Stolní a jiné hry

zobrazeno 602×

Vložil(a): Estrela113, 16. 11. 2014 19.43

Mám doma tříletého chlapce. Rádi hrajeme různé stolní a deskové hry. V současné době zvládá pexeso, domino, člověče nezlob se (a další lehké figurkové hry) a ve zkrácené verzi hru Carccassonne. Nemáte tipy na nějaké veselé a poutavé hry, které bychom si mohli vyrobit doma sami? Co hrajete s dětmi? Budu ráda za každou inspiraci.

Sdílejte:   | 
1

Nenašli jste diskuzi, kterou jste hledali? Přidejte ji

Pro přidání příspěvku je nutné se přihlásit nebo zaregistrovat.

Fuga, 18. 11. 2016, 11.27

za nás Lovci pokladů

Minnie, 23. 3. 2016, 12.51

Jsem ráda za tuto diskuzi že jsem našla inspiraci

DenisaC, 16. 12. 2015, 23.56

To jsou dobré nápady

Zuzka Čtvrtečková, 17. 11. 2015, 19.17

My hrajeme ještě puzzle a domino. Ještě máme hru, kde musí určit jaké zvíře a mládě k sobě patří, kde žije a co jí, tak to teď asi vede nejvíc

Nicoletta, 18. 8. 2015, 16.56

Ahoj všichni, na společenské hry si docela potrpíme, nejčastěji v rodině hrajeme Scrable, osadníci z katanu, bang!, dostihy, activity, a mnohé další. Je to teda pro starší a s nejmladším asi nejčastěji pexeso, skládáme kostky, ty také není problém vyrobit pokud máte doma aspoň nějakou dílnu. Nedávno jsme kupovali několik sad puzzle odtud www.mojedino.cz/puzzle/, máme odsud i některé dřevěné hračky a vždy jsme byly spokojeni. Ještě mě napadá, když jsem já byla menší hodně jsme hrávali takovou modifikaci piškvorek, fungovaly tak že byla plastová mřížka a do ní se seshora házeli žetony a kdo měl pět v řadě vyhrál, dlouho jsem tuto hru neviděla nevíte někdo kde sehnat ? Pokud víte co myslím teda. Děkuji

mckvak, 19. 6. 2015, 9.54

U nás doma taky vedlo pexeso - moje neteřinky mě v něm dokázaly neskutečně porazit. A mikado je super hra - stejně jako z karet postavený "záchod"

Markéta V., 13. 4. 2015, 18.49

Já teda nemám nápad na výrobu hry, ale moc se mi líbí knížkohry od Lucie Ernestové: http://www.lucieernestova.cz/.

Estrela113, 13. 4. 2015, 19.02

Děkuji za inspiraci, knihy vypadají moc dobře, jsem nadšená. Určitě je využijeme i jako dárek pro děti známých.

Liskovyorisek, 28. 11. 2014, 23.09

A co zkusit domácí "mikado"? V původní verzi jsou to tyčky plastové nebo dřevěné - různě barevné. Svazek tyček se postaví nastojato a pustí - tak jak dopadnou, se nechájí a musí se postupně odebírat podle toho, jaká barva padne na barevné kostce. Je to hra jednoduchá, procvičující trpělivost, postřeh...stačí využít klasické špejle, natřít je temperami a kostku klasickou upravit nalepením barevných plošek. Se synem jsme hráli i domácí košíkovou - z letáků jsme si udělali koule, zajistili je lepenkou a trefovali jsme se do určené věci - plyšáka, koše apod. Doporučuji také domácí "sluchové" pexeso - posbírali jsme několik plastových vnitřků z kindervajíček - musí být sudý počet a naplnili jsme je vždy po dvojicích stejným materiálem - např. mák, dva hrachy, trochu vody, do dvou nic...s zajistili páskou. zvolit můžete cokoliv co dělá rozeznatelné zvuky...do obalu od vajíček (ten papírový na 10ks) jsem je dala promíchané a syn hledal dva stejné zvuky. Příjemnou zábavu

JanaH, 8. 12. 2014, 20.56

To "sluchové" pexeso je super nápad! Až bude syn trošku starší, určitě si ho uděláme, teď je ještě poděs a spíš by ho bavilo vajíčka rozdělávat a obsah vysypávat

JanaH, 20. 11. 2014, 17.18

Ještě mě napadlo kvarteto, to si můžete bez problémů doma vyrobit

Estrela113, 21. 11. 2014, 21.05

To mě nenapadlo, a je to výborný nápad ... kvarteto by mohl zvládnout. Děkuji!

JanaH, 19. 11. 2014, 22.51

A co třeba hra Blechy: http://deskove-hry.heureka.cz/blechy/ ? Mohli byste si s malým blechy nějak vyzdobit, namalovat, polepit a nebo si vytvořit vlastní kelímek, do kterého budou blechy skákat.

Naši partneři

© 2013 - 2016 ProMaminky.cz | design and code by Werner Dweight