Jak mohou botičky ovlivnit růst a vývoj vašeho děťátka

zobrazeno 14×

Vloženo: 2. 3. 2016 17.49

Dětska nožička rychle roste, vyvíjí se. Je vhodné chodit doma na boso, nebo ne? A kdy začít s prvníma botičkama? A že vás trápí ploché nohy? Inspirujte se v článku jak s tímto problémem zatočit.

Sdílejte:   | 
0

Nenašli jste diskuzi, kterou jste hledali? Přidejte ji

Pro přidání příspěvku je nutné se přihlásit nebo zaregistrovat.

editak, 17. 7. 2016, 9.58

Doma chodíme bosky, nebo v ponožkách s protiskluzem, na ven bosky, barefoot či kompromis.

rennfri, 16. 7. 2016, 9.22

jedeme jednoznačně barefoot, už jen z toho důvodu, že na naše široké prsty jiné dostatečně široké boty neseženu btw. zmíněný koberec je http://rootyrug.cz

Zuzka Čtvrtečková, 11. 3. 2016, 23.15

Doma jsme vždycky chodili bos a tak k tomu vedu i děti. Přítel ten je zase zvyklý nosit pantofle, tudíž se snažil dávat synovi bačkory, ale u synka to byl nesmysl když byl každou chvílí na koberci nebo na gauči

snany, 6. 3. 2016, 9.35

O kobercích s kořeny jsem ještě neslyšela, kupovat nebudu, ale zkusím vyrobit. Moc děkuji za velmi přínosný článek

k.o.r.i.n.e.k, 5. 3. 2016, 22.23

Také podporuji doma chůzi na boso a nepodporuji nošení bot po někom

dáša, 3. 3. 2016, 16.38

Botičky na doma bych zahodila..já nevim, kdo máte dítě a máte doma rovný povrch? Syn chodí bos a skáče po gauči, chodí po kolejích, legu, občas stoupne na špičky, hopsá po práhu, kleká si, šlape na plyšáky..Prostě vždy, když vidím dítě s pevnou kotníčkovou obuví, mám husí kůži, takhle mu ta noha nádherně pracuje. Jakmile je teplo zahazujeme boty i venku a hrozně si to užíváme. Je hrozné kolik dětí nosí malé, tuhé, úzké boty.

Katka, 4. 3. 2016, 15.07

Ještě mě překvapuje ta masovost dědění a nákup obnošených bot. Šetřím teda na ledasčem, ale na dětské obuvi nikdy.

dáša, 4. 3. 2016, 16.14

Tojo oblečení klidně, nemám nic proti obnošeným věcem, ale boty ne! A argument, že je dítě lehké a nic nevyšlápne, je hloupost. Vidím synovi boty a vidím co nám v dobré víře posílá švagrová..

Kristy Sim

Kristy Sim, 5. 3. 2016, 14.55

Také jsem nejradši, když je dcerka doma naboso. Bohužel naše podlahy jsou takové kvality, že na betonu je položené lino a v zimě je taková šílená zima od země, že se to bez botek nedá. I mi je v hrubých ponožkách zima a dcera je uplně ledová od noh... Takže se snažím střídat bosou nožku s botkama, ale ne vždy to opravdu jde..

dáša, 5. 3. 2016, 20.21

Tak bych dávala kožené capáky, to by nestačilo?

snany, 6. 3. 2016, 9.37

Taky máme studenou podlahu, děti mají chvíli papuče a pak zase ne, dáváme jim i teplé ponožky.

Kristy Sim

Kristy Sim, 7. 3. 2016, 16.19

No na chvíli kožené capačky stačí. Samozřejmě dcerka není celý den v botech, ale doma se bez nic zkrátka neobejdu. A vlastně ani u rodičů, kde mají zase zejména dlažbu..

Katka, 3. 3. 2016, 11.28

Doma chodíme na boso, ani bych nevydržela být celý den v papučích. Hned jak se oteplí, chceme vyzkoušet častější chůzi na boso, sledovala jsem diskusi v Duši K a moc mě to zaujalo. Přes léto se občas vyzujeme, ale většinou jen u rodičů na zahradě, tady u nás ve městě mám z toho trochu obavy, kam zajít, aby to bylo pro děti bezpečné a nezapáchající ;o))

Naši partneři

© 2013 - 2016 ProMaminky.cz | design and code by Werner Dweight