Od kdy vaše dítě zvládlo miniškoličku?

zobrazeno 594×

Vložil(a): Christie, 19. 11. 2014 14.38

Jelikož se mi mateřská dovolená kvapem krátí, uvažuji o tom, že dám malou cca 2,5 letou dcerku do miniškoličky, aby se adaptovala na cizí prostředí bez mámy. Od kdy jste tak s tím začala vy a jak to vaše děti zvládly? Díky za názory.

Sdílejte:   | 
2

Nenašli jste diskuzi, kterou jste hledali? Přidejte ji

Pro přidání příspěvku je nutné se přihlásit nebo zaregistrovat.

k.o.r.i.n.e.k, 14. 12. 2016, 22.41

Neumím si to představit syn pláče i když ho hlídá někdo z příbuzných natož školička

Fuga

Fuga, 18. 11. 2016, 13.20

my jsme to zkusili ve 2.5 letech, ze začátku plakal tak 5 minut, a pak byl v pohodě

Minnie, 7. 4. 2016, 18.08

Miniškolku nikdy, dcera šla do klasické státní až v necelých 4 letech a to na vlastní žádost, já bych si ji klidně ještě nechala doma.

louskacek2, 11. 12. 2015, 9.08

My ve 2letech a 3 měsících ale uprimne uz nikdy do klasicke skolky ve 2 a pul letech to uz bylo o něčem jiném.

Zuzka Čtvrtečková, 17. 11. 2015, 11.41

Jsme z malého města, tak nebyl problém se domluvit, aby šel malý dřív. Je to hrozný neposeda a miluje děti. Bála jsem se, jak to bude snášet, jelikož je zvyklý jen na mě, trochu na tatínka a na babičky minimálně. Měl nastoupit ve 2,5 s tím, že uvidíme, jak si bude zvykat. Shodou okolností 2 dny před nástupem jsme skončili v nemocnici a tak jsme školku posunuli o měsíc. V nemocnici jsme pobyli 5 dní a 2x tam šel do nemocniční školky, moc se mu tam líbilo a nechtěl zpátky na pokoj a to samé pak v klasické školce, takže začal chodit po O na každý den. Už jsou to 3 týdny a zítra chceme vyzkoušet, jestli tam bude spinkat, doma totiž nespí.

mtina, 5. 3. 2015, 9.14

u staršího jsem to zkusila kolem 2roku ale celý to probrečel tak jsem přestala. a šel klasicky do školky od záři kdy měl 3roky a dva měsíce týden probrečel a ted školku miluje, tenkrát nebyl ještě na to zralej.. Mladší má 16měs tak to zatím neřeším a uvidíme jak na tom bude časem

Jana V., 20. 1. 2015, 7.24

Ja davam holky do miniskolky od zhruba 2 let a 3 mesicu, dvakrat v tydnu na cca 3 hodiny dopoledne. Prvni navstevu jsem absolvovala s nima, hraly jsme si, malovaly, byly uplne v pohode, moc se jim tam libilo. Ted tam chodi opravdu rady! Ovsem ja mam toto asi jednodussi o to, ze jsou to dvojcata, ma jedna druhou, takze na mamince nejsou uplne tak zavisle! Alespon se to tak zda, zatim!

Katka, 19. 1. 2015, 13.15

začali jsme ve 4 letech a po 4 měsích věčných nemocí, jsme se na to vykašlali, druhé dítě už nedám do školky ani náhodou ;o)

JanaH, 20. 11. 2014, 16.52

S miniškolkou mám čerstvou zkušenost. Malého (jsou mu 2 roky a 2 měsíce) jsme tam teď od listopadu začali dávat na jedno dopoledne v týdnu, po obědě kolem 12 hodiny ho vyzvedáváme. Než jsme ho přihlásili, šli jsme se tam i s ním nejdřív podívat. Líbilo se mu tam, nám taky, tak jsme ho přihlásili. Zatím byl třikrát, poprvé vše ok, podruhé byl řev, když tatínek odcházel a nechával ho tam, potřetí sice taky plakal, ale už ne tolik a prý jen chvilku. Asi se mu tam líbí, protože když se ho ptám, jestli půjde příští týden zase, říká, že jo Možná jen hůř snáší ten odchod tatínka a pak už je v pohodě.

Christie

Christie, 20. 11. 2014, 21.12

Jani, tak to je šikulka, to už podle mne bude jen lepší a lepší, navíc, pokud se tam fakt těší a líbí se mu tam...Díky za tip, asi to také budu muset udělat formou testu, podívat se tam, jednu zkušební "lekci" a pak se uvidí, jak to bude dál. Ale nejpozději od ledna bychom už asi měli začít.

Alexandra, 5. 3. 2015, 10.03

Ahoj Verunka chodí od 2 let a měsíce do školičky (dvakrát týdně) a bylo to přesně, jak píšeš, Jani. Poprvé jsem byla s ní a pohoda. Podruhé šla sama na dvě hodiny a dobrý. Potřetí tři hodiny a trochu plakala, když jsem odcházela (ale když jsem poslouchala za dveřmi, tak jak se za mnou zavřelo, tak už šla s paní učitelkou v klidu něco objevovat). Byla jsem s učitelkami domluvená, že kdyby opravdu plakala, jsem tam do deseti minut zpátky, abychom ji netrápily. Při mém příchodu si trochu fňukla takovým tím úlevným pláčem. Toto trvalo asi další 3 návštěvy. Pak byla nemocná, tak jsem čekala, co bude při další návštěvě.. A jako by se jí to rozleželo, absolutně bez breku a příští návštěvu se jim po obědě svlékla, jako ostatní děti, že tam bude spát. Tak jsem to další den zkusila a naprosto v pohodě. Od té doby do školičky chodí už 5 mesíců, spinká tam, moc se jí tam líbí a těší se na děti. Ráno ji vodí taťka a odpo pro ní chodím já i s miminkem.. je to pro mě mnohem snazší, mám čas něco udělat doma a hlavně na webu ProMaminky a když Verunka přijde, máme radost ze společného času a hrajeme si. Myslím, že máme taky dost štěstí na školku a učitelky.

JanaH, 6. 3. 2015, 20.27

Honzík už taky chodí bez breku (slzičky byly jen první 4 návštěvy) a je ve školce hrozně spokojený. Jen jsme se ještě nedostali k tomu spaní, zatím si ho po obědě vyzvedáváme. Spát totiž nechce ani u babičky a dědečka, tak to nechceme hrotit a necháváme tomu ještě čas.

louskacek2, 11. 12. 2015, 9.11

My jsme vybirali miniskolicku az jsme asi prebrali a male se tam nelibilo pritom jsme tam chodili od roka na cviceni kazdy tyden. Klasicka školka pak uz spokojenost. Prostredi a pristup ucitelek je urcite to hlavni.

Alexandra, 6. 3. 2015, 21.32

Klidně to zkuste, Jani.. to spinkání. Ve školce je to mezi dětmi jiný. Veru taky nechtěla moc spát po O a tam chrupe mezi prvními a krásně si na to zvykla a líp spí i doma. Každý dítě to má samozřejmě jinak, ale nebála bych se toho.. ony si s ním případně učitelky poradí

Naši partneři

© 2013 - 2017 ProMaminky.cz | design and code by Werner Dweight