Čím nahradit dudlík?

zobrazeno 3321×

Vložil(a): snany, 12. 10. 2016 23.48

Máme ve školce chlapečka jenž v noci usíná s dudlíkem v puse, po obědě doma nespí. Je hyperaktivní. Ve školce se ho snažíme udržet na lehátku a myslím, že ve 3,5 letech by mohl i chvíli relaxovat se zavřenýma očima. Dnes si dával ručičky do pusy a bylo na něm vidět, že by rád usnul, jen nevěděl jak. Chlapeček je opožděný, věkově spíše dva roky. Dudlík mu dávat nebudeme, ale čím ho nahradit? Napadla mě měkká plastová hračka. Děkuji za každou radu.

Sdílejte:   | 
0

Nenašli jste diskuzi, kterou jste hledali? Přidejte ji

Pro přidání příspěvku je nutné se přihlásit nebo zaregistrovat.

Mygara

Mygara, 14. 8. 2017, 15.38

a co plyšák?, já vím, není hygienický, ale mohl by se sním mazlit

snany, 14. 8. 2017, 15.48

Už to není aktuální, chlapeček od září nastupuje do logopedické školky ( o prázdninách je doma)

Fuga

Fuga, 12. 1. 2017, 14.01

můj bratránek dostal malý polštářek a přejížděl si rožkem po puse, ale tento chlapeček by to asi ožíral, že?

Rulficka48

Rulficka48, 30. 10. 2016, 11.49

Já bych mu dala nějako motivaci..

Topik2, 14. 10. 2016, 5.46

Co třeba nějakého toho hadroveho usinacka nebo plenu...zkusila bych se domluvit s rodiči....sestra byla bez dudlika ale na usínání měla hadrovy kapesník (čistý) a zuzlala mu rohy u toho usnula

snany, 14. 10. 2016, 6.53

Zkoušela jsem mu dát žužlat peřinu, ale tu nechtěl

vendy.z, 13. 10. 2016, 17.12

Chtělo by to se poradit spíše s psychologem, ne?

snany, 14. 10. 2016, 6.53

Na psychologa to není, to by ho pak muselo navštěvovat každé druhé dítě.

vendy.z, 14. 10. 2016, 21.03

Katka

Katka, 13. 10. 2016, 15.28

Proč nutíte dítě ležet ve 3,5 letech, proč si nemůže třeba potichu prohlížet knížky? Díky takovým učitelkám naše dcera odmítla ve školce spát a hned vzápětí, tam chodit i přes den Nespala totiž od 1,5 roku a pak ji tam jedna chytrá učitelka (co ví líp než dcera jestli potřebuje spát nebo ne) nutila ležet. A proč si nemůže vzít na usnutí ten dudlák? Konzultovala jste to s rodiči? Pokud už je opožděný, tak mu dalším stresem a nevyspáním ke zlepšení teda nepomůžete. Paní kolegyně ze školky kam chodím vyzvedávat deti kamarádce, by vám poradila, nechte ho vyřvat, on pak usne, hlavně se s ním nemazlit

snany, 13. 10. 2016, 16.24

Vyřvat ho nechci nechat, snažím se mu co nejvíce ulehčit pobyt v MŠ, ale dudlik mu dávat nebudu a to z mnoha důvodů. Děti nenutí nikdo spát, avšak musí ležet na lehátku cca hodinu, mohou si hrát s hračkou z domova nebo školky. Chápu, že je to pro děti náročné. Prohlížení knížek potichu nefunguje, budí pak ostatní děti které jsou zvyklé spát a pak pláčou. Hodně by mu pomohlo chodit po obědě domů, ale to je otázka na rodiče ( nepracují). Každé spaní se věnuji jen jemu, sedím u něj, hladím ho, držíme se za ruku, šeptám mu, takže bych řekla, že se snažím dělat maximum.

Katka

Katka, 13. 10. 2016, 16.31

Tak pokud rodiče ani nepracují, tak to je hodně smutný příběh. A dovedete si představit, že by Vás někdo nutil hodinu ležet? Já bych to teda psychicky nevydržela...Pokud děti usnou, tak se mi nechce zdát, že by je tiché předčítání vzbudilo. Náš syn běžně večer usne a dcera ještě svítí a spí jak zabitý. Neříkám, že to máte ve své profesi jednoduché, ale poslední dobou se setkávám s takovým odlištěným přístupem některých učitelek, že mám přání mít tu moc všechny jesle a školky zakázat a dát všem rodičům tolik peněz, aby do práce nemuseli. Další věc je, že spousta rodičů by se vzbouřila, že oni se svými děti být celý den nechtějí...

snany, 14. 10. 2016, 6.51

Ono je to těžké, já tenhle systém nevymyslela. Ono i ve třídě mít na jednu učitelku 28 dětí je trochu postavené na hlavu. Já bych řekla, že u nás jsme v mnohém benevolentní a snažíme se maximálně vvycházet dětem a rodičům vstříc. Odpolední odpočinek je takhle nastavený ve všech státních školkách, nejde aby jedno dítě kreslilo a další dítě četlo a někteří spali, i při těchto klidových aktivitách jsou děti hlučné. Máme děti, které opravdu spánek vyžadují a jsou nevrhlé, když je někdo brzo probudí nebo nebo nemohou usnout. Ona ta relaxace je opravdu důležitá, i pro dospělé.

Katka

Katka, 14. 10. 2016, 7.06

Existují státní školky, kde dítě ležet nemusí, ale málokde se najde učitelka, která se svého poledního klidu vzdá a dítě tiše zabaví.

snany, 14. 10. 2016, 17.16

Tak to bych ráda věděla jak to funguje. Já nemám žádnou pauzu a ani v klidu se nenajíme. O poledním klidu se nám může jen zdát.

patricia077

patricia077, 13. 10. 2016, 15.10

Já bych mu na cumlání asi nic nedávala, spíš zkusit ukonejšit, nevím, pohladit po hlavičce, zašeptat říkanku, pohádku....

snany, 13. 10. 2016, 16.27

Tohle všechno dělám, hladím po vláskách, zádech, na líčku, držíme se za ruku, šeptám mu, vypadá, že by i usnul.....Cucal si pyžamo, peřinu...Pohádku čteme každý den a pak mají ještě audio pohádku.

k.o.r.i.n.e.k

k.o.r.i.n.e.k, 13. 10. 2016, 8.43

Někdo dělal panáčka z barevné plínky a to šlo kousat

snany, 13. 10. 2016, 16.28

Cucal peřinu, ale asi to nechutnalo jako dudlík.

Lusesita25, 13. 10. 2016, 8.15

Tak zkusit nejakeho plysoveho usinacka?

snany, 13. 10. 2016, 16.29

Plyšáky nechce, on je spíše na elektroniku- telefony.

dasza, 13. 10. 2016, 5.48

Jeden ma kousaciho panaka(muchlacek pro mimino) a druha holka ma kousatko..oba to cucaj.lizou...ale lezi aspon chvili nez usnou ti co chteji..

© 2013 - 2024 ProMaminky.cz | design and code by Werner Dweight Solutions

Spravovat souhlas s nastavením osobních údajů