"závisláčci" na prsu

zobrazeno 345×

Vložil(a): Zuzi, 30. 5. 2015 20.01

Maminky mám dotaz, především na ty maminky, kdy jejich malé batole bylo "závislé" na prsu...v kolika letech se dítko odstavilo a zda samo nebo jste prostě řekla NE (v tom případě prosím ještě reakci dítka) a šlo o tzv. násilné odstavení? Můj 13.m syn se pořád dožaduje prsa...mě to zatím tolik nevadí, to spíš někteří lidé v okolí mají trochu problém...ale hlavně mě zajíma, jestli i když si sám říká, že chce nakojit, je šance, že jednoho dne prostě nebude chtít? Syn jí všechno, miluje jogurty, přesnídávky, zeleninu...všechno.

Sdílejte:   | 
2

Nenašli jste diskuzi, kterou jste hledali? Přidejte ji

Pro přidání příspěvku je nutné se přihlásit nebo zaregistrovat.

Fuga, 22. 11. 2016, 13.16

staršího jsem přestala kojit v 21 měsících, protože mě začal kousat. a druhého se snažím odstavit v 1 roce, protože mě doktor dohukal, že u starším maminek se při delším kojení zvyšuje riziko rakoviny prsu. ale na netu jsem o tom nic nenašla

AllaŠvecová, 4. 10. 2016, 17.00

Take prdim na lidi,dokonce jsem hrdá na to ze porad kojim 14m. Dokonce jsem četla,ze se ma kojit do 2let

Zuzi, 6. 10. 2016, 22.01

nakonec jsem kojila skoro do jeho 2 let, odstavení přišlo kvůli tomu, že jsem ze starším synem byla často mimo domov přes den i přes noc a ten mladší byl doma s tátou...po 2 měsících co se chtěl přisát jsem mu vysvětlila, že to papá miminko, pochopil to úplně v pohodě a pije mléko z hrnku, sem tam se přijde pomazlit i teď ve 2 a půl letech pořád sahá na prsa a jakoby se s nima mazlí, položí si hlavu na můj hrudník, okecá to, že "Ham mimi" a on "hají" a je spokojený

AllaŠvecová, 7. 10. 2016, 8.56

Take si myslím,ze i dobudoucna budou holky jeji kamosky na tuleni

Zuzi, 7. 10. 2016, 16.02

Ano, z toho si děláme legraci s manželem, že až bude velký bude to "horňák"

Minnie, 3. 4. 2016, 10.24

Na lidi se vykašlat. Já kojila starší dceru do 3 let a měsíce. Musela jsem přestat z důvodu druhého těhotenství a hrozně bolavých bradavek. Nechtěla jsem ale ta bolest se nedala vydržet. Tak jsem to stopla na Štědrý den. Rozbalili se dárky, dorazili jsme domů a spát. Byla zvyklá u pras usínat, tak jsem vysvětlila, že už je velká a v bříšku je miminko které to mlíčko bude potřebovat protože nebude mít zoubky a nic jiného nemůže. A ona je velká a šikovná a taky dostala od Ježíška tolik hezkých dárků, aby mlíčko nechala miminku. Pochopila hned a usnula u čteni pohádky. V noci se vzbudila, zakňourala, ale řekla jsem mlíčko už přece necháme miminku... A spala dál. Tři noci se budila, pak už ne . Aale je fakt, že ve třech letech už se s dítětem dá v pohodě domluvit.

Zuzka Čtvrtečková, 16. 11. 2015, 23.58

Mě to začalo vadit. Malej dávno chodil a kolikrát přišel a začal se dobývat do výstřihu a když nepil, tak se s prsama mazlil, tak jsem to pomalu utla.

hellova, 18. 6. 2015, 16.22

Držím pěsti, hlavně nekojit do školního věku!

hellova, 18. 6. 2015, 16.22

Držím pěsti, hlavně nekojit do školního věku!

Tereza Janoušková, 1. 6. 2015, 10.38

Malý jsou tři roky a měsíc. Odstavila se sama až teď. Šlo to hrozně rychle, nejdřív závislák, pak míň, míň a míň a teď už 14 dni ani ťuk. Během cca 2-3 měsíců je bez. Mrzí mě to, protože jsem chtěla kojit tandemově, ale tak nutit jí nebudu

Zuzi, 2. 6. 2015, 10.04

no já právě až do 3 let kojit nechci, myslím si, že max do těch dvou je optimum....ale uvidíme jak ten náš si to rozmyslí

Katka, 31. 5. 2015, 9.51

Taky jsem se bála, že se dcera nebude chtít odstavit, ale přišlo to z její strany nečekaně ve 14,5 měsících, kdy už prso nechtěla a po týdnu jsem to vzdala i já, protože prostě nechtěla a hotovo. Takže se tím netrapte, pokud vy a dítě kojit chcete, tak kojte a okolí si nevšímejte ;o)

Zuzi, 31. 5. 2015, 10.54

Děkuji! A taky si malá říkala po denním spánku? Po hlavním jídle? Nebo když jsme někde v cizím prostředí ...(uklidňuje ho to) já bych to asi ani neřešila, jenže někdy je to okolí fakt otravný otázky typu "Ty ještě kojíš,jo?!! Vždyť mu to nic nedává"...a nebo "Ježiši, ty budeš kojit do puberty"...je někdy vážně ubíjející... je pravda, že pár dnů už bylo, že se k prsu přihlásil ráno a pak až večer což bylo 12h pauza, ale pak zase je den kdy Toníka kojím třeba 3x přes den...já už se u toho naučila odpočívat nebo se s ním mazlím a řekla bych, že to dítětí i teď v roce stále dává dost potřebných věcí ať už z chemického složení nebo psychického Já teda večer kolem 18h mu dávám Sunar, vypije až 250ml a spokojeně usne, protože těsně než mu byl rok se několik večeru u prsa najednou uspával a vztekal se, trvalo až 3h než jsem mohla od něj odejít a to už jsem z toho byla hodně nervní, jsem si právě říkala, že když večer začal pít Sunar, že se po pár dnech úplně odstaví a zatím nic je to všežravec

Naši partneři

© 2013 - 2016 ProMaminky.cz | design and code by Werner Dweight