Vadí mu hluk

zobrazeno 4286×

Vložil(a): misalla, 24. 1. 2017 13.49

Maminky nemáte prosím některá zkušenost s tím, že vašemu dítěti vadí hluk? Mám téměř tříletého chlapečka a strašně mu vadí, když mám např. zapnuté rádio (neřve to nahlas) nebo když někdo zakřičí nebo když pláče jeho mladší sourozenec. Ihned si zacpává uši a hystericky řve :(

Sdílejte:   | 
0

Nenašli jste diskuzi, kterou jste hledali? Přidejte ji

Pro přidání příspěvku je nutné se přihlásit nebo zaregistrovat.

milujici.teticka36, 18. 2. 2023, 11.53

Taky jsme s tím měli problém. Vadilo i hloupé kýchnutí. Ale bylo to tím, že u nás byla v bytě fakt špatná akustika prostoru a tak se každý decibel třikrát odrazil a zesílil. Obyčejné kýchnutí pak znělo jako rána z děla. Vyřešila to s námi až firma https://www.avtg.cz/mereni-akustiky-mistnosti/ která nám udělala vhodné návrhy pro to, aby netrpělo ani miminko, ani my.

ivanka386, 20. 12. 2020, 23.21

Ahoj, našemu dítěti také docela dost vadil hluk a tak jsme se rozhodli mu pořídit takovou tu ochranu sluchu ze stránek https://www.wbs-safety.cz/15-ochrana-sluchu , kterou ale používá opravdu jen v nejkrajnějších případech a myslím si, že mu to vyhovuje

novaklen, 4. 4. 2022, 21.56

Tak něco takového bych potřebovala spíš já. Právě v poslední době mi hluk začal dost vadit. Asi nejhorší je to v autě při delších cestách. Částečně za to ale může asi i naše auto, protože v tom je slyšet opravdu všechno. Možná by to chtělo investovat do lepšího odhlučnění, viz https://www.2din.cz/odhlucneni-auta/

Žofinka

Žofinka, 30. 11. 2017, 2.14

tak jak to vypadá? Našli doktoři něco?

Mygara

Mygara, 11. 2. 2017, 18.06

tak to neznám, třeba má citlivá ouška

Lusesita25, 28. 1. 2017, 22.33

Jéjej to naštěstí neznám. Malému můžou u hlavy padat bomby a nic mu nevadí

misalla, 27. 1. 2017, 12.34

Děkuju vám maminky za všechny názory. Teď byl například dva dny naprosto v pohodě, nevadilo mu ani, že malej pláče. Ještě počkám, kdyby se to nějak začalo zhoršovat, tak bych pak určitě vyhledala odborníky. Spíše si ale čím dál tím víc začínám myslet, že je to taková náladovost. Zapomněla jsem napsat, že tchán a manželova sestra jsou celkem nešťastné povahy.Neustále jsou náladoví, uráží se kvůli úplným blbostem a člověk u nich nikdy neví, jak zareagují. Na manželovu sestru například nikdy po probuzení nemůže minimálně půl hodiny promluvit, jinak by vylítla z kůže a tchán zase bydlí pod nama a když malej na chodbě zadupe, tak na nás mlátí zpátky, protože potřebuje absolutní klid. Myslíte, že se takovéto vlastnosti můžou dědit??

k.o.r.i.n.e.k

k.o.r.i.n.e.k, 28. 1. 2017, 17.38

Já si myslím, že se to dědit může, ale třeba se s tím dá pracovat

vendy.z, 27. 1. 2017, 10.33

Co ho vzít na ORL?

JanaH, 25. 1. 2017, 23.42

A měl s tím problém vždycky nebo až poslední dobou? A jak starý je sourozenec? Může to souviset? Náš starší syn (4 roky) dělá totéž, když slyší třeba sekačku, ohňostroj, motorovou pilu, ale třeba když hraje hodně nahlas hudba, díváme se na bagr s rachotící sbíječkou nebo sám huláká, tak to mu třeba nevadí vůbec. U nás si myslím, že to může souviset s mladším bráchou, když byl miminko, hodně plakal.

Pávinka, 24. 1. 2017, 22.46

raději bych šla k lékaři podle mě jeho hlavinka neumí také podměty zpracovat a tak reaguje křikem, na závěry je brzy, držím palečky, napadá mě nějaká porucha autistického spektra ale na to je brzy třeba z toho vyroste ale raději k lékaři

gosa22, 24. 1. 2017, 22.17

určitě bych radši nechala prověřit ouška, pak případně i psycholog či psychiatr...pokud reaguje nepřiměřeně, za běžné bych to nepovažovala...třeba to přejde samo časem, ale lepší je ujistit se, že je v pořádku, než pak litovat, že se něco zanedbalo...

© 2013 - 2024 ProMaminky.cz | design and code by Werner Dweight Solutions

Spravovat souhlas s nastavením osobních údajů