Čtení pohádek

zobrazeno 724×

Vložil(a): Markéta V., 20. 5. 2015 22.59

Ahoj maminky, chtěla bych se zeptat v jakém věku vaše děti začali zvládat čtení delších pohádek. Se synem (2 roky a 8 měsíců) si čteme pravidelně, ale zatím je to spíš takové povídání k obrázkům nebo krátkých básniček či říkanek. Poslouchat v klidu souvislejší čtení zatím nedokáže a já už se nemůžu dočkat až si zase budu moct číst pohádky:).

Sdílejte:   | 
1

Nenašli jste diskuzi, kterou jste hledali? Přidejte ji

Pro přidání příspěvku je nutné se přihlásit nebo zaregistrovat.

Minnie, 22. 3. 2016, 13.43

Zhruba od roku a půl nosila knížku s říkankami, chtěla ji číst pořád dokola, až nám z toho šla hlava kolem pohádky zhruba od dvou let.

Zuzka Čtvrtečková, 26. 10. 2015, 15.03

Malej měl taky období, kdy ho knížky vůbec nezajímaly, spíš obrázkové povídání. Dneska čteme všechno. Má spoustu knížek po mně i příteli, takže zásobovaní jsme bohatě

mckvak, 19. 6. 2015, 10.08

NAsi malou uklidnuje uz jen hlas, takze cteme a cteme. v podstate cokoli ale posloucha a je hrozne klidna. Jsou ji dva mesice.

hellova, 18. 6. 2015, 22.33

Ja cetla od malička a libilo se

Zuzi, 24. 5. 2015, 22.04

Jestli si dobře vzpomínám, syn vydržel u delší pohádky nějak kolem 3.let...do té doby říkanky, vyprávění co v knížce je - přesně jak píšete, nebojte však to přijde a pak vám zase bude chybět ono to to vyprávění

Estrela113, 23. 5. 2015, 15.33

Od doby co byli ještě v bříšku. Četla jsem jim nahlas všechno, i anglicky psané romány A od miminka jim čtu, jakmile uměly držet hračky v ručičkách, tak jsme prohlíželi knížky, a četli říkany. Dlouho u toho nikdy nevydrželi, ale i tak si myslím, že to mělo přínos. A teď čteme i dlouhé pohádky a dětičky vydrží poslouchat a někdy chtějí přečíst i dvě.

Markéta V., 23. 5. 2015, 18.39

To my taky čteme od malička, každý večer jedna dětská knížka (hodně obrázků a málo textu, takže zvládáme celou někdy i dvě), já neřeším od kdy začít číst, ale od kdy zvládly děti delší texty. Prostě se těším až budu moct vzít do ruky Němcovou či Říhu a přečíst si pořádnou pohádku na dobrou noc. Takže od kolika let čtete ty dlouhé pohádky:)?

dasza, 23. 5. 2015, 10.33

co nejdriv.. zacit s kratkymi basnickami, pribehy.. my od pul roku cteme furt:) a vsem okolo radim- zacit chodit do knihovny... pro deti i maminky je tosuper.. najdete tam luxusni pohadky, deti si tam muzou vybrat, prectete a muzete vratit a vzit jinou.... je to k nezaplaceni!!!

Christie

Christie, 21. 5. 2015, 19.58

Tak s dcera začala opravdu poslouchat také tak v 2,5 roce, ale je fakt, že jsme začínaly leporely, máme ještě stará vydání po nás a něco i po rodičích, třeba výborné je O veselé mašince, Moje štěně (tu dcera miluje), Chaloupka pod sněhem atd. Vždy si čteme tak, že ležíme vedle sebe, aby dcera viděla ty obrázky pod textem, který čtu, takže poslouchá a sleduje, zda je to na obrázku, případně se ptá a doplňuje mne. Teď už zvládá normálně i celou knížku z Ikea na "jeden zátah", třeba O ježečkovi, Los králem lesa atd. Ale třeba Erbenovi pohádky se nám zatím zlomit, co do pozornosti, nepodařilo, to je zatím fakt moc náročné...

Markéta V., 22. 5. 2015, 16.17

Na ty knížky v Ikea jsem taky koukala a mě se líbily, ale syn je vyloženě nechtěl:(. Je těžké ho zaujmout čímkoliv jiným než dopravním prostředkem. O veselé mašince zní dobře, ale bohužel jí doma nemáme. Nám máma četla Pohádky z mechu a kapradí, Zahradu, Medvídka Pú a podobně. A to se s úspěchem nesetkalo.

Christie

Christie, 22. 5. 2015, 16.26

Tady odkaz na nové vydání O veselé mašince viz : http://www.bux.cz/knihy/56765-o-vesele-masince-leporelo-11-vydani.html, zkuste, třeba se mu bude líbit. Naše Aguš ji má hrozně ráda a už jí umí nazpaměť, jak to čteme pořád dokola

Markéta V., 23. 5. 2015, 9.28

Tak jsem koukala na tu mašinku. S podobnou náročností jsme taky začínali a takovéhle knížky krásně zvládáme, dokonce už čtení vyžaduje. Máme něco podobného: Šťastně dojeď dlouhý vláčku! Text jsem sem vkládala do říkanek, knížka má navíc krásné ilustrace od Kamila Lhotáka. Tip na další oblíbenou knížku je to tedy dobrý, ale už bych právě chtěla začít s něčím delším.

hellova, 18. 6. 2015, 22.33

Z Ikea? Kde to tam najdu?

Markéta V., 19. 6. 2015, 9.35

My koukali na tuhle: http://www.ikea.com/cz/cs/catalog/products/00232095/ a nevím jestli to není v každém obchodním domě jinak. V Praze na Černém mostě to je v Ikea Family sortimentu.

JanaH, 21. 5. 2015, 17.28

My jsme to měli s Honzíkem úplně stejně (taky má 2 roky 8 měsíců), taky vydržel jen u básniček a říkanek. Je to teprve tak měsíc a půl, co zvládl první krátké příběhy. Babička mu donesla knížku Ježek Pepa a jeho příhody a od té doby si ji čteme, má ji hrozně rád. Je pěkně napsaná a příhody jsou krátké, 1 - 2 stránky A5 i s obrázkem.

Markéta V., 21. 5. 2015, 18.47

Děkuji za tip. Tak my jí také vyzkoušíme:).

Naši partneři

© 2013 - 2016 ProMaminky.cz | design and code by Werner Dweight