Nejčastější zlozvyky dětí. Odnaučte je to včas!

zobrazeno 378×

Vloženo: 18. 8. 2015 13.44

Jaké jsou příčiny zlozvyků a jak je odnaučit?

Sdílejte:   | 
0

Nenašli jste diskuzi, kterou jste hledali? Přidejte ji

Pro přidání příspěvku je nutné se přihlásit nebo zaregistrovat.

prsty v nose,kousání nehtů,to je u nás na denním pořádku,ale vůbec netuším,jak je mám od toho odnaučit.

Minnie, 15. 9. 2020, 17.53

Kousání nehtů byla u obou dcer chvilková záležitost, mladší dcera si cucala ruce a prsty a samo to přešlo. Naše logopedka co má i psychologické vzdělání nám radila nevšímat si a neupozorňovat na to.

Lipi4, 24. 9. 2019, 23.20

Aktuálně se synem (nastoupil do 1. třídy) řeším totálně okousane tužky.... vzhledem k tomu, že počítá jak 3., umí číst a psát, tak to vidím na nudu v hodinách....

mcmac, 24. 10. 2018, 18.19

Tedy některé rady mi připadají, jak když autorka článku nemá děti. Syn si začal kousat nehty na začátku druhé třídy. Ve škole se nudí a současně stresuje. Jen mi není jasné, jak mu ji mám odstranit ze života:-). A co se týče skákání do řeči, mám také opačnou zkušenost. Moje děti jsou tak zvyklé, že se jim pořád někdo věnuje a odpovídá na všetečné otázky, že nemají trpělivost čekat, když jsem jim výjimečně věnovat nemohu. Naopak mám zkušenost, že děti, kterým se rodiče nevěnují do řeči neskáčou, protože prostě nejsou zvyklé, že by jim někdo odpovídal nebo si jich všímal. S čím mohu souhlasit, že nepomáhá kárání ani domluvy, chce to prostě jen trpělivost a lásku.

Žofinka

Žofinka, 29. 6. 2018, 8.04

To jsou super rady

Zdeňka S., 24. 5. 2018, 7.15

Prsty v nose věčný problém, vůbec nevím už jste dceru odnaučit

Blankasiro, 1. 9. 2017, 17.14

Moc nechápu tu radu, že u starších dětí co se dloubou v nose mohou pomoci umělé nehty. Ale v dnešní době už je mají někdy i 15ti leté slečny, takže vlastně proč ne.

Mygara

Mygara, 24. 3. 2017, 14.18

já si koušu nehty ještě teď, bohužel

Fuga

Fuga, 10. 2. 2017, 10.25

šťourání v nose nám asi zůstane

Pávinka, 14. 12. 2016, 12.41

manžel si nehty kouše dodnes snad synové na tom budou jinak

Blankasiro, 1. 9. 2017, 17.15

manžel si je nekouše ale loupe, naštěstí to děti neokoukali

© 2013 - 2024 ProMaminky.cz | design and code by Werner Dweight Solutions

Spravovat souhlas s nastavením osobních údajů