlova, 27. 1. 2018, 9.29

A ještě k tomu Klausovu článku. Myslím, že je potřeba zajistit i dostatečné kapacity i pro dvouleté děti. Nevím, jestli je úplně šťastné řešení přijímat je do školek, spíš bych byla pro zřizování mikrojeslí.

snany, 27. 1. 2018, 9.43

Já bych spíše zajistila podmínky, aby děti ve dvou letech nemusely do žádného zařízení.

LenkaKozlova

LenkaKozlova, 27. 1. 2018, 12.45

Já neříká, že tam musí chodit ve dvou letech, ale dala bych rodičům tu možnost se tak rozhodnout a jít do práce třeba brzy (třeba na částečný úvazek). Teď ty možnosti jsou dost omezené pro rodiče, kteří nemají hlídací babičky (nebo někoho jiného blízkého) a zase nevydělají tolik, aby si mohli dovolit soukromé hlídání.

Janako

Janako, 27. 1. 2018, 15.50

Dvoulete jsou na skolku jeste male. nejlepsi jsou centra,kde je to dite i s maminkou.

LenkaKozlova

LenkaKozlova, 27. 1. 2018, 9.23

Já jsem proti povinnému předškolnímu roku, dokud nebude ve školkách zajištěna dostatečná kapacita. Pak tam musí nastoupit děti rodičů, kteří je tam dát nechtějí, ale nevejdou se třeba mladší děti, které tam rodiče umístit chtějí. A rodiče pak nemůžou do práce. Jinak v principu si myslím, že je dobře, aby děti navštěvovaly předškolní zařízení a zvykaly si na kolektiv. Ale nejprve je potřeba zajistit dostatečné kapacity.

Jarka mmm, 27. 1. 2018, 8.58

Vůbec to anije neměli zavádět,je to pěkná blbost.

jitkamety

jitkamety, 27. 1. 2018, 8.26

Já jsem rozhodně proti aby to bylo povinné,dcera jde do školy příští rok a snad to do té doby třeba zruší

Zdeňka S., 27. 1. 2018, 7.59

Dcera je teď předškolačka, do školky normálně chodí a líbí se jí tam , je zvyklá na děti se kterými půjde do školy a má tam spoustu kroužků

snany, 27. 1. 2018, 9.21

Každé dítě je jiné, některé je spokojené ve školce jiné nikoliv. Dcera kolem sebe potřebuje děti, dospělé, vyhovuje ji naplánovaný režim, potřebuje "publikum", sama není schopná fungovat a syn je přesný opak. Znám z práce i okolí celkem hodně dětí, některé to protrpí, protože už rezignovaly, u některých je vidět že jsou rády, že se jim někdo věnuje. Taky znám mazlíčcích typy a mě osobně by mrzelo, že moje dítě se mazlí s někým jiným. Školka po potřebná pro ty jenž musí z nějakého důvodu do práce.

© 2013 - 2024 ProMaminky.cz | design and code by Werner Dweight Solutions

Spravovat souhlas s nastavením osobních údajů