"závisláčci" na prsu

zobrazeno 1833×

Vložil(a): Zuzi, 30. 5. 2015 20.01

Maminky mám dotaz, především na ty maminky, kdy jejich malé batole bylo "závislé" na prsu...v kolika letech se dítko odstavilo a zda samo nebo jste prostě řekla NE (v tom případě prosím ještě reakci dítka) a šlo o tzv. násilné odstavení? Můj 13.m syn se pořád dožaduje prsa...mě to zatím tolik nevadí, to spíš někteří lidé v okolí mají trochu problém...ale hlavně mě zajíma, jestli i když si sám říká, že chce nakojit, je šance, že jednoho dne prostě nebude chtít? Syn jí všechno, miluje jogurty, přesnídávky, zeleninu...všechno.

Sdílejte:   | 
2

Nenašli jste diskuzi, kterou jste hledali? Přidejte ji

Pro přidání příspěvku je nutné se přihlásit nebo zaregistrovat.

Žofinka

Žofinka, 22. 1. 2018, 10.37

tak to já mám také doma malou závislačku a kdy se to odnaučí, ví jen bůh

Mygara

Mygara, 24. 8. 2017, 15.11

záleží na dítěti, u nás jsme museli provést ten radikální řez my rodiče .-)

k.o.r.i.n.e.k

k.o.r.i.n.e.k, 11. 1. 2017, 22.57

Syn jí všechno možné, ale k prsu se vždy rád vrátí i ve 20 měsících ..

Fuga

Fuga, 22. 11. 2016, 13.16

staršího jsem přestala kojit v 21 měsících, protože mě začal kousat. a druhého se snažím odstavit v 1 roce, protože mě doktor dohukal, že u starším maminek se při delším kojení zvyšuje riziko rakoviny prsu. ale na netu jsem o tom nic nenašla

k.o.r.i.n.e.k

k.o.r.i.n.e.k, 11. 1. 2017, 22.57

já jsem zase slyšela opak, že kojením se zabraňuje rakovině prsu

AllaŠvecová, 12. 1. 2017, 9.07

Ja taky i proti rakovině ženského ústrojí

AllaŠvecová, 4. 10. 2016, 17.00

Take prdim na lidi,dokonce jsem hrdá na to ze porad kojim 14m. Dokonce jsem četla,ze se ma kojit do 2let

Zuzi, 6. 10. 2016, 22.01

nakonec jsem kojila skoro do jeho 2 let, odstavení přišlo kvůli tomu, že jsem ze starším synem byla často mimo domov přes den i přes noc a ten mladší byl doma s tátou...po 2 měsících co se chtěl přisát jsem mu vysvětlila, že to papá miminko, pochopil to úplně v pohodě a pije mléko z hrnku, sem tam se přijde pomazlit i teď ve 2 a půl letech pořád sahá na prsa a jakoby se s nima mazlí, položí si hlavu na můj hrudník, okecá to, že "Ham mimi" a on "hají" a je spokojený

AllaŠvecová, 7. 10. 2016, 8.56

Take si myslím,ze i dobudoucna budou holky jeji kamosky na tuleni

Zuzi, 7. 10. 2016, 16.02

Ano, z toho si děláme legraci s manželem, že až bude velký bude to "horňák"

k.o.r.i.n.e.k

k.o.r.i.n.e.k, 11. 1. 2017, 22.58

Nějaká ta asociace to doporučuje dokonce do tří

AllaŠvecová, 12. 1. 2017, 9.07

Taky jsem četla. No uvidime,male bude 1,5roku a stale prsickuje

k.o.r.i.n.e.k

k.o.r.i.n.e.k, 12. 1. 2017, 9.22

U nás zto vypadá na hodně dlouho 😁

Minnie, 3. 4. 2016, 10.24

Na lidi se vykašlat. Já kojila starší dceru do 3 let a měsíce. Musela jsem přestat z důvodu druhého těhotenství a hrozně bolavých bradavek. Nechtěla jsem ale ta bolest se nedala vydržet. Tak jsem to stopla na Štědrý den. Rozbalili se dárky, dorazili jsme domů a spát. Byla zvyklá u pras usínat, tak jsem vysvětlila, že už je velká a v bříšku je miminko které to mlíčko bude potřebovat protože nebude mít zoubky a nic jiného nemůže. A ona je velká a šikovná a taky dostala od Ježíška tolik hezkých dárků, aby mlíčko nechala miminku. Pochopila hned a usnula u čteni pohádky. V noci se vzbudila, zakňourala, ale řekla jsem mlíčko už přece necháme miminku... A spala dál. Tři noci se budila, pak už ne . Aale je fakt, že ve třech letech už se s dítětem dá v pohodě domluvit.

Zuzka Čtvrtečková, 16. 11. 2015, 23.58

Mě to začalo vadit. Malej dávno chodil a kolikrát přišel a začal se dobývat do výstřihu a když nepil, tak se s prsama mazlil, tak jsem to pomalu utla.

hellova, 18. 6. 2015, 16.22

Držím pěsti, hlavně nekojit do školního věku!

hellova, 18. 6. 2015, 16.22

Držím pěsti, hlavně nekojit do školního věku!

Tereza Janoušková, 1. 6. 2015, 10.38

Malý jsou tři roky a měsíc. Odstavila se sama až teď. Šlo to hrozně rychle, nejdřív závislák, pak míň, míň a míň a teď už 14 dni ani ťuk. Během cca 2-3 měsíců je bez. Mrzí mě to, protože jsem chtěla kojit tandemově, ale tak nutit jí nebudu

Zuzi, 2. 6. 2015, 10.04

no já právě až do 3 let kojit nechci, myslím si, že max do těch dvou je optimum....ale uvidíme jak ten náš si to rozmyslí

© 2013 - 2024 ProMaminky.cz | design and code by Werner Dweight Solutions

Spravovat souhlas s nastavením osobních údajů