Ragady při kojení staršího kojence/batolete

zobrazeno 1353×

Vložil(a): Eliška Kozlova, 11. 6. 2017 13.03

Už jsem fakt zoufalá. Trápí me popraskana bradavka, mezi bradavkou a dvorcem. Tyto prasklinky se mi většinou objevovali pár dní po porodu, než si prsa "zvykla", teď už ale kojim jen doplnkove. Mazala jsem Bepanthenem, ale moc nepomohl. Teď mám prsní mast babydream s lanolinem. Kojení (prisati) pekelně bolí, ale držím se, kojim převážně večer, vnoci, ráno a 1-2 přes den, také mazu a vetram, leduju, stridame polohy při kojení. Syn uz pěkně ji prikrmy, tak nevím jestli si nezkazil techniku sani, nebo jestli mu nevadí 4 rostoucí horní zuby? Kazdopadne je ta bolest šílená večer si beru Ibalgin, vím ze to není ideální, ale od bolesti to trochu pomůže. Dost uvažuji o odstavení, ale nechce se mi to vzdát :-( Uz jsem zkusila snad všechno :-(

Sdílejte:   | 
0

Nenašli jste diskuzi, kterou jste hledali? Přidejte ji

Pro přidání příspěvku je nutné se přihlásit nebo zaregistrovat.

Misacek, 29. 7. 2022, 16.15

Mně opravdu hodně pomohl tento lanolin https://lansinoh.cz/product/lansinoh-hpa-lanolin-na-bolestive-bradavky/. Díky němu se mi ta prsa opravdu zklidnila a zhojila.

Soniiiciii, 26. 8. 2022, 15.33

A je vhodný i při kojení? Nevadí to miminku? Je to přírodní produkt?

Laurel456, 3. 10. 2022, 9.59

Ne, je naprosto vhodný :ú 3etrný pro maminku a vhodný pro miminko. Ty produkty od lansinoh jsou opravdu skvělé.

Žofinka

Žofinka, 14. 6. 2017, 19.11

to je tedy spousta možností

Eliška Kozlova, 13. 6. 2017, 22.41

Tak už jsem zase moudřejší. Buď Mandlovy olej se sipkovym, nebo olej u psenicnych kličku. Nebo Hemagel a hydrogelove polstarky (to je asi něco jako ten Multi Mam). Lanolin muze být živnou půdou pro kvasinky, tak opatrně - bohužel doma ani jedno nemám, ale vzhledem k tomu jak se mi to hezky hojí, tak do města extra nepojedou, mám to daleko. Lecim gencialkou, a mastí s lanolinem, kterou dle rad omezím a chranici bradavek od Medely. Také krmim pořádně a lžičkou (znovunaplnitelne kapsicky jsou v hluboko schované)

Fuga

Fuga, 13. 6. 2017, 11.02

to je dobře, že se to lepší, máte malého dravce

Minnie, 12. 6. 2017, 17.18

Mě Bepanthen pomohl vždy... Jak dlouho to už trvá? Možná bych se zeptala lékaře.

Eliška Kozlova, 12. 6. 2017, 17.38

Ve čtvrtek to bude týden, začínalo to pozvolna, malej je moc dravej, odnaucuju ho tak spěchat, ale moc to nejde. Myslím ze měl negativní vliv i kapsicky s prikrmy, měla jsem radost, ze se naji sám, párkrát potahl a bylo snezeno, tak si asi myslel, ze u kojení musí také tak táhnout teď krmim lžičkou a znovunaplnitelne kapsicky jsem schovala, az nebudu kojit. Teď se snažím ho nejdříve nakrmit prikrmy a pak dokojit, to už nemá takovou potřebu táhnout a bradavky se hojí

Minnie, 12. 6. 2017, 18.10

To je dobře že už se to lepší

Gabill, 12. 6. 2017, 15.23

Toto by som uz asi tiez riesila s lekarom. Tie prve dni kojenia sme si to preskakala snad kazda, ale po niekolkych mesiacoch sa mi to uz bezne nezda. Mozno je tam nejaky zapal...

Eliška Kozlova, 12. 6. 2017, 7.58

Zkuslil někdo naplasti Multi Mam (jsou dost drahé, nechci koupit zbytečnost) http://www.kojenibezbolesti.cz/Multi-Mam-Compresses

vendy.z, 12. 6. 2017, 7.38

Nebude to zánět? Zkusila bych zajít k dr., normální to není

Kikinka30, 12. 6. 2017, 7.31

Nahrivat,ja mela pytlicek a to zabyralo..

Mygara

Mygara, 12. 6. 2017, 6.52

tady už se vystřídaly snad všechny možné rady, mně pomohla mast s lanolinem třeba

Eliška Kozlova, 12. 6. 2017, 7.54

Tu teď používám, řekla bych ze je lepší než Bepanthen.

© 2013 - 2024 ProMaminky.cz | design and code by Werner Dweight Solutions

Spravovat souhlas s nastavením osobních údajů