Adopce

zobrazeno 852×

Vložil(a): snany, 7. 8. 2016 22.29

Synovec je adoptovaný (od 1 roku) , má 5 let. Myslím, že je pomalu čas vysvětlit mu tuto dosti citlivou záležitost. Jaký máte názor?

Sdílejte:   | 
0

Nenašli jste diskuzi, kterou jste hledali? Přidejte ji

Pro přidání příspěvku je nutné se přihlásit nebo zaregistrovat.

Mygara

Mygara, 19. 11. 2017, 16.25

v 5ti letech by to už mohl chápat, lze to vysvětlit určitě šetrně

Fuga

Fuga, 18. 12. 2016, 9.54

myslím , že zatajovat mu to nemá cenu. pomalu, ale přiměřeně jeho věku bych mu to začala vysvětlovat. Myslím, že na internetu je i nějaká pohádka, kterou lze dětem říct. Lepší než aby se to dozvěděl oklikou v pubertě.

Minnie, 18. 10. 2016, 15.06

Znám lidi co si adoptovali dítě jako miminko a pak se odstěhovali na druhou stranu republiky kde je nikdo nezná právě proto aby to dítěti nikdo neřekl. My jsme to řešili s partnerem a taky by jsme to asi dítěti neřekli a radši se odstěhovali...

snany, 18. 10. 2016, 17.35

Já si nemyslím, že je to dobré řešení utíkat před " problémy", vždyť jednou se to stejně dozvědět musí.

Minnie, 19. 10. 2016, 9.26

Proč musí? Jedině by se to mohlo provalit, kdyby to dítě bylo třeba jednou nemocné a potřebovalo třeba ledvinu, tak by se zjistilo že rodiče nejsou biologičtí... Jinak celý život nic vědět nemusí. Vždyť adopční rodiče jsou zapsáni v rodném listě a pokud mají dítě od malinka, mají miminkovské fotky a tak. Není to utíkání před problémy ale před nevítanými informacemi od cizích lidí.

klarike1

klarike1, 10. 8. 2016, 0.05

Určitě bych o tom s dítětem mluvila, záleží ale na každém jedinci a vhodně volených slovech. Než půjde mezi děti, vědět by to měl. Na druhou stranu mám kamarádku, která to říká na potkání všem, že je její syn adoptovaný a to se mi moc nelíbí. Musí to být těžké...

Kamila Pecharová, 9. 8. 2016, 21.51

Ano, asi bych mu to "vysvětlovala" už dřív, postupně o tom mluvila na rovinu s tím, že děti si z toho vezmou to, čemu rozumí a převedou si to do svého jazyku.. Každopádně teď už bych mu to ale řekla, aby neměl později trauma..

Zuzka Čtvrtečková, 9. 8. 2016, 20.55

Záleží asi individuálně na dítěti. Musí to být těžké pro všechny...

veru.veru, 9. 8. 2016, 18.14

Řekla bych mu to,citlivě.Bylo by to pro mě hrozně těžké,vůbec bych nevěděla,jak na to,asi bych se musela poradit

Nikoll, 9. 8. 2016, 17.07

Určitě bych mu to řekla, ať to ví od rodičů /rodiny/ než aby mu to řekl někdo ve škole. Děti umí být zlé, a některé ubližují cíleně a mohlo by to být ještě horší

Zdeňka S., 8. 8. 2016, 22.23

Malé děti jsou dost chápavé , určitě to pochopí lépe od rodičů , hezkým způsobem , než aby se to dozvěděl nějak jinak. Bohužel už i některé děti ve školce anebo v první třídě umí být zlé...

jitkamety

jitkamety, 8. 8. 2016, 19.44

Jojo určitě bych do tohošla

© 2013 - 2024 ProMaminky.cz | design and code by Werner Dweight Solutions

Spravovat souhlas s nastavením osobních údajů