Daňové přiznání

sledováno 1× zobrazeno 1140×

Vložil(a): k.o.r.i.n.e.k, 2. 1. 2017 20.13

Za chvíli se blíží doba podání přiznání a já nenašla v poradně odborníka, který by se tím zabýval. Tak zkouším tady. Předpokládám, že když jsem byla na rodičovském příspěvku celý minulý rok, tak přiznání nepodávám? A když je manžel v invalidním důchodu nejvyššího stupně také celý minulý rok, tak nepodává také? Já si přivydělávala DPP jen pár hodina a manžel vůbec. Minulý rok jsme podávali oba, já měla část práci a on také, tak je to pro nás novinka. Děkuji za radu :-)

Sdílejte:   | 
0

Nenašli jste diskuzi, kterou jste hledali? Přidejte ji

Pro přidání příspěvku je nutné se přihlásit nebo zaregistrovat.

ivanka386, 13. 8. 2020, 23.22

Daňové přiznání pro mne byla dlouhou dobu veliká a noční můra. Nicméně jsem si našla pro jistotu firmu, která je v tom jak bruslař na ledě a řeší to nyní za mne. Pokud máte zájem, posílám odkaz a napište jim také https://ekp.cz/cz/sluzby/dane

terezicka00, 14. 6. 2018, 14.57

Čau maminy. Přikládám tip https://www.finstart.cz/chystate-se-podat-sve-prvni-danove-priznani-mame-vas-navod-podat-danove-priznani-6-krocich/ jak se lépe v daňovém přiznání zorientovat a vše okolo obstarat bez stresu a nejmenších zádrhelů

Žofinka

Žofinka, 9. 12. 2017, 7.39

nene, nepodáváte

Fuga

Fuga, 5. 1. 2017, 11.55

vy na rd nepodáváte, ale u manžela nevím

Adrianita, 3. 1. 2017, 22.34

Nee.

dasza, 3. 1. 2017, 13.33

Nepodavate vy jako na rd...on nevim.

Leňulka, 3. 1. 2017, 10.14

Tak tohle fakt nevím, oni někde ani na úřadech neví co s čím. Ale pokud jste někde na daních něco odvedli i byť jen pár korun, tak si podat můžete a měli by vrátit. Já jsem pracovala jen 2měsíce a pak byla zbytek roku na neschopence a vraceli mi na daních to co jsem za ty 2měsíce odvedla. Teď jsem na rodičáku a manžel pracuje takže si dá nějakou daňovou úlevu na mě, že nemám žádný příjem.

patricia077

patricia077, 2. 1. 2017, 22.15

Kolikrát ani samotne úřednice na fu nevedi jak jsem nedavno zjistila v pripade prodeje bytu zda podat priznani z prijmu ci ne..jinak pokud máte nejake jine prijmy dam priklad z pronajmu nebo tak tak ano bohužel me chodi každý rok potvrzeni o úrocích z úvěru a hypa a uplatnit si taky nemuzu protoze brigady se do zisku nepočítají

gosa22, 2. 1. 2017, 21.45

Když jste na RD, není nutné, jen bych doporučovala raději poptat se na místně přístlušném FÚ...na tom mém požadovali předloni potvrzení z ÚP, že jsem na RD (výpis dávek za uplynulý rok), loni to nechtěli, takže ať zbytečně nemáte problém. S inv. důchodem to může být podobné, mohou chtít výpis dávek, ale vzhledem k tomu, že jste nic nedanili, neměli by to chtít.

Anna K.

Anna K., 2. 1. 2017, 21.29

Já akorát vím, že dohoda se do příznání nedává, tohle nemusíte nikde hlásit

Adrianita, 3. 1. 2017, 22.35

Jakékoliv výdělky do 10 tis nemusíte nikam hlásit, ani na finančák.

k.o.r.i.n.e.k

k.o.r.i.n.e.k, 3. 1. 2017, 22.51

Ale třeba příjem z pronájmu bytu se hlásit musí i když jsou to třeba jen tři tisíce měsíčně ne?

Adrianita, 3. 1. 2017, 23.00

To ano, jen výdělky z práce.

k.o.r.i.n.e.k

k.o.r.i.n.e.k, 3. 1. 2017, 23.05

Já si to myslela díky

© 2013 - 2024 ProMaminky.cz | design and code by Werner Dweight Solutions

Spravovat souhlas s nastavením osobních údajů