Měření zraku v Mš II.

zobrazeno 1200×

Vložil(a): Eliška Kozlova, 23. 2. 2018 13.20

Měření zraku v mateřské škole u nás probíhá, už nějaký ten rok, ale bylo to dost drahé, proto jsem syna před 3 lety nedala. Letos bylo měření jen za 150,- takže jsem dceru nechala změřit a výsledek mě docela dostal, nemá dobré hodnoty a určitě musíme na oční. Reaguji hlavně na diskuzi https://www.promaminky.cz/diskuze/jesle-a-skolicka-66/mereni-zraku-ve-skolce-26502 díky ní jsem jsem do toho šla a určitě jsem ráda, takže holky díky za zdravé "vystrašení" ;-) Opravdu si člověk nemusí všimnout zrakové vady, pokud je jedno oko téměř v pořádku a to druhé není :-(

Sdílejte:   | 
0

Nenašli jste diskuzi, kterou jste hledali? Přidejte ji

Pro přidání příspěvku je nutné se přihlásit nebo zaregistrovat.

Kamila Nová, 26. 6. 2023, 21.55

Já nosím brýle od dětství, a tak jsem svou dceru začala brát na oční na měření zraku hned od mala. Naštěstí ona má oči zdravé, ale já potřebuji brýle na čtení. Nedávno jsem si koupila na internetových stránkách https://www.hotovebryle.cz/ nové dioptrické brýle na čtení, s nimiž se mi čte mnohem lépe.

Eliška Kozlova, 6. 3. 2018, 13.02

Maminky, tak jdeme od očního. Paní doktorka si možnosti screeningu v Mš moc chvalila, prý by těch 150,- měla obětovat každá maminka, zvlášť když dítě nespolupracuje u pediatra na preventivce. Děti většinou lépe spolupracují a hlavně výsledky jsou shodné nebo menší než pak v ordinaci (kvůli rozkapani očí). Dcera pri screeningu měla +4,50 a u oční +5,50, druhé bylo stejné u obou +1,00. A tupozrakost, takže nás čeká okluzor a brýle Vadu má zdedenou po dědečkovi. Manžel má minusko a ja mám oči v pořádku

pouzarovaj

pouzarovaj, 26. 2. 2018, 20.12

My máme první měření zdarma, další roky již placené. Bohužel jsme to letos prošvihly, ale příští rok jdeme.

Eliška Kozlova, 26. 2. 2018, 23.15

Ta možnost je bezva, škoda ze to neproplaci pojišťovna nebo nějaký sponzor. U nás se hlásila asi 1/3 dětí, některé sice uz k ocnimu chodí a ty ostatní... i když myslím ze když ta vada je, ze se na to později stejně přijde, ale čím dřív tím líp.

pouzarovaj

pouzarovaj, 27. 2. 2018, 6.31

No my to bohužel nestihli - bylo to hned v září, co dcera začala do školky chodit a nějak mi nedošlo, že to je jiný den, než běžně chodí - chodila po-st, toto bylo ve čt, od té doby už jsem poučená a data si hlídám

vendy.z, 26. 2. 2018, 16.24

No syn by také měl mít ve školce - loni jsme to pronemocněli a letos to snad vyjde.

jancaan, 26. 2. 2018, 13.02

Škoda, že měření zraku dětí neprobíhá v každé školce:-( Snad to dělají taky odborníci, že výsledky budou stejné jako na očním..

annahb, 26. 2. 2018, 9.30

tak u nás v mš nic takového nemají

k.o.r.i.n.e.k

k.o.r.i.n.e.k, 25. 2. 2018, 21.12

Kolik to stálo předtím, mě i 150 přijde dost, vždyť můžu vzít dítě normálně na oční ne?

Eliška Kozlova, 25. 2. 2018, 21.17

To asi ano, me ale nenapado ji objednavat, nezdálo se mi, ze nějakou vadu ma. I když myslím, ze časem by se na to přišlo, třeba na preventivni prohlídce, ve 3 letech nespolupracovala, tak říkal, ze ji oči vyzkouší na 4 letech, takhle to vím dřív a vím re na oční musíme

k.o.r.i.n.e.k

k.o.r.i.n.e.k, 25. 2. 2018, 21.28

Jo je to fajn ale já chci nechat syna rovnou objednat na oční přece jen v rodině máme hodně očních vad

Eliška Kozlova, 26. 2. 2018, 7.56

To je pak jiná, manžel ma brýle od první třídy, ja vůbec. I když syna jsem objednat chtěla, přeci jen ve škole uz je větší zátěž na oči a manžel tou dobou začínal mít problémy se zrakem, takhle je vezmu rovnou oba.

Eliška Kozlova, 26. 2. 2018, 14.48

Když to tak vezmu, screening sluchu dělají, uz v porodnici a zadamo. Mohla by být taková možnost i u zraku, třeba u pediatra, ze by se sešlo víc dětí stejného věku, aby se nemuselo k hned k ocnimu.

Aliisha

Aliisha, 24. 2. 2018, 21.27

Dle mě bezva věc hlavně aby byly výsledky přesné jako od lékaře.

Eliška Kozlova, 25. 2. 2018, 8.14

Uvidíme, ale podle zkušeností maminek to je přesné dost, spíš se přijde na nějaké dodatečné vady. Určitě pak napíšu, pokud nás ocarka objedná na nějaký rozumný termín a ne až za půl roku

k.o.r.i.n.e.k

k.o.r.i.n.e.k, 25. 2. 2018, 21.12

U nás to máme také za půl roku, tak snad to bude jen něco co třeba časem vymizí ..

Alexis01, 24. 2. 2018, 10.42

Tak to je fajn že některé školky mají tuto možnost já kluky až budou větší nechám vyšetřit preventivně u nás v rodině mají všichni brýle a u manžela je mají skoro všichni jen na čtení

Janako

Janako, 24. 2. 2018, 9.12

Kamaradka mi o tom rikala,ze u nich v ms to take delali,u nas nic.

© 2013 - 2024 ProMaminky.cz | design and code by Werner Dweight Solutions

Spravovat souhlas s nastavením osobních údajů