Školka - kdy?

zobrazeno 1531×

Vložil(a): Jarka mmm, 1. 11. 2016 8.59

Zdravím. V kolika letech jste dali děcko do školky a proč? Vždy jsem si myslela,že dám ve třech. Má ještě skoro rok čas,ale začíná mi to vrtat v hlavě...Dcerce se děti moc líbí a asi by tam chtěla. Jenže co tak pozoruji ty učitelky,tak se mi moc nelíbí,jak se k nim chovají. Některé jim nadávají do smradu atd. Tak si říkám,že vlastně nějak dcerku vychovavam,snažím se o rozumné stravování a najednou bych to nechala na někom jiném,koho neznám...Budeme mít další,tak by mohla být se mnou doma. Ale zase je lepší,aby byla doma s miminkem nebo ve školce s vrstevnikama?

Sdílejte:   | 
0

Nenašli jste diskuzi, kterou jste hledali? Přidejte ji

Pro přidání příspěvku je nutné se přihlásit nebo zaregistrovat.

Mygara

Mygara, 26. 4. 2017, 18.59

vše má pro i proti, já bych vám radila dávat ji na dopoledne, kontakt s dětmi potřebuje

Fuga

Fuga, 23. 1. 2017, 12.26

ve 2.5 letech na jeden den dopoledne, aby si zvykl, že není pořád se mnou a na děti a také jsem šla do práce, abych si z toho doma nehodila mašli. Ale učitelky máme skvělé

Jarka mmm, 23. 1. 2017, 13.11

Kdyby ty učitelky byly skvělé,tak bych to neresila...to vám závidím .

vendy.z, 2. 11. 2016, 21.10

Dcerka 2,5 let (jeden den v týdnu, později chtěla sama každý den) - protože chtěla. Syn - 3 roky - protože jsem šla do práce.

lazna, 2. 11. 2016, 10.24

Ve třech letech. Protože jsem nastupovala do práce. Tady je školka taky hrozná. Učitelka katastrofa

Jarka mmm, 2. 11. 2016, 10.27

To mrzí že ,někde jsou školky super...ach jo.

lazna, 2. 11. 2016, 10.48

Jj. Nejhorší je, že tam je i uklízečka, která má pravomoc tam hlídat děti. Nemá je ráda, tahá je za uši, nedovolí jim na záchod.....

Jarka mmm, 2. 11. 2016, 11.14

Tak to je síla .

klarike1

klarike1, 1. 11. 2016, 22.08

Já jsem taky uvažovala, že dcera půjde ve 3,5 letech, tedy příští podzim, ale taky se mi to už trochu rozleželo a asi bych ji tam netlačila. Sice vím, že budou spory s manželem, který prosazuje, že dítě se musí adaptovat a co nejdřív být někde v kolektivu, ale ten názor, ač manžela miluji, je hloupý. Já myslím, že do tří minimálně a pokud to jde, tak i déle, by dítě mělo být doma. Pokud budete mít miminko, vůbec bych školku neřešila a byla ráda, že dcera má ten luxus a může ještě být doma. U nás zatím mimi na cestě není a tak doufám, že to půjde jako letos, že se s manželem budeme v poledne u dcerky střídat a ona nebude do školky muset.

Sooňaa, 1. 11. 2016, 22.25

To je prima,ze se muzete takto stridat

klarike1

klarike1, 1. 11. 2016, 22.33

To ano, kdyby to nešlo, do práce by mne manžel nedonutil chodit ani na ten poloviční úvazek a do 3 let bych byla doma. Musel se přizpůsobit

Sooňaa, 1. 11. 2016, 23.42

Mne se obcas po praci zasteskne..

klarike1

klarike1, 2. 11. 2016, 6.04

No to samozřejmě, mi se taky stýskalo na MD po práci, ale myslela jsem to tak, že dcera je pro mne důležitější

snany, 1. 11. 2016, 21.19

Řeknu to asi takhle, dle J.A.Komenského by dítě do 5 let měli" pečovat "výhradně rodiče. Tříleté děti mi příjdou ve školce takové " ztracené", přeci jen v té době začínají vnímat samy sebe a je to pro ně celkově náročné období. Nedávno se mě holčička ptala proč ji maminka dala do školky. Některé tříleté děti adaptaci v MŠ nezvládly, rodiče je nechaly rok doma a změna pak byla rapidní. Nicméně vše je individuální. Řídila bych se vlastním pocitem Neznám učitelky jenž nadávají dětem, tohle si jako profesionálky nemohou ani nesmí dovolit. Pokud máte možnost, dala bych dceru do věkově heterogenní ( smíšené) třídy. Vše napsané je můj subjektivní názor. Dcera od sestřenice do školky chodila nerada, plakala i jako předškolačka. Moje dcera do školky chodí od 4 let ( teď je předškolák) ale jen na dopoledne a jen některé dny v týdnu, do školky chodí ráda. Syn (4 roky) je doma.

Jarka mmm, 1. 11. 2016, 21.50

Děkuji,vše mi přijde logické...Zkusím dát na dceru a nějak to vyladit. U nás myslím věkově heterogenní třídy nejsou,ale zjistím...Také se musím pozeptat,jak by to případně bylo s nepravidelnou dochazkou. U nás je docela velký zájem o skolku (je tu hodně mladých rodin),tak zřejmě budou dávat přednost těm,co jim jdou matky do práce,pak celodenním a pak ten zbytek. Netuším,jak by to vlastně fungovalo,kdybych po dvou týdnech oznámila,že tam dcera nechce. Jinak ty nadávky jsem slyšela v trochu vyhrocenejsi situaci (kluk neposlouchal na silnici),ale i tak by myslím neměly dětem nadávat (.

snany, 1. 11. 2016, 22.24

Nesmí se při přijetí posuzovat zda matka pracuje , rozhodující jsou jiné faktory, například věk. Neřešte dopředu nepravidelnou docházku a délku pobytu To není jak ve škole, máme zapsáno 28 dětí a plný počet máme jen několikrát za rok, vesměs chodí 24 dětí

Jarka mmm, 1. 11. 2016, 22.29

Děkuji

Sooňaa, 1. 11. 2016, 22.27

Dcer ku byste pak normalne ze skolky vzala. Kamaradka dala 3letou do.skolky,ale.ublizil.ji spoluzak a uz tam nechtel a,takze po mesici ukoncila dochazku. Ted chodi na dopoledne do klubu

Jarka mmm, 1. 11. 2016, 22.30

Tak to je fajn,vůbec nevím,jak tp chodí,děkuji...teda neni fajn,že jí někdo ublížil .

Zuzka Čtvrtečková, 1. 11. 2016, 20.06

S Ondrou jsem byla celou dobu od malička sama, pořád jsem poslouchala jaký bude mamánek a kdesi cosi. Bydlíme v malém městě a moc dětí tu není, tak jsem ho dala do školky ve 2,5 letech. První den tam byl hodinku a když jsme ho vyzvedli brečel, že si ještě nestihl pohrát s vláčky Od té doby chodí každý den po Spa (krom toho, když máme plavání, to jde po O) a moc se tam těší Našel si spoustu kamarádů a oblíbil si i neoblíbené paní učitelky Navíc od září chodí do Prostředňáků a je na to nesmírně pyšný

Jarka mmm, 1. 11. 2016, 20.10

tak to je frajer .

Sooňaa, 1. 11. 2016, 22.28

To je chlapak

nellys, 1. 11. 2016, 18.47

Nejstarsi je unorovy,takze sel ve dvou a pul,nastoupil normalne od zari na tri hod dopoledne,pred obedem jsem si ho vyzvedavala, ve skolce se mu libilo,pokud by tam brecel,nechala bych si ho doma,prostredni je v zari,takze sel ve 3. Dcera je prosincova,takze pujde v necelych 3. Ucitelky mame uzasne,krom reditelky mlade holky,hodne se detem venuji a da se s nimi o vsem rozumne domluvit,navic se se vsema znam,holt vyhoda vesnice

Jarka mmm, 1. 11. 2016, 19.15

Děkuji. Budu pak muset zjistit,jak to s těma našima učitelkama je...osobně je neznám.

veru.veru, 1. 11. 2016, 16.47

Já jsem pro školku, ne všude jsou takové učitelky, jak píšete. Neříkám na celý den, ale na dopoledne určitě. Budete mít miminko a budete se mu věnovat, malá by se mohla nudit. Takhle bude mít zábavu, bude se svými vrstevníky.

Jarka mmm, 1. 11. 2016, 16.59

No to je právě další aspekt...

veru.veru, 1. 11. 2016, 17.37

tak to zkuste, nenechte se ale odradit, spousta dětí zpočátku pláče, ale zvyknou si

Jarka mmm, 1. 11. 2016, 18.07

Tak to zase kdyby měla brečet,tak bych jí tam nenechala...Jak jsem psala,mám dilema jestli jo/ne,tak to asi dopadne tak,že když bude chtít,tak půjde,když ne,tak ne. Nechci aby měla pocit,že jsem jí vysoupla abych byla doma sama s miminkem...to bych raději víc zapojila babičku.

Katka

Katka, 1. 11. 2016, 18.05

Syn má 5, ještě se doma nudit nezačal.

Jarka mmm, 1. 11. 2016, 18.12

)) A zabavi se spíš sám nebo se mu hodně věnujete? Já se dceři jakžtakž věnuju (spíš teď moji rodiče,pořádi bejva blbě),ale snažím se jí nechávat co nejvíc dělat něco samostatně,aby pak moc neměla šok,až se narodí mimco. Je mi jasné,že bych se jí pak nedokázala věnovat stejně hodně...Naštěstí se docela zabavi,zatím.

veru.veru, 1. 11. 2016, 18.33

ale ono je to normální, než si zvykne, je to velká změna, ale já si prostě myslím, že dítě má být alespoň párkrát týdně mezi vrstevníky a jinými lidmi.

dasza, 1. 11. 2016, 13.16

Kluk sel ve 2,8roku holka ve 2,3..kkuk.chodil jen dopo.obcas.pac sem byla doma.byl tam treba 10dni za pul roku..kdyz chtel za detma sel.ale jinak byl doma..holka musela jit brzo pac musim do prace.nemam uz rd...ale ona je schopna do ms chodit.je tam v pohode.a chosi tam rada...ale nenechavam je tam nijak dlouho a kazde prazdniny.ci volno je mam doma .pr.min tyden st-pa prazdniny..ja si vzala dovcu po ut.a byli sme doma..

Jarka mmm, 1. 11. 2016, 13.37

To je fajn,kdyby to šlo u nás jako s vaším klukem .

© 2013 - 2024 ProMaminky.cz | design and code by Werner Dweight Solutions

Spravovat souhlas s nastavením osobních údajů