Státní školka

zobrazeno 259×

Vložil(a): Markéta V., 5. 9. 2016 18.42

Jaké máte zkušenosti se státními školkami? Syn navštěvoval dvakrát týdně soukromou a tam jsem byla spokojená. Teď byl 3x ve státní. Přestože nás paní ředitelka na schůzce pro rodiče ujišťovala, že sladkosti ve školce nedovolují, hned první den si přinesl ze školky lízátko. Druhý den dostal na odpolední svačinu balený mléčný řez! A dnes staví z duplo kostek tanky a neustále po něčem střílí. A to nemáme doma ani vodní pistolku. Jsem z toho dost rozpačitá a nechci si hned od začátku v jednom kuse stěžovat a být za potížistku, ale nechat to jen tak se mi taky nechce. Jak byste to řešily?

Sdílejte:   | 
0

Nenašli jste diskuzi, kterou jste hledali? Přidejte ji

Pro přidání příspěvku je nutné se přihlásit nebo zaregistrovat.

Fuga

Fuga, 5. 1. 2017, 18.01

časem okouká "špatné" věci ve kterékoliv školce, ale jestli se vám nelíbí jídlo, tak se ozvěte. U nás to jde řešit i individuálně

Minnie, 1. 12. 2016, 13.04

Dcera chodí do státní, je nejlepší ve městě a spokojenost u nás rodičů i u ní. První den taky dostala bonbon, občas mají sladké ale to má i doma tak to mě ani nenapadlo řešit. Když má někdo narozeniny, nosí čokoládové Kinder tyčky, bonbony, lízátka ard... pro ostatní děti. Ke svačině občas rohlík s Nutelou ale jak říkám, my sladké milujem a vždy je u nás zásoba. A že střílí, to mohl okoukat od jiných dětí a okoukal by jak ve státní, tak v soukromé.

JankaB, 11. 11. 2016, 15.31

Dobrý den Markéto, chápu Vaše rozčarování. Já když jsem řešila kam půjdou děti do školky tak jsem hlavně přemýšlela jaký přístup mají paní učitelky k dětem. Od malička pracuji s dětmi pedagogikou Montessori a protože mám dvojčata soukromá školka pro nás byla nákladná. Zkusila jsem je dát do státní školky, ale nefungovalo to, jak píšete i Vy, dostávali sladkosti jako odměnu za "něco" , děti nepotřebují být uplácené, činnosti dělají protože chtějí a mají z toho radost a já viděla jak postupně nosí domů návyky, které se neslučují s mým přesvědčením. Se školkou jsme skončili a až v předškolním věku šli do Montessori školky a teď jsou v Montessori základní škole. Řiďte se svým instinktem a pokud Vám něco vadí vykašlete se na předsudky, že budete vypadat jako potížistka a ptejte se a řešte, Váš syn za to stojí

veru.veru, 7. 9. 2016, 19.10

Každé moje dítě chodilo do jiné státní školky, s jednou jsme byli spokojeni, s druhou ne. Ale dětem se tam líbilo, problém jsem měla spíš já, takže jsem to neřešila. A je to kluk, ti tanky milují a semš tam nějaká sladkost taky neublíží.

kajca, 6. 9. 2016, 22.59

Moj syn chodí do státnej skolky,som s nou spokojná,aj ucitelky sú milé.Obcas majú k obedu zákusok,inak sa sladkosti nesmú nosit a vsetci rodicia to akceptujú. Deti od seba vsetko odkukávajú,skúsa nové veci,podla mna ho stací len usmernit.

Mahdalka, 6. 9. 2016, 22.52

Syn nastupuje v lednu,tak jsem zvědavá.Chodil 1x týdně dopol.do soukromé miniškoličky,bylo tam 7-8 dětí a dvě tety.sladkosti syn doma obča dostane,třeba ten kinder řez taky,nebo lízátko,čokolády nejí,takže sladkosti ve školce mi nevaděj,spíš e trochu bojím až budou mít sladkej oběd,to on nejí vůbec nic,má rád maso.Taky si říkám,jestli tam třeba těm malým dětem krájí mao apod.Mám z toho trochu strach

Jana N., 6. 9. 2016, 23.05

Nebojte, hlady tam nebude .. Kolik tříleťáků si umí nakrájet maso? . Musím říci, že když syn nastupoval do školky a první dny jsem tam viděla (měli jsme trochu náročnější start, tak jsem tam chvilku vždy byla), jak se učitelky starají, tak bych tu práci nikdy dělat nechtěla. Pomáhat 28 dětem při jídle, při oblékání...

Jana N., 6. 9. 2016, 22.40

Markét, já mám syna ve státní školce už třetí rok. Na naší školku nedám dopustit. Myslím, že to není o tom, jestli někdy dostane bonbon nebo ne. (Když nechceš,aby dostával syn sladké, co dávají ve školce, co tam dát alternativu, na kterou jsou děti zvyklé- sušené ovoce atd.). U nás ve školce dostávají bonbon nebo lízátko i jako odměnu. Když měl třeba syn loni službu v rozdávání ubrousků před jídlem a celý týden nezapomněl, tak dostal lízátko. Myslím, že důležitější je, jaký je ve školce program, jak se starají učitelky atd.. U nás ve školce jsou také třídy po 28 žáčcích, ale nikdy jsem nepocítila, že by to mělo nějaký vliv. Všechno je o komunikaci s učitelkou atd. A co se týče her... no my už začínáme třetí rok s fekálním obdobím..(bobečci, hov..atd.) a taky z toho nejsem nadšená. Dokola opakuji, že se to neříká a doufám, že to brzy přejde. Ve školce byly i horší výrazy, ale ty se domů naštěstí nedonesly (zatím). Pro mě byl největší strašák ty nemoci... věčně předávající bacily...

nellys, 6. 9. 2016, 20.42

Já mám syna ve státní mš a spokojenost veliká, ono to podle mě není o tom jestli je mš státní nebo soukromá, ale o tom jaké jsou tam učitelky. Ty naše jsou skvělé, krásně se dětem věnují a o čemkoliv se s nimi dá v klidu a rozumně domluvit.

Zuzi, 6. 9. 2016, 14.03

Když není spokojenost se státní školkou, proč nepokračujete dál se soukromou? Chápu vaší rozpačitost, ale mám pocit, že dneska je asi v trendu - vše co je státní je špatné...já byla ve státní školce spokojená, paní učitelka měla o Daníka zájem, i když byla plná třída dětí, snažili se dětem dát maximum...to že dostal někdy bonbon mi nevadilo. Vždyť pro něj to byla sladká odměna, bylo to zpříjemnění celého náročného dne bez mámy a táty. Pokud si nepřejete, aby dostával sladké - asi bych na to upozornila učitelku. Co se týče svačiny, sladká jídla tu vždy byla...a hraní na vojáky? Teď jako mamina tu hru taky nevidím ráda, ale když si vzpomenu na své dětství? Odpoledne bez hraní na indiány, policajty a zloděje (přitom každý chtěl být v partě hlavně ten zloděj) si nedokážu představit a bylo to něco žůžo a ráda na to vzpomínám, myslím, že není problém hrát si s tanky, ale v tom vysvětlit dítěti o co se jedná, kde je hranice dobra a zla. Ano je pravda, že dnešní děti mají hodně podnětu spíše negativního charakteru (pohádky, přístupné filmy v TV, mobily, atd), ale vždy je to jen na nás na rodičích, co jim dovolíme a hlavně jak to vysvětlíme.

Markéta V., 6. 9. 2016, 20.43

Do soukromé jsme chodili jen 2x týdně dopoledne a i tak to byl citelný zásah do rodinného rozpočtu. Platit každodenní docházku si prostě nemůžeme dovolit. Kdybychom na to měli, tak neváhám. Ten rozdíl je opravdu citelný. Ale chápu, že 28 dětí v jedné třídě je prostě 28 dětí v jedné třídě.

lazna, 6. 9. 2016, 13.23

Já mám špatné zkušenosti. Synovi vždy začalo být zle, když měl jít do školky. Učitelka si na něj zasedla a bylo. Bohužel u nás jiná školka není, takže jsem neměla na výběr. Se mnou mluvila jako s dítětem a na manžela..... to nebudu radši říkat. Manžel tam odmítal chodit.

Naši partneři

© 2013 - 2017 ProMaminky.cz | design and code by Werner Dweight