Alergie na mléko

zobrazeno 1206×

Vložil(a): mckvak, 23. 5. 2015 6.05

Kdy se může vyskytnout?

Sdílejte:   | 
1

Nenašli jste diskuzi, kterou jste hledali? Přidejte ji

Pro přidání příspěvku je nutné se přihlásit nebo zaregistrovat.

Lauris, 27. 6. 2019, 12.09

Naše malá měla velké problémy s bříškem už po narození, nekojily jsme byli jsme hned na umělém mléku a po vyšetření u doktorky jsme museli nasadit mléka HA pro alergiky.

Letissie, 26. 5. 2018, 21.53

U mě se alergie na laktózu projevila ve 20 letech, není to pravidlem, že se projeví v ranném věku a vím o další spoustě lidí, kteří jsou na tom úplně stejně.

Žofinka

Žofinka, 15. 1. 2018, 13.50

většinou se projeví v kojeneckém a batolecím věku

Mygara

Mygara, 24. 8. 2017, 14.07

první projevy bývají v raném věku, ty pozdější, že někdo projevuje nesnášenlivost laktózy je jen nafouknutá bublina

k.o.r.i.n.e.k

k.o.r.i.n.e.k, 1. 12. 2016, 23.09

úplně kdykoliv, někomu hned po narození někomu v pubertě ..

Fuga

Fuga, 22. 11. 2016, 10.58

v drtivé většině se projeví do 1 roku

hellova, 18. 6. 2015, 22.24

Kdykoli. Klidne i v pozdejsim veku.

Estrela113, 23. 5. 2015, 15.20

Alergie na mléko se u mých dětí projevila v tak ranném věku kolikami. Kojila jsem a po vysazení mléčných výrobků se koliky skoro ztratily, u dcery úplně, syn s tím bojoval více. Pokud by se jednalo o akné, byl by zasažen hlavně obličejíček, můžou to být potničky. Nebo alergie na prací prášek, na něčí tělový krém, parfém, tkaninu, kosmetiku pro děti. Pokud je na mléko podezření, dá se koupit mléko s označením HA (bez laktozy). Ale spíš bych se zaměřila a kontrolu okolního prostředí, než bych experimentovala s mlékem. Je malá částečné kojená (něco ve vaší stravě)? Určitě půjdete na kontrolu, optala bych se také lékařky.

mckvak, 24. 5. 2015, 5.55

Mala je od narozeni na UM, ale osypala se takhle krute az ted par dni zpatky. Prasek mame stejny od zacatku. Obleceni ma taky od narozeni zasadne bavlnu. Parfem - to jako kdyz na sebe striknu vuni tak se mala osype? jeste je dost mozne ze kosmetika - ale po doporuceni dr mame slunecnicovy olej a to bylo v pohode. takovy stupidni dotaz - je mozne ze kdyz jsem ted nestihla vyzehlit varku pradla ze by to na to melo vliv kdyz jse mto na ni oblikla?

Estrela113, 24. 5. 2015, 10.16

Já jsem používala prací prášek stejný 4 měsíce, a pak až se synovi vyskytl atopický ekzém, měl spojitost samozřejmě také s nesnášenlivosti laktozy, ale musela jsem prát v Lovele senzitive, bez jakýchkoli parfemací a namísto máchadla jsem dávala ocet a dvojté máchání na závěr. A na všechno prádlo, i naše, na ručníky, povlečení, prostě na všechno. Z dětského oblečení co nebylo 100% bavlna šlo pryč. Zda může na toto mít vliv žehlení nevím, já žehlila všechno dětem asi 2 nebo 3 měsíce, nevím přesně, ale celkem dlouho. Co se týče kosmetiky, i krém který používáte na ruce, obličej dekolt může malému vadit. Dotýká se vás kůži a může to mimčo dráždit. Chce to asi vyzkoušet, každopádně změna mléka na HA neuškodí, není o tolik dražší než normální.

hellova, 18. 6. 2015, 22.24

Muze se to objevit az po urcite dobe na UM.

mckvak, 25. 5. 2015, 6.36

Já s ní stejně radši dneska skočím k dr. Jen pro jistotu a moje čisté svědomí. Aby mi třeba něco poradila. Popřípadě ty testy abych měla klid. Je právě osypaná všude. a třeba na obočí to má takové suché. Je celá taková na obličeji vysušená, ale ne jako kdy bych nemazala. Tak se docela bojím, ale uvidím. Děkuji každopádně za rady.

mckvak, 23. 5. 2015, 6.06

Mám 5ti týdenní holčičku - od porodnice jsme na příkrmech HIPP. Ted za poslední tri dny s hrozne osypala pupinky. Je mozné aby se projevila alergie na mléko až za takovou dobu?

dasza, 23. 5. 2015, 10.30

ono je to tezky.. ty mimina jsou osypani docela dost. zvast kdyz je na falsce- staci blbe umyty ci tak neco a oni jsou "olezli hned" ale alergie ma i jine priznaky... muzete si nechat udelat testy... jinak to muze byt obyc. novor. akne- nejlepsi je potirat vyluhovanymi sacky cerneho caje, a nebo krey- imazol atd..ale ono to prejde.. taky to muzou byt potnikcy- neoblikate ji moc? neni ji horko? sledute a uvidite..ale jednoznacce se alergie neda rict... myslim si ze by to nebylo jen z osypani

mckvak, 23. 5. 2015, 12.25

Ono tezko rict, v byte mame teplo, ale je oblikana dle toho, jelikoz jeste musi byt v zavinovacce tak ma jen bodynko nebo max tenky overalek, paradoxne je osypana v horni pulce tela takze zkusime ten pytlik popripade s ni skocim k dr.

hellova, 18. 6. 2015, 22.25

Klidne. Ale nemusi to byt alergie, muze to byt nesnasenluvost laktozy. Docasna.

© 2013 - 2024 ProMaminky.cz | design and code by Werner Dweight Solutions

Spravovat souhlas s nastavením osobních údajů