Vedete děti k hudbě a jak?

zobrazeno 997×

Vložil(a): Alexandra, 1. 7. 2015 10.33

Maminky, vedete své děti k hudbě? Zpívaly jste jim například už v těhotenství a reagují na váš zpěv i po narození? Máte nějaké zkušenosti například s hudební školičkou? Zpíváte si doma třeba u domácích prací? Uvítáte jako dárek nějaký hudební nástroj, nebo je to pro vás "spousta rámusu za trest"? :) Máte doma malého bubeníka nebo kytaristu? Jak vnímáte vliv hudby na rozvoj dětí? ...Podělte se o své zkušenostmi s ostatními maminkami. Zajímá nás to. :)

Sdílejte:   | 
2

Nenašli jste diskuzi, kterou jste hledali? Přidejte ji

Pro přidání příspěvku je nutné se přihlásit nebo zaregistrovat.

Fuga, 23. 11. 2016, 9.35

v těhotenství jsem jim zpívala, ale Mozarta jsem jim do břicha nepouštěla. Těď se snažíme zpívat apod., mají i bubínek a činely, ale ty jim někdy zabavím v rámci zachování svého duševního zdraví. A liduška je teprve v plánu

nikolava, 8. 11. 2016, 8.43

Pouštíme mu písničky a líbí se mu to

Alexandra, 12. 7. 2016, 20.44

vedeme

Minnie, 22. 3. 2016, 13.18

Ač nemám o svém zpěvu valné mínění, zpívala jsem oběma holčičkám už v těhotenství. Potom jsem jim zpívala večer u uspávání. Starší měla nejraději Halí belí, mladší miluje Mravenčí ukolébavku. Starší dcera kolem roku milovala ,,nástroje" s kterými se dal dělat rámus, ať už dvě vařečky, nebo vařečka a hrnec, cokoliv se doma našlo . K Vánocům dostala dětské chrastící rumbakoule, to byl teprve mazec . A babička vyhrožovala že jí koupí bubínek, když jsem jí řekla že bubínek ale zůstane u ní, tak ji to přešlo od mala ji taky učím různé dětské písničky, Skákal pes apod, spoustu se jich taky naučí ve školce. Když jedeme autem tak poslouchá dětské písničky stažené v mobilu, různé z pohádek, dětských filmů a taky Říkej mi táto, to zpívá od 2 let teď miluje různé frkačky, trumpetky a taky doma píská na flétnu po tetě tak bych ji ráda dala někam na kroužek flétny. To by ji mohlo bavit.

DenisaC, 17. 12. 2015, 0.02

Já a zpívat, to raději ne

Kristy Sim

Kristy Sim, 19. 11. 2015, 14.45

Dcerka když byla v bříšku, pouštěla jsem klavírní hudbu pro těhotné, byla úžasná a malá ji dokonce pak na světě poznala, uplně zbystřila. Jinak si hodně pouštíme dětské písně doma, případně si zpíváme a v autě máme "dospělácké" písničky, ať není jen jednostranně zaměřená =)

Zuzka Čtvrtečková, 26. 10. 2015, 14.53

Zpívala jsem už v těhotenství a když byl syn jako miminko, tak to zabíralo na uklidnění. Občas u zpívání usínal. Jako většímu jsme mu koupili dětské pianko s mikrofonem, hraje si na pana zpěváka a vymýšlí svoje písničky nebo zpívá několik těch svých, jako je Skákal pes, Kočka leze dírou atd. Taky je schopný přijít k cizímu člověku a začít zpívat. A je srandovní, když si nemůže vzpomenout nebo domýšlí vlastní konce písniček třeba: Houpy, Houpy, Ondra zhamal maso, a koťata se hněvala, že maso není.

Zuzka Čtvrtečková, 26. 10. 2015, 14.53

Zpívala jsem už v těhotenství a když byl syn jako miminko, tak to zabíralo na uklidnění. Občas u zpívání usínal. Jako většímu jsme mu koupili dětské pianko s mikrofonem, hraje si na pana zpěváka a vymýšlí svoje písničky nebo zpívá několik těch svých, jako je Skákal pes, Kočka leze dírou atd. Taky je schopný přijít k cizímu člověku a začít zpívat. A je srandovní, když si nemůže vzpomenout nebo domýšlí vlastní konce písniček třeba: Houpy, Houpy, Ondra zhamal maso, a koťata se hněvala, že maso není.

filipi, 8. 7. 2015, 20.14

Syn ma tezkou zrakovou vadu a tak mu priroda nadelila uzasny sluch.Je mu 23 mesicu s miluje vdechnu hudbu jak klasiku nebo rock. U nas frci pousteni CD,radia..nejradeji ma ale kdyz mu nekdo zpiva.Pianko ma detske a strasne ho bavi.

rennfri, 8. 7. 2015, 17.23

zpívám denně před spaním + různě přes den kdy se nám chce, to si prcek dost často vytáhne i bubínek a tříská "do rytmu"

Naši partneři

© 2013 - 2016 ProMaminky.cz | design and code by Werner Dweight