Děti a televize/počítač

zobrazeno 3659×

Vložil(a): Estrela113, 17. 12. 2014 13.15

Ať jdu kam jdu, všude potkávám rodiče, kteří svým dětem pouštějí pohádky jen aby měli klid. Snažím se své děti držet od těchto prostředků co nejdéle. Když jsou nemocní nebo nutně potřebuju 10 min času, tak jim vyjímečně také dovolím jednu pohádku, na tabletu a ještě takovou, kterou schválím. Ale někdy mi to příjde extrémní. Na druhou stranu moje sestra nemá televizi vůbec a k PC se nesmí ani přiblížit, což je dle mého názoru druhý extrém. Jak to máte vy? Myslíte si, že vůbec ještě dokážeme děti uchránit?

Sdílejte:   | 
4

Nenašli jste diskuzi, kterou jste hledali? Přidejte ji

Pro přidání příspěvku je nutné se přihlásit nebo zaregistrovat.

Kamila Nová, 26. 6. 2023, 15.43

Já to mám úplně opačně, jelikož si myslím, že na TV a ostatních technologiích není nic špatně. Jen hlídám, aby to bylo v přiměřené míře. Proto si můj syn může s kamarády hrát online hry zdarma z internetových stránek https://gamescenter.cz/. Mnoho her nabízí interaktivní způsob učení, kde se seznamuje s různými historickými událostmi, vědeckými principy, a dokonce i jazyky.

Marie007, 26. 5. 2022, 17.45

Ahoj, tak to my se dlouhou dobu snažili s manželem televizi co nejvíce omezovat, abychom právě děti nenaučili, že u nás doma furt něco hraje. nedávno jsme si ale pořídili novou digitální tv odsud: http://www.nej.cz/digitalni-televize/ a musím se přiznat, že nám doma hraje furt.... Je tam tolik zajímavých programů, že nám vždycky něco zaujme!

novaklen, 12. 1. 2022, 0.00

Musím se přiznat, že já jsem se od podobných moderních technologií naši malou také snažila dlouho držet. Hlavně teda od mobilu. Ani ten svůj jsem jí nepůjčovala. Teď jak už je ale starší, tak jsem naznala, že by možná bylo dobré, aby svůj mobilní telefon měla. Říkala jsem si ale, že do toho nechci dávat nijak zvlášť moc peněz, tak jsem jí objednala jeden za něco málo přes 3 tisíce z https://www.tera.cz/ a dostala ho jako dárek k Vánocům. Původně jsem jí chtěl koupit nějaký tlačítkový, aby se z něj dalo jen volat a psát SMS, ale nakonec jsem si řekla, že smartphone bude lepší volba, aby náhodou nebyla ve škole za "chudáčka" který nemá smartphone, když všechny ostatní děti ho mají.

Žofinka

Žofinka, 5. 1. 2018, 14.04

když doma zapneme televizi, tak dcera všeho nechá a má oči jak šnek jen na TV a to tam běží třeba zprávy

Mygara

Mygara, 26. 7. 2017, 14.21

je to pro ně jak magnet .-), ale ve škole už jim to moc zakazovat nemůžete, spíše jen se pokusit korigovat

k.o.r.i.n.e.k

k.o.r.i.n.e.k, 14. 12. 2016, 22.49

Pouštím synovi na notebooku většinou když je nemocný a někdy i mimo to, ale ne každý den

Fuga

Fuga, 19. 11. 2016, 19.01

Já si myslím, že když dítěti zakážu něco úplně, tak tím více po tom bude toužit. Takže televizi pouštíme, ale všeho s mírou

k.o.r.i.n.e.k

k.o.r.i.n.e.k, 14. 12. 2016, 22.49

Přesně odříkaného největší krajíc

nikolava, 7. 11. 2016, 14.22

U nás běží televize jako kulisa v podstatě celý den... Malý je zaseklý jen do reklam, jinak si hraje

k.o.r.i.n.e.k

k.o.r.i.n.e.k, 14. 12. 2016, 22.50

To já si radši pustím písničky, já bych se u toho zasekla a nebylo by nic

luciusmius, 27. 5. 2016, 8.13

ahoj všechny, chci vzít svůj názor trochu zpět. psala jsem svůj komentář, že nechápu mámy, které chtějí mít od svých dělí klid.Takže drahé mámy i já to dělám. Sice nepouštím dceři televizi ale když potřebuju něco nutného udělat, posadím jí k notebooku a pustím včelí medvídky. Dcera se do nich zamilovala a je u nich hodná a hlavně klidná. pořád si myslím, že čtení je lepší a pořád jí nepouštíme televizi. Její 11m a na tyhle věci má pořád dost času. Jen chci říct a tak trochu se za to co jsem řekla omluvit, že moje dosavadní zkušenosti mě naučili, že když to dítě u toho počítače nesedí od nevidím do nevidím, tak mu to až tak moc neškodí. Navíc toho třeba využívám jinak. Dcera je malý satan, nevydrží na jednom místě. Ale když jí pustím včelí medvídky, zklidní se tak že si třeba nechá ostříhat nechty. Jinak totiž nemáme šanci a to ani ve spánku má lehký spánek. Takže za mě televize zbytečnost a počítač ok, ale jen v omezené míře

Hana-Silhartova, 25. 5. 2016, 22.30

Tak to bohužel dneska chodí - dnešní pohodlní rodiče pouštějí svým dětem pohádky jen aby měli klid. Radím - nedělejte to ! Opravdu se snažte své děti, jestli je máte opravdu rádi, držet od těchto prostředků co nejdéle. Pohádky jim předčítejte, vypravujte si s nimi.

© 2013 - 2024 ProMaminky.cz | design and code by Werner Dweight Solutions

Spravovat souhlas s nastavením osobních údajů