Kdy a jak jste odbourala plenky na noční spaní?

zobrazeno 1641×

Vložil(a): Christie, 26. 11. 2014 21.06

Brzy nás to čeká, asi jako všechny maminky s dětmi předškolkového věku, tj. první "level" v podobě denního nošení plen za námi, ale čeká nás ještě druhý "level", tj.odbourat plínky i na noc. Kdy jste s tím maminky začaly? Jaký jste zvolily postup a kdy se dostavil úspěch? Díky moc za názory, tipy a rady.

Sdílejte:   | 
0

Nenašli jste diskuzi, kterou jste hledali? Přidejte ji

Pro přidání příspěvku je nutné se přihlásit nebo zaregistrovat.

editak, 7. 12. 2016, 21.31

My 22m, ale stale mame pleny, na nocnik sedne, kdyz ho posadim... nekdy to vyjde nekdy ne...takze jeste dlouha cesta...

Blankasiro, 15. 11. 2016, 11.44

taky jsme měli nepromokavou podložku a ty trenovací kalhotky

Fuga, 14. 11. 2016, 7.43

nepromokavá podložka na postel, prací peřina i polštář a pračka na 8 kilo prádla ), u nás to bylo, že vydržel klidně i měsíc bez počurání, ale pak ta jedna "akce stála za to

Minnie, 7. 4. 2016, 17.42

Pití bych určitě neomezovala. Dceři jsem plíny na noc sebrala když byla 2 týdny v kuse ráno suchá. Bylo to před třetími narozeninami a ani jsem ji nemusela v noci budit. Vyčůrala se večer a vydržela do rána

Lucianna, 24. 1. 2016, 17.56

Malá bude mít 24 měsíců. Už ted chodí na nočník,jen přes den a jak je nahatá. Jinak se ještě počůrá,jak je oblečená. Ale už ted je to pro nás plus,že se tak sama od sebe naučila. Ještě nedávno jsme za ní chodila a jen vytírala podlahu. Přes noc to bude horší,hodně v noci pije,to bude boj....

aneta.cin1, 2. 12. 2015, 11.22

Já se snažím už od 18 měsíců, ale maličký né a né si na nočník sednout s holou zadničkou. Když už uvolí a sedne si na něho, tak pouze v gatích a udělá si z něho auto, kdy nám drandí po obýváku. Chce to trpělivost a vytrvalost

Zuzka Čtvrtečková, 16. 11. 2015, 23.17

Malej je takovej samostatnej, všechno chce dělat sám. loni touhle dobou před Vánocemi začal chtít "jiné hají" váhali jsme, jestli mu už koupit klasickou postel, ale nakonec jsme usoudili, že tak jako tak bychom ji kupovali. No a do nové postele chtěl bez plenky. Kolem druhé ráno se budil, tak jsem si dávala budík a v polospánku ho šoupla na nočník. Pak jsme mu pořídili slabé světýlko a dali mu ho k nočníku a začal si vstávat sám. Takže před druhým rokem se odplenkoval i na noc

prubnihracku, 17. 8. 2015, 23.35

Syn nosil plenky až do 2 let a tří měsíců, do té doby nočník odmítal. Ze dne na den plenky sundal a vytrvale je odmítá a to i na noc. Takže máme nepromokavé prostěradlo a holt častěji peru, ale alespoň se to naučí.

ivka1981, 17. 4. 2015, 16.24

Také nás čeká tento těžký úkol. Dětská doktorka nám radila pít hodně odpoledne, k večeři už jen skleničku pití a pak dát aspoň třikrát vyčurat, než půjde spát. Máme také nepropustné prostěradlo, ale plinku máme pořád mokrou. Takže budeme zkoušet dál. přijde mi, že pokud má syn plínku, prostě to neřeší a čurá do ní. V noci je to ještě horší. Bude to dlouhý boj.

Alexandra, 14. 4. 2015, 16.40

Dcera 2,5 pořád ještě vyžaduje před spaním mlíčko (a to i v poledne), takže u nás zatím spinkání bez plínek nehrozí. Jsem ráda, že ho pije, protože jinak do ní moc tekutin nedostanu. Pokud ji vezmou do školky, tak to pak budu řešit, jinak to zatím nechávám být.

Naši partneři

© 2013 - 2016 ProMaminky.cz | design and code by Werner Dweight