Střídavá péče

zobrazeno 1038×

Vloženo: 17. 2. 2016 20.28

V České republice se ročně rozvádí kolem 30 tisíc manželství. Jak ale takovou situaci řešit, když jsou v manželství děti? Je střídavá péče vhodná pro všechny?

Sdílejte:   | 
0

Nenašli jste diskuzi, kterou jste hledali? Přidejte ji

Pro přidání příspěvku je nutné se přihlásit nebo zaregistrovat.

Minnie, 15. 1. 2022, 19.40

Na střídavé péči nevidím nic dobrého. Ani jedno plus. Za to mínusů spousta. Jsem našim vděčná, že když jsme byly děti, vše fungovalo a že se rozhodli jít od sebe až ted, kdy jsme se ségrou dospělé a máme už své životy. Neumím si představit třeba v pubertě oznamovat kamarádce, že u ní nemohu o víkendu spát, jelikož je týden táty nebo řešit, kdy že vlastně pojedu na vikend k babičce, když žádný z rodičů si ten víkend nechce nechat vzít. A ani u svých dětí bych to nechtěla, naštěstí manžel je stejného názoru. Pro ty děti to je akorát mega chaos.

Petruskarasovska, 23. 6. 2021, 10.08

Zdravím, myslím, že je nejlepší obrátit se na dobré právníky. Já měla podobné strasti a už bych si tím znova procházet nechtěla. Nedávno jsem narazila na tyto právníky https://www.cikr.cz/sluzby/rodinne-pravo/ Kdyby s nimi měl někdo zkušenost, budu moc ráda za nějaké reference.

o střídavé péči jsem uvažovala,kdyby jsme se někdy rozvedli.

patricia077

patricia077, 9. 2. 2019, 13.39

Ne střídavá mi nepřijde pro dítě vhodná je to akorát zmatek kamarádka má syna v péči a prostě se vždy dohodnou kdy kdo i když to není jednoduché na střídavou by nikdy nepřistoupila

Žofinka

Žofinka, 4. 6. 2018, 8.12

Osobně bych to jako dítě nechtěla

Zdeňka S., 30. 5. 2018, 13.42

Kamarádka má dceru ve střídavé péči. Chudák malá ,chodí každý týden do jiné školky ...

patricia077

patricia077, 9. 2. 2019, 13.37

Musí být naprosto zmatená

Aliisha

Aliisha, 30. 12. 2017, 6.44

Nedovedu si představit být dítětem ve střídavé péči. Týden bydlet u mámy a pak se zase stěhovat na týden k otci. Měla bych v tom zmatek a asi bych měla pocit, že nemám pořádný domov.

Katka

Katka, 20. 8. 2017, 21.15

Naštěstí osobní zkušenost nemám, ale můj postřeh z okolí je takový, že někdy si druhý rodič (otec) střídavou péči vynutí jen proto, aby mohl platit nižší výživné. Což pro dítě může být docela šok, pokud se o něj zatím dosud výhradně starala matka.

snany, 18. 8. 2017, 10.14

Osobní zkušenost nemám, avšak ve školce máme holčičku jenž ji její rodiče mají ve střídavé péči. Příjde mi to trochu chaotické, dítě v tom nemá pevný řád, u rodičů se střídá nepravidelně a vždy na různě dlouhou dobu. Když je matka na otce nazlobená dítě mu předat nechce. Myslím, že pro všechny strany je střídavá péče náročná, ze začátku to může být pro děti zajímavé, ale později se z nich stanou unavení kočovnícj. To je můj názor.

Eliška Kozlova, 21. 8. 2017, 6.34

Také ze školky vidím, spíše tu horší část; ale možná to bude i tím, ze většinou je rozchod rodičů v tomto období čerství a rodiče se teprve tuto novou životní situaci učí, sami tapou a bohužel se snaží z toho vytěžit maximum. Děti jsou pak přetažené, rozpolcene. Pokud se rodiče nejsou schopni domluvit, neměli by střídačku péči mít, praxe je ale bohužel jiná

© 2013 - 2024 ProMaminky.cz | design and code by Werner Dweight Solutions

Spravovat souhlas s nastavením osobních údajů