Separační úzkost

zobrazeno 1069×

Vložil(a): Aliisha, 15. 2. 2017 21.20

Je možné, že by mělo roční dítě separační úzkost? Pořád po mě leze, dožaduje se neustále pozornosti, u nikoho jiného nevydrží. Nechce být vůbec sám a já nevím, co se mu děje. Jen by se mazlil. Za celý den se nestihnu ani najíst. Nemocný se mi nezdá. Poradí někdo?

Sdílejte:   | 
0

Nenašli jste diskuzi, kterou jste hledali? Přidejte ji

Pro přidání příspěvku je nutné se přihlásit nebo zaregistrovat.

Žofinka

Žofinka, 24. 11. 2017, 15.52

proč by nemohl mít? chce být s vámi, protože je na vás zvyklý

Kikinka30, 13. 3. 2017, 5.27

U nas se to projevilo pred mesicem, zacala jsem hodne zpivat a kdyz nekam jdu, o vsem male rikam, po par dnech ok, otoci se za mnou,usmeje a hraje si dal, chce to pevnou vuli a myslet i na sebe, spokona maminka je veselejsi a dite to vi a navnima,nebojte

pouzarovaj

pouzarovaj, 17. 2. 2017, 20.36

Ano, může to být - u dcery se projevila až cca v roce a čtvrt. Pokud je to separační úzkost, přejde věkem...

Aliisha

Aliisha, 17. 2. 2017, 20.39

Věřím, že to přejde, ale kdy? Už jsem unavená, ale chápu, že potřebuje mámu

pouzarovaj

pouzarovaj, 17. 2. 2017, 20.48

To Vám asi bohužel nikdo neřekne:(. U nás to bylo u Terezky tak na 3 měsíce, ale síly mi došly mnohem dřív - prostě jsem musela dát pravidla, že se aspoň najím a dojdu si vyčůrat, zároveň ale dokola vysvětlovala a vysvětlovala, že hned přijdu, až se najím, zase pochovám atd....Říkala jsem si, že to nemůže chápat, ale chápala to velmi dobře, do 3 dnů se to naučila a když bych náhodou nesplnila, co jsme řekla (třeba déle seděla po jídle apod., začala se dožadovat slíbeného:) )

Aliisha

Aliisha, 17. 2. 2017, 21.04

Taky se snažím dokola opakovat to samé, co vy. Občas mám pocit, že mi i rozumí. Tak uvidíme, kdy to přejde.

pouzarovaj

pouzarovaj, 18. 2. 2017, 8.17

Fakt je to o čase.. Podle odb. literatury může nastupovat sep. úzkost (jak který autor), ale mezi 6m až 2 rokem. Má několik fází, bla bla bla.. To jsou teoretické kecy, ale prakticky to je tak, že by po pár měsících měla přejít, když dítě zjistí, že ve Vás jistota bude pořád i ve chvíli, kdy se o kousek vzdálí a zase se vrátí. U nás byla na 3 měsíce us tarší, u mladší to bylo kratší, ale bude to dítě od dítěte jiné

Mygara

Mygara, 17. 2. 2017, 10.17

proč by nemohla být. Děti jsou nejvíc fixované na toho, s kým traví nejvíce času. A když to jde, jíme spolu a nejvíc mu chutná z mého talíře, i když máme to stejné

Lenourecek, 16. 2. 2017, 21.05

Nerostou mu zoubky?

gosa22, 16. 2. 2017, 21.14

velmi dobrý poznatek některé děti můžou být přecitlivělé tím, že se necítí dobře kvůli tlakům v pusince, ona to totiž nemusí být nutně bolet, každé dítě má jiný práh bolesti...

Aliisha

Aliisha, 16. 2. 2017, 21.20

To mu rostou pořád nějaké. Možné to je, ale nevím.

Fuga

Fuga, 16. 2. 2017, 13.53

má vás rád a je na vás zvyklý. Našemu je 14 měs a taky beze mě nedá ani ránu, poodejdu 3 metry a už peláší za mnou (když jsem doma sami), Když přijde taťka a brácha tak se zabaví mnohem více sám a nevyžaduje mě tak intenzivně

gosa22, 16. 2. 2017, 13.44

jasně, normální...radím mazlit se a dávat mu lásky, co to jde a třeba ještě víc ale samozřejmě své potřeby (jídlo, odpočinek, toaleta) si držte, zkuste mu milým klidným hlasem vysvětlit, že maminka má hlad a že bude papat...já jím s dětma, v podstatě od chvíle, kdy začly příkrmy...tak si vemte talíř k němu, krmte ho a v mezičase jezte sama, aspoň bude mít vzor a brzy se chopí lžičky sám

Aliisha

Aliisha, 16. 2. 2017, 20.44

Už jím teda s ním, ale stejně to mám studené

gosa22, 16. 2. 2017, 21.13

jej to já občas taky nejlepší jsou večeře typu chleba s něčím...to nezchladne

Aliisha

Aliisha, 16. 2. 2017, 21.21

Já večeřím většinou něco jako chleba, jogurt,....

Adrianita, 16. 2. 2017, 13.39

Může to být, časem se to určitě zlepší! Zkuste se třeba ráno nebo kdy si zvolíte plně věnovat jen dítěti. Když bude jeho potřeba mazlení splněna,vydrží chvilku sám. Zbytečně ho neodhánějte. Najezte se společně, do úklidu ho zapojte a nebo dejte do šátku!

Aliisha

Aliisha, 16. 2. 2017, 20.45

On je mi pořád v patách a tak dělám vše jen s ním. Mazlíme se co to jen jde. Vše jde stranou. Chci, aby věděl, že ho máme rádi.

Petra Schoberová, 16. 2. 2017, 12.54

Maly má občas taky takové dny a jsem ráda když se mazlí jednou ho to prejde a ani pusu mi nedá .. Někdy je umazlený a chtěl by byt porad semnou cely tyden z toho si nevšimne ze ma mamu ...

Katka

Katka, 16. 2. 2017, 11.18

Ano a na tom, že se chce dítě mazlit se svojí matkou bych neviděla nic divného v jakémkoliv věku Včera jsem "uspávala" svoji 9 letou dceru, protože brečela a nemohla zabrat, čte dobrodružnou knížku a asi to bylo na večer moc těžké téma.

Aliisha

Aliisha, 16. 2. 2017, 20.47

Já vím, ale někdo mi řekne, že je mamánek. Jenže co mám dělat, když jsme s ním pořád já. Nevadí mi ho pomazlit. To já ráda, ale občas mi vadí babičky, které mají nějaké poznámky.

Katka

Katka, 16. 2. 2017, 23.39

To je mýtus, že chováním dítě rozmazlíte. Je to přesně naopak. Až získá jistotu mnohem dříve se v životě osamostatní. Mamanek bude po třicítce, to ještě nemá. Babičky neposlouchejte, nekojily a vrazily dítě v roce do jeslí.

Aliisha

Aliisha, 17. 2. 2017, 20.40

Děkuji za názor. Já mám stejný, ale nebaví mě pořád dokola to s nimi řešit.

k.o.r.i.n.e.k

k.o.r.i.n.e.k, 20. 2. 2017, 21.11

Přesně také jsem slýchávala proč ho nosím a spím s ním a hned ho beru když pláče a prý jsem ho rozmazlila

Katka

Katka, 17. 2. 2017, 21.36

Neřešte, jedním uchem tam, druhým ven

© 2013 - 2024 ProMaminky.cz | design and code by Werner Dweight Solutions

Spravovat souhlas s nastavením osobních údajů