Kdy a jak jste odbourala plenky na noční spaní?

zobrazeno 4550×

Vložil(a): Christie, 26. 11. 2014 21.06

Brzy nás to čeká, asi jako všechny maminky s dětmi předškolkového věku, tj. první "level" v podobě denního nošení plen za námi, ale čeká nás ještě druhý "level", tj.odbourat plínky i na noc. Kdy jste s tím maminky začaly? Jaký jste zvolily postup a kdy se dostavil úspěch? Díky moc za názory, tipy a rady.

Sdílejte:   | 
0

Nenašli jste diskuzi, kterou jste hledali? Přidejte ji

Pro přidání příspěvku je nutné se přihlásit nebo zaregistrovat.

Witchie, 22. 8. 2019, 11.14

Máme 25 měsíců a zatím pořád bojujeme a nedaří se odbourat ani ty přes den

Žofinka

Žofinka, 5. 1. 2018, 6.02

to se teprve uvidí, ale nepromokavá podložka a prací peřiny už leží doma ve skříni

Mygara

Mygara, 26. 7. 2017, 13.40

u nás si sami řekly děti, že nechtějí už plenu na noc, a bylo to někdy s větším a někdy s menším úspěchem

Martina1, 3. 2. 2017, 13.22

U nás měl tento proces několik fází. Syna jsem dávala na nočník, když byl schopný sám sedět cca 6 měsíců. Super! Pak přišel negativní zážitek. Paní, která ho hlídala v okamžiku, kdy začal kakat do pleny, tak začala plenu sundávat a dala ho na nočník. No, nočník jsme na cca 5 měsíců nemohli ani vidět. V 1,5 roce nastoupil do Montessori jesliček a šlo to samo, malé záchůdky byli velkou motivací. Za 14 bez plen přes den. A přesně v den svých 2. narozenin řekl, že nechce plenku ani na noc a bylo. Takže jsme bez plen od 2 let.

Aliisha

Aliisha, 11. 2. 2017, 21.36

Tak to je tedy šikula.

Martina1, 13. 2. 2017, 22.54

Jsem pysna matka,to mi verte.Myslim,ze mu to jde tak nejak samo,protoze se na nej netlaci,proste to neresime.Ma tedy klid na to,co zrovna potrebuje.Tady to bylo zrovna curani

Aliisha

Aliisha, 14. 2. 2017, 7.14

Taky jsem zastáncem klidu. Na nic netlačit. Nutit do něčeho nemá smysl. Beru to i ze své zkušenosti. Taky nechci, aby mě někdo nutil do něčeho, co třeba ani nechci.

Martina1, 14. 2. 2017, 22.29

Souhlas!Pokud se me pokusi nekdo do neceho nutit,tak ma smulu.A Vojtik to ma stejny.Jsem za to rada.

k.o.r.i.n.e.k

k.o.r.i.n.e.k, 14. 12. 2016, 22.38

Já jsem ráda že se syn v 19 měsícíh naučil čůrat a kakat do nočníku aspoň ráno

editak, 7. 12. 2016, 21.31

My 22m, ale stale mame pleny, na nocnik sedne, kdyz ho posadim... nekdy to vyjde nekdy ne...takze jeste dlouha cesta...

Blankasiro, 15. 11. 2016, 11.44

taky jsme měli nepromokavou podložku a ty trenovací kalhotky

Fuga

Fuga, 14. 11. 2016, 7.43

nepromokavá podložka na postel, prací peřina i polštář a pračka na 8 kilo prádla ), u nás to bylo, že vydržel klidně i měsíc bez počurání, ale pak ta jedna "akce stála za to

Minnie, 7. 4. 2016, 17.42

Pití bych určitě neomezovala. Dceři jsem plíny na noc sebrala když byla 2 týdny v kuse ráno suchá. Bylo to před třetími narozeninami a ani jsem ji nemusela v noci budit. Vyčůrala se večer a vydržela do rána

Lucianna, 24. 1. 2016, 17.56

Malá bude mít 24 měsíců. Už ted chodí na nočník,jen přes den a jak je nahatá. Jinak se ještě počůrá,jak je oblečená. Ale už ted je to pro nás plus,že se tak sama od sebe naučila. Ještě nedávno jsme za ní chodila a jen vytírala podlahu. Přes noc to bude horší,hodně v noci pije,to bude boj....

© 2013 - 2024 ProMaminky.cz | design and code by Werner Dweight Solutions

Spravovat souhlas s nastavením osobních údajů