Bonding – zamilování do miminka

zobrazeno 64×

Vloženo: 23. 5. 2016 12.19

Bonding začíná již v prvních vteřinách po porodu. Co všechno jej může ovlivnit?

Sdílejte:   | 
0

Nenašli jste diskuzi, kterou jste hledali? Přidejte ji

Pro přidání příspěvku je nutné se přihlásit nebo zaregistrovat.

Rulficka48

Rulficka48, 27. 10. 2016, 22.43

Už se na ten pocit těším.. ♥

Sabaha, 19. 9. 2016, 15.32

Pro mě byl bonding velkou prioritou a podle toho jsem vybírala i porodnici, takže okamžitě padly všechny pražské. Rodila jsem v Rakovníku, který je teď hodně populární podporou přirozených porodů. Můj porod proběhl podle mých porodních přání a bonding skin to skin také.Měla jsem malého na bříšku hned po porodu, po celé 2 hodiny, kromě vážení po hodině. Ale váha byla hned vedle postele a můj muž stál přímo u něj. A pak jsme byli všichni tři spolu ještě 2 dny v porodnici. Malý se od nás nehnul.V žádném případě bych ho nenechala nikam odnést bez našeho doprovodu. Naštěstí šla všechna vyšetření dělat na pokoji. Takže maminky, jestli vás bude personál balamutit tím, že je nutné miminko odnést na vyšetření bez vašeho doprovodu nebo že po porodu nejde vyšetřit na vašem těle, nedejte si to líbit. Rozhodně to jde!

Eliška Kozlova, 16. 7. 2016, 21.24

Ja musela sestru poprosit aby byl alespoň chvilku u tatínka než me zasiji , ale bylo fajn ho mít po porodu hned na sobě

petrao, 1. 7. 2016, 17.43

Dříve se to zvládalo i bez toho, ale věřím, že pro klid maminky a navázání kontatku je to ideální

ppetaa27, 31. 5. 2016, 21.09

Taky jsem se bondingu nedockala syn po narozeni nedychal, tak ho museli krisit. Ale ja jsem byla z toho porodu tak vycerpana, ze jsem jen pocitila tu ulevu, ale vubec jsem nevnimala deni kolem. Ani nevim po jake dobe mi ho donesli, ale stihli me i zasit. Musel byt nejakou dobu pod svetlem. Ale tesne od porodu mam proste okno a na nic si nevzpominam.

k.o.r.i.n.e.k, 31. 5. 2016, 16.45

já bohužel bonding nezažila, jelikož po komplikacích se syn asi moc nalokal plodovky a dusil se hned po porodu

Petra Schoberová, 31. 5. 2016, 9.38

Určitě to musí byt moc krásné a docela hodně mě mrzí že nám to nebylo bohužel dopřáno, ale pokud se někdy překonám a "půjdeme do druhého" určitě to budu chtít

pavlakosec, 31. 5. 2016, 9.13

Hezký den maminky. Loni jsme s partnerem vybírali kde porodíme našeho vymodleného synátora a protože jsme chtěli co nejlidštější přístup, tak rozhodnutí padlo na Šternberskou nemocnici. Bohužel v den D nešlo vše jak by mělo a tak to skončilo tlačením na bříško a rychlým zásahem pana primáře. Bohužel bonding nebyl možný- malý byl přidušený a musel na pozorování. Jen mi ho ukázali a v doprovodu partnera jel na oddělení. Bylo nám to moc líto ale nakonec jsme to překonali a těšili se z našeho raráška. U druhého to snad už konečně vyjde.

Halaal, 31. 5. 2016, 6.51

U nás se taky bonding nekonal a vcelku mě to mrzí. U porodu mi to až tak nedošlo, jelikož jsem rodila hrozné dlouho (23,5 hodiny) a byla jsme hrozně vyčerpaná, tudíž jsem byla ráda, že jsem malého porodila. A nastala u mě komplikace - neodešla mi placenta, takže já vlastně malého neviděla po porodu hned vůbec. Viděla jsem ho až za 4hodiny. A to novorozenecká sestra akorát zkusila zda se přisaje, nechala mi jej asi 30 minut a odnesla mi ho. Jelikož bylo důležitější abych se po porodu začala hýbat. Až teď zpětně mě to hrozně mrzí, že mne o toto v porodnici připravili. Ale jsem hlavně hrozně ráda, že jsme byli oba v pořádku jak malý tak já

lazna, 29. 5. 2016, 14.40

Hezké. U prvního syna vůbec tohle nebylo. Při druhém porodu, mi byl dán okamžetě na břicho. Byl se mnou celé dvě hodiny:-)

Naši partneři

© 2013 - 2016 ProMaminky.cz | design and code by Werner Dweight