Pusťte do vaší kuchyně živou stravu

zobrazeno 7×

Vloženo: 28. 6. 2016 21.32

Zajímáte se, jak své děti stravovat zdravě nebo máte děti často nemocné? Zkuste alespoň částečně pustit do vašeho jídelníčku právě raw stravu a přečtěte si rozhovor s Evou Hájkovou.

Sdílejte:   | 
0

Nenašli jste diskuzi, kterou jste hledali? Přidejte ji

Pro přidání příspěvku je nutné se přihlásit nebo zaregistrovat.

Zuzka Čtvrtečková, 1. 8. 2016, 21.19

Už to tu párkrát zaznělo, ale také se mi líbí, že to není striktní

petrao, 22. 7. 2016, 13.28

Živou stravou se zabývám už delší dobu, pomohla mi dostat se z nejhoršího období nemoci

jitka46

jitka46, 7. 7. 2016, 21.11

Znám pár vegetariánů i veganů, jejich strava mi i tak připadá pestrá.

Jarka mmm, 7. 7. 2016, 20.05

Knihu jsem si objednala a moc se na ní těším. Určitě budu čerpat inspirace. Jen bych ale chtěla podotknout,že se domnívám,že ta raw strava by měla být skutečně lokální,a proto tedy v zimě asi dost omezená. Nelíbí se mi,že ingredience jsou často dost exotické až z druhého konce světa...(vč.ořechů atd.). Jejich ekologická stopa je pak dost šílená...(neříkám,že si občas nedám banán atd.). Také si říkám,že lidé vlastně začali vařit,aby to jídlo bylo lépe stravitelné-s tím vitariani nemají problém?

Itany, 6. 7. 2016, 20.52

Kniha urcite stoji za precteni.dekuji za krasny rozhovor

Adrianita, 6. 7. 2016, 13.15

Taky se mi líbí, že se nejedná o striktní přístup, to není nikdy dobré. Člověk by měl fakt poslouchat své tělo a ne se tríznit jen proto, že takhle se to má apod. Já sama náš jídelníček ráda zpestřím novými recepty, klidně i veganskými či vitariánskými, ale nejčastěji vařím maso a ryby a mléčné výrobky miluju.

jitkamety, 5. 7. 2016, 11.02

Článek je opravdu zajímavý!

k.o.r.i.n.e.k, 4. 7. 2016, 22.34

Líbí se mi, že to není striktní, ale stejně si neumím představit, že bych se zbavila mléčných výrobků a masa I když ne striktně.

Katka, 7. 7. 2016, 16.58

Já vařím maso 2x týdně + 1x týdně rybu. Mléčné výrobky mi taky vrtají v hlavě, tak jsem mléko nahradila kefírem a sýry se snažím kupovat alespoň 50/50 kravské a kozí.

k.o.r.i.n.e.k, 7. 7. 2016, 21.29

Já bych také ráda kupovala kozí výrobky, ale cenově si je bohužel nemohu dovolit. Maso máme většinou domácí a zdarma od babičky, takže to je pro mne jasná volba ...

Katka, 4. 7. 2016, 11.27

Autorka knížky je mi moc sympatická svojí "nestriktností". Oceňuji, že nechává své děti alespoň částečně o jídle rozhodovat. Já si taky myslím, že každý by si měl najít svoji zlatou střední cestu, že je nesmysl, aby byla jen jedna správná, viz třeba paleo. Knížku mám objednanou a budu ráda za zpestření naší stravy.

Jarka mmm, 21. 7. 2016, 21.35

Už vám knížka dorazila? Co na ní říkáte? Já se zatím prokousávám a je to příjemné a zajímavé čtení, ale nějak si nedovedu představit, že bysme na to najeli...Zdá se mi to hodně časově i finančně náročné a hlavně bych asi nedokázala všechno uhlídat...A taky mě tam např. zaujal zelený džus, ale když jsem viděla, co všechno se do něj dává...Asi to opravdu budu mít je pro spestření jídelníčku. A jak i autoraka píše-tento typ straování je určitě jenodušší v tropech a subtropech než u nás..Kniha je určitě zajímavá. Co na ní říkáte? Docela by mě zajímal pohled někoho jiného...

Katka, 22. 7. 2016, 7.52

Manžel si ji půjčil jako první, takže ještě nevím ale dám časem vědět a napíšu na knihu hodnocení.

Katka, 25. 7. 2016, 15.11

Recepty mě nakonec zase tolik nepřekvapily. Rostlinná mléka už znám, ale naše děti je pít nechtějí, takže je nedělám nebo jen výjimečně. U těch smoothie mám zase problém s tím, že jsem teď četla v jedné publikaci, že není dobré vlákninu nasekat úplně na kaši (teda víc než ji člověk běžně pokouše), že přestává plnit svoji funkci zpomalovače vstřebávání cukru z potravy. Ale na zpestření jídelníčku bych zkusila minimálně ten brokolicový. Nová informace pro mě je, že se dá sehnat lepkem nekontaminový oves, takže plánujeme nějakou ovesnou kaši k snídani. Ty hlavní jídla se mi taky líbí, ale je škoda, že v každém receptu je miso, tamari, lucuma...to budu muset sehnat a těžko říct, bude-li nám to s tím chutnat.

Jarka mmm, 25. 7. 2016, 17.23

Aha,to je zajimave,s tim smoothie. Jinak me se na tom moc nelíbí,že by člověk byl v podstatě závislý na potravinách z celého světa...to mi prostě přijde moc. A i to,že se dětem neco nahrazuje kapickama. Něco si koupím pro zpestření a jsem zvědavá,jestli nám to bude chutnat .

lazna, 4. 7. 2016, 9.50

Zajímavý článek.

Naši partneři

© 2013 - 2016 ProMaminky.cz | design and code by Werner Dweight