Kdy k logopedovi?

zobrazeno 712×

Vložil(a): Estrela113, 18. 11. 2014 21.06

Kdy jste šli s dětma poprvé k logopedovi? A čekali jste na doporučení učitelek ze školky nebo dětského lékaře? Syn bude mít 3,5 roku. Mluví velice pěkně, plynně, má širokou slovní zásobu, ovšem neumí říkat písmeno "ř" a drobné problémy má s písmenem "L". A tak přemýšlím, zda ho ještě nechat tak nebo se již o logopeda zajímat. Jak jste to řešili vy?

Sdílejte:   | 
0

Nenašli jste diskuzi, kterou jste hledali? Přidejte ji

Pro přidání příspěvku je nutné se přihlásit nebo zaregistrovat.

k.o.r.i.n.e.k, 5. 12. 2016, 18.03

Na písmeno ř má čas, já ho uměla až ve škole a to jsem ho měla v příjmení

Fuga, 18. 11. 2016, 13.11

ř se tvoří v 5 letech a l ve 4, takže je ještě čas

vendy.z, 20. 6. 2016, 21.44

Až na doporučení dětské doktorky v 5 letech.

Minnie, 22. 3. 2016, 10.39

Chodím s dcerou na doporučení ze školky, od 4 let. Měla jakoby svoji řeč, hrozně komolila slova, já a babičky jsme ji rozuměli ale jiní lidé už moc ne. Byly jsme tam třikrát zatím, a je vidět rapidní zlepšení ale nevím, jestli díky logopedii nebo jestl se rozmluvila ge školce mezi dětmi, v což jsem doufala.

kajca, 24. 9. 2015, 13.45

U nás v skolke sa to riesi,az ked má dieta 5 rokov.Aj syncek uz chodí ku logopedicke,je vo vedlajsej skolke.

Estrela113, 25. 9. 2015, 8.01

Děkuji, syn měl teď 4 roky a "ř" mu dělá stále problém, ale čekáme, cvičíme, uvidíme. Je to jen jedno písmeno, tak to by neměla být taková práce

Lenka B.-763, 22. 12. 2014, 18.47

Malá má 3,5 a neumí R a Ř.Zatim to neřeším.Chodí do školky,kde je přímo paní učitelka logopedka.Řekla ale že zatim je na tato písmenka čas.Doufám,že jí naskočí sama tak jako to bylo u staršího syna

Ester, 9. 12. 2014, 13.19

My šli k logopedovi, když bylo dceři 3,5 roku. Tedy spíš logoped přišel k nám do školky. Jinak bych to vůbec neřešila. V tomto věku, je na logopeda ještě brzy.

Lenica, 24. 11. 2014, 18.49

Syn bude mít příští rok v březnu 5let. Pořádně začal mluvit, když začal chodit do školky. Minulý týden byla logopedka u nás ve školce a "prohlédla" všechny děti.Nám doporučila, že pokud se sám nenaučí Ř,R, tak se máme v tom březnu přijít ukázat. Určitě s ním půjdu, kdyby se to do té doby nenaučil. Je to teprve pár měsíců, co se naučil V, tak si myslím, že R a Ř taky bude brzo

Katka, 21. 11. 2014, 10.58

myslím, že dříve než ve 4 letech to nemá cenu, protože je potřeba velká spolupráce ze strany dítěte, na písmeno Ř má dítě čas do 7 let, takže máte spoustu času, dřív se musí naučit písmeno R (do 5 let), ze kterého se pak tvoří Ř, pokud se vám nezadaří do půl roku to L, zašla bych na logopedii na konzultaci; pokud dítě vysloví slovo špatně, znovu ho po něm zopakujte správně, aby si fixovalo správnou výslovnost

Estrela113, 22. 11. 2014, 22.06

Děkuji, písmeno R umí krásně. S tím problém nemá, proto bych čekala, že bude umět brzo i Ř. Tak já mu dám ještě čas .

Naši partneři

© 2013 - 2016 ProMaminky.cz | design and code by Werner Dweight