Děti a televize/počítač

zobrazeno 1029×

Vložil(a): Estrela113, 17. 12. 2014 13.15

Ať jdu kam jdu, všude potkávám rodiče, kteří svým dětem pouštějí pohádky jen aby měli klid. Snažím se své děti držet od těchto prostředků co nejdéle. Když jsou nemocní nebo nutně potřebuju 10 min času, tak jim vyjímečně také dovolím jednu pohádku, na tabletu a ještě takovou, kterou schválím. Ale někdy mi to příjde extrémní. Na druhou stranu moje sestra nemá televizi vůbec a k PC se nesmí ani přiblížit, což je dle mého názoru druhý extrém. Jak to máte vy? Myslíte si, že vůbec ještě dokážeme děti uchránit?

Sdílejte:   | 
4

Nenašli jste diskuzi, kterou jste hledali? Přidejte ji

Pro přidání příspěvku je nutné se přihlásit nebo zaregistrovat.

Fuga, 19. 11. 2016, 19.01

Já si myslím, že když dítěti zakážu něco úplně, tak tím více po tom bude toužit. Takže televizi pouštíme, ale všeho s mírou

nikolava, 7. 11. 2016, 14.22

U nás běží televize jako kulisa v podstatě celý den... Malý je zaseklý jen do reklam, jinak si hraje

luciusmius, 27. 5. 2016, 8.13

ahoj všechny, chci vzít svůj názor trochu zpět. psala jsem svůj komentář, že nechápu mámy, které chtějí mít od svých dělí klid.Takže drahé mámy i já to dělám. Sice nepouštím dceři televizi ale když potřebuju něco nutného udělat, posadím jí k notebooku a pustím včelí medvídky. Dcera se do nich zamilovala a je u nich hodná a hlavně klidná. pořád si myslím, že čtení je lepší a pořád jí nepouštíme televizi. Její 11m a na tyhle věci má pořád dost času. Jen chci říct a tak trochu se za to co jsem řekla omluvit, že moje dosavadní zkušenosti mě naučili, že když to dítě u toho počítače nesedí od nevidím do nevidím, tak mu to až tak moc neškodí. Navíc toho třeba využívám jinak. Dcera je malý satan, nevydrží na jednom místě. Ale když jí pustím včelí medvídky, zklidní se tak že si třeba nechá ostříhat nechty. Jinak totiž nemáme šanci a to ani ve spánku má lehký spánek. Takže za mě televize zbytečnost a počítač ok, ale jen v omezené míře

Hana-Silhartova, 25. 5. 2016, 22.30

Tak to bohužel dneska chodí - dnešní pohodlní rodiče pouštějí svým dětem pohádky jen aby měli klid. Radím - nedělejte to ! Opravdu se snažte své děti, jestli je máte opravdu rádi, držet od těchto prostředků co nejdéle. Pohádky jim předčítejte, vypravujte si s nimi.

Minnie, 7. 4. 2016, 11.38

Já na tom nic špatného nevidím. Od malinka jsme pouštěli večerníček, nejdřív ji samozřejmě zajímala hlavně znělka. Od asi roka a půl jsme pouštěli na youtube dětské písničky, koukali na Krtečka a Mašinku Tomáše. Taky milovala Teletubbies. Pwk postupně Kouzelná školka, ABCD s Michalem, teď je to stále Krteček, pak Finley požární auto, My little pony, Prasátko Peppa, Mickeyho klubík, Doktorka Plyšáková atd... Když u toho nesedí celý den tak proč ne. K dětství patří pohádky. Ono na to stejně moc času není protože když je hezky, jsme venku celé dny

kamca80, 23. 1. 2016, 8.56

Nevidim nic špatného na tom pustit dětem občas pohádku, hudbu nebo zahrát si i nejakou pěknou hru, naučnou. Našeho malého (18mesicu) zatím pohádky nezajímají, pozastaví se akorát u reklamy a pak si jde zase hrát. Dcera tam má hodně rada pohádky, ke čtvrtým narozeninam dostala svůj tablet, ale nemá ho nonstop, má na to určitý čas, kdy si poušti pohádky na you tube,nebo si zahraje hru, kterou jsme ji tam stáhly a má ji dovolenou. Nejraději má právě taky anglické pohadky. Kdy má povoleno delší dobu sledování pohádek je v době nemoci, jinak ji v posteli neudrzim

Iris, 23. 1. 2016, 7.41

Podle mě to záleží na dítěti. Mám 5 letou dceru, umí si zapnout pohádky na počítači, barvit a hrát puzzle na čtečce, zapnout DVD a svůj program na televizi. Ale v létě je pořád venku a jak přijde ze školky hraje pexeso, člověče, dělá že čte knížku....nepotřebuje televizi,až do večera a to si pustí pohádku k večeři a pak jde k nám na gauč, lehne si a zkouknem spolu film a jsem spát. Samozřejmě před spaním čtem pohádky.

Petra Schoberová, 20. 12. 2015, 7.13

Nic špatného na tom nevidím pc a podobnou elektroniku naše děti bodou v životě potřebovat více než my... Zase ale nejsem zastánce toho, aby u toho seděly celý den...

silvinka, 6. 12. 2015, 20.56

JA své děti také nechávám koukat ale jen chviličku tak 1 pohádku co trvá cca 30 min. Abych alespon měla chvilku sama pro sebe

louskacek2, 23. 11. 2015, 12.57

Tak u nas dcera kouka na vecernicek, a dale rano na pohádky na CT DEcko pri snidani a vyprave do skolky. Nevidim na tom nic spatneho. Treba Mickeho klubik nuti deti spolupracovat a jde ji to dobre. Deda s babickou ji koupili k vanocum detsky tablet na kterem jde omezit stravena doba po pulhodine a ma na nem i logopedii.

Naši partneři

© 2013 - 2016 ProMaminky.cz | design and code by Werner Dweight