Sourozenci v mateřské škole

zobrazeno 726×

Vložil(a): Eliška Kozlova, 8. 2. 2017 8.57

Svou dvou a půl letou dceru jsem dala do mateřské školy. Důvody proč tak brzo jsou dva: dcera vyžaduje hodně pozornosti a ja nemám moc času na nejmenšího půl ročního syna. Hlavní důvod je ale ten, ze ma možnost tam být s bratrem, který od září nastupuje do školy a s dcerou by se minul. Holčička byla ze školky nadšená šli s bráchou za ruku, ani se neohledli. Braska ji ukázal prostory školky vysvětluje ji co a jak. Všeobecně jsem proti tomu dávat malé děti do běžných skolek, ale teď jsem ráda, Nikolka je ve školce spokojená a ja mám čas jen na miminko, i když jen 4hodiny denně :-D Co by vás přimělo dát malé dítě do školky, nebo jeslí? (Pokud nejste ve finanční tísni a do práce musíte).

Sdílejte:   | 
0

Nenašli jste diskuzi, kterou jste hledali? Přidejte ji

Pro přidání příspěvku je nutné se přihlásit nebo zaregistrovat.

Žofinka

Žofinka, 27. 11. 2017, 6.09

my ještě do školky nejdeme, ale je dobře, že je nechají takto spolu, u nás je nechají zvyknout, a pak se rozdělí

Eliška Kozlova, 27. 11. 2017, 7.39

My jsme venkovska školka, dvě třídy v jedné. Na dopolední řízenou činnost je dělí na predskolaky a menší děti, ale ráno a odpoledne jsou spolu, nebo když je málo dětí. Teď uz je Mates školák a Nikolka "valci" sama, ale uz to tam zná, takže bez problémů

vendy.z, 9. 2. 2017, 13.25

Dcerka byla od 2,5 letech ve školce,, zpočátku 1x týdně dopoledne. Pak chtěla každý den a pak i tam spát. Proč ne. Moje dcerka byla vždy taková společenská a moc jí to v kolektivu baví.

Aliisha

Aliisha, 9. 2. 2017, 20.39

Tak to je šikulka To bych taky brala. Snad to u nás bude podobné.

vendy.z, 10. 2. 2017, 6.08

Byla výhoda, že jsem byla s malým doma a mohlo to takto v klidu....Kluk šel ve 3 letech a čtvrt, ale musel na celý den, když jsem začala od září pracovat. Naštěstí mohl do třídy se sestřičkou, takže také ok. Příští šk. rok už tam ale bude bez ní, ale zase bude o rok starší...snad to bude v klidu. I tak občas tam musí být sám, když je např. sestřička nemocná.

Aliisha

Aliisha, 10. 2. 2017, 20.56

To určitě zvládne. Bude o rok starší a zkušenější

Eliška Kozlova, 11. 2. 2017, 16.46

Také doufám ze příští školní rok bude v pohodě, když tam bude sama; některé děti jsou z toho špatné, když uz tam sourozence nemají. Ale naše děti jsou šikovné a zvládnou to

k.o.r.i.n.e.k

k.o.r.i.n.e.k, 8. 2. 2017, 22.36

J8 bych nejradši byla se synem doma, ale manžel je v invalidním důchodu, tak musím do práce kvli penězům až budou synovi tři

Leňulka, 8. 2. 2017, 22.32

Zatím mám jedno dítě tak jsem to neřešila ani jsem neplánovala dávat dříve než ve 3letech

Lenourecek, 8. 2. 2017, 21.04

Kromě práce asi to, abych měla více času se věnovat mladšímu

Eliška Kozlova, 8. 2. 2017, 21.25

To byl můj hlavní důvod, Nikolka vyžaduje hodně pozornosti a Jirik protože je moc hodný, byl v pozadí.

Aliisha

Aliisha, 8. 2. 2017, 20.55

Mě by přinutila asi jen lepší pracovní nabídka. Jinak bych tam děcko nedala. Mám jen jedno, tak nic podobného řešit nemusím.

k.o.r.i.n.e.k

k.o.r.i.n.e.k, 8. 2. 2017, 22.37

Mě třeba pracovní nabídka nepřinutila, abych šla dřív, bylo to lákavě, ale nešla jsem do toho

Aliisha

Aliisha, 9. 2. 2017, 20.39

Tak asi záleží na celkové situaci. Nejde teď říct, že bych do toho šla. Záleželo by na okolnostech

snany, 8. 2. 2017, 20.02

Nic, dcera je společenská a nastoupila do školky skoro ve 4 letech, ale nechodí celý týden a přes zimu je doma ( teď má 6 let). Syn (4 roky) je přesný opak, nejraději si hraje sám, vymýšlí příběhy, písničky, má rád knihy, .., do školky asi nepůjde, zatím po ní neprahne...Oba s manželem pracujeme na plný úvazek, 4 dny v měsíci nám pomáhá moje mamka. Velkou výhodu je, že manžel slouží 12 hod směny den a noc, takže je často v týdnu doma a zvládáme se vystřídat u dětí.

Eliška Kozlova, 8. 2. 2017, 20.54

Tak je to nejlepší, ja s manželem moc počítat nemohu a babičky bydlí daleko. Naše školka i jídelna jsou super, myslím ze je fajn když můžou sourozenci chodit spolu, teď teprve jsem ráda ze má syn odklad, jinak bych malou dala do školky az od září, ve 37měs.

snany, 8. 2. 2017, 21.04

Já si myslím, že se nemusíte před nikým obhajovat Každý žije podle toho jak mu to vyhovuje a každá máma zná svoje děti nejlépe a vy jako učitelka jistě dokážete odhadnout kdy je připravená na vstup do školky. Moje švagrová dala svého adoptovaného syna ve 3 let do školky a dva roky doma relaxovala ( jeden rok ještě na rodičáku) a hodně ji pomáhala její mamka. Nechápu proč nešla pracovat.

Eliška Kozlova, 8. 2. 2017, 22.26

Proto me právě zajímá názor veřejnosti a tady jsou vesměs samé rozumné matky

gosa22, 8. 2. 2017, 17.32

Ja mela oba po narozeni dcery doma rok a to byl paradni mazec. ve 2 a pul je to v pohode,do dvou let to moc neschvaluji,pokud to neni nevyhnutelne..ja davam az od 3 let,protoze na soukromou bych vydelavala cely mesic,a to se budu radsi detem venovat sama.

Eliška Kozlova, 8. 2. 2017, 20.58

Také tak, ještě před pár měsíci jsem byla zásadně proti dávat dvouletaka do Mš, ale změnila jsem názor, Niki tam je s bráchou spokojená Nechápu jak někdo může dát miminko do jeslí uz po sestinedeli

Fuga

Fuga, 8. 2. 2017, 17.13

no, přimělo by mě k tomu to, když by dítě opravdu prahlo po kontaktu s ostatními dětmi. Ale já jsem dala dítko do školky proto, že jsem šla do práce, ale právě i kvůli kontaktu s vrstevníky

Eliška Kozlova, 8. 2. 2017, 21.02

Ja byla nešťastná u prvního syna když šel ve 3 a 1/4 do školky a ja do práce teď je to jiné, mám skolku přes ulici a kdyby bylo potřeba odhlasim si je a budeme doma

Zdeňka S., 8. 2. 2017, 16.28

To je dobře, že se jí tam líbí , dcera šla normálně ve třech letech . Nastoupila v prosinci měsíc p4es 3. Narozeninami. S mladší sestřičkou se bohužel minou jsou od sebe 4 roky.

Eliška Kozlova, 8. 2. 2017, 21.04

Proto jsem ráda, ze ma syn odklad, jsou také 4roky. V září az ji budou tři, půjde uz kluk do školy.

© 2013 - 2024 ProMaminky.cz | design and code by Werner Dweight Solutions

Spravovat souhlas s nastavením osobních údajů