VÝZVA - učíme se novým věcem/dovednostem

zobrazeno 834×

Vložil(a): Leňulka, 2. 4. 2020 23.12

Když už nás ta mrcha zavřela doma, co takhle se naučit něčemu co jsme nikdy nedělali/nezkoušeli/třeba ani neznali? Někdo třeba začne něco studovat přes net, třeba jazyky, nebo zkouší něco nové s dětmi. Já jsem si řekla proč to nezkusit a v této době kdy je to třeba tak o to víc? Sehnala jsem si starší šicí stroj, zkoukla pár návodů a začala šít roušky, dnes jsme darovali 20ks do místního pečovatelského domu. Dcera mi pomáhala stříhat a bílé pomalovala aby byly veselejší :-) Nikdy jsem nic neušila, šicí stroj jsem viděla jen z dálky, doma jsem tak akorát nějakým způsobem zaštupovala díru na oblečení. A vida, nakonec jsem zjistila, že tak těžké to není a zrovna se chystám dceři zkusit ušít i tílko a kdo ví časem si třeba troufnu na víc :-) Aneb člověk se učí celý život ale o to víc, když je nucen být zavřen doma

Sdílejte:   | 
0

Nenašli jste diskuzi, kterou jste hledali? Přidejte ji

Pro přidání příspěvku je nutné se přihlásit nebo zaregistrovat.

jitkamety

jitkamety, 13. 4. 2020, 13.25

Take jsem zacala sit rousky a rozdávat potřebným:)

Gustawka, 8. 4. 2020, 22.25

mě se povedlo udělat svůj první domácí jogurt

L.janicka.l

L.janicka.l, 5. 4. 2020, 16.37

Porad se clovek necemu uci, pred synem sem treba nevedela jak pustit sici stroj, neumela jsem tamhleto a tamhleto. V posledni dobe jsem se naucila skladat vsechny druhy nabytku, nektere druhy rucnich praci a v posledni dobe treba to siti rousek.

k.o.r.i.n.e.k

k.o.r.i.n.e.k, 5. 4. 2020, 14.29

Mě se poprvé povedlo udělat kvásek, takže to je velká novinka

L.janicka.l

L.janicka.l, 5. 4. 2020, 16.38

Kvasek je fakt umeni

k.o.r.i.n.e.k

k.o.r.i.n.e.k, 5. 4. 2020, 16.52

Nakonec jsem zjistila, že je to vlastně úplně jednoduché

Lenourecek, 4. 4. 2020, 15.58

Také se snažím šít. Rouškami to začalo a dneska jsem zkusila podsedák pro syna

k.o.r.i.n.e.k

k.o.r.i.n.e.k, 5. 4. 2020, 14.30

To je parádní, já si zase odpočinula od roušek šitím potahu na polštářek

Lenourecek, 4. 4. 2020, 15.57

Také se snažím šít. Rouškami to začalo a dneska jsem zkusila podsedák pro syna

snany, 4. 4. 2020, 14.37

Novým věcem se učím stále, koronavirus mi v tomhle nic nového nepřinesl, spíše naopak, trochu mi narušil mé studijní plány. Jen mám pocit, že díky roušce se lidé cítí "nesmrtelní" a více trajdají po venku...

patricia077

patricia077, 5. 4. 2020, 8.33

To se divím protože já v té roušce blbě dýchám takže vycházky si fakt nechám ujít a jsem radši doma na zahradě bez ní ale do práce ji holt nosit musím

dadinkamaminka, 4. 4. 2020, 13.14

Super 😊 Já dnes přišila svůj první knoflík na kabát 😃😃😂 Je fajn dělat věci, které jsem nikdy nedělala 😂

Katka

Katka, 4. 4. 2020, 14.38

To už se dneska neučí na základce? U nás šila dcera snad od 4 let sama od sebe Škoda, teda, že si loni rozmyslela ten šicí stroj, mohla teď šít roušky.

dadinkamaminka, 4. 4. 2020, 20.35

Šít jsme se na základce neučily 😃 Opravdu jsem nikdy nic nezašila ani nepřišla až dneska poprvé 😃😃

Katka

Katka, 4. 4. 2020, 21.15

Ne? Tak to my museli i plést 😉

k.o.r.i.n.e.k

k.o.r.i.n.e.k, 5. 4. 2020, 9.36

To já jsem musela ve škole ušít panenku i s oblečením Syn si zašívá ve čtyřech letech plyšáky

Kikinka30, 4. 4. 2020, 6.38

My jsme oprášili starý šicí stroj a dali jsme se do boje - siť roušky byl fakt oříšek,nejsem profik,ale pro rodinu a par ludi kolem me se to podařilo...😉 Jo a kuchyn,me nové zákoutí,kde travim z dcerkou dost času,vytvarime dobre zdrave snidane,dnes bananove mufiny s boruvkami a kakao,je to fajn,zastavit se na chvíli

Janako

Janako, 3. 4. 2020, 21.17

Šicí stroj nemám,ale snad se ho jednou dočkám. Teď se učím nové věci v kuchyni - stále varim a peču a trochu experimentuji😊

Katka

Katka, 3. 4. 2020, 21.45

Tak to já v kuchyni experimentuji každý den, zejména s kořením, aby byla změna 😉

© 2013 - 2024 ProMaminky.cz | design and code by Werner Dweight Solutions

Spravovat souhlas s nastavením osobních údajů