Atopický ekzém

zobrazeno 39×

Vloženo: 17. 8. 2015 14.02

Jak ho poznám a jak se lečí?

Sdílejte:   | 
0

Nenašli jste diskuzi, kterou jste hledali? Přidejte ji

Pro přidání příspěvku je nutné se přihlásit nebo zaregistrovat.

puli, 24. 2. 2016, 5.11

Dobry den syn dva roky ho ma taky uz asi od třetho mesice ale jen na nozickach. Ze zacatku to nebylo nic hrozneho. Ale tedaai od roku a pul silene. Zkouseli jsme ruzne masti ruzne babske rady, napr.ovesna koupel to bylo silene uplne po ni cely zcervenal, ocet do vody taky nepomahal. Az nakonec ty kortikoidy stacilo trochu namazat a ani ne po tydnu nozicky uplne nadherne. Kdyby jste ho videli katastrofa. Noci byli silene nespal furt sejen drbal a kdyz usnul tak i ze spani se skrabal. Nozicky uplne rozskrabane. Ale diky bohu ted je klidek a doufam ze dloooouho bude. Vsem maminkam drzim palecky a hlavne pevne nervy. Kdyby sli dat fotky tak ukazu.

benca, 19. 9. 2015, 15.06

mam a nikomu to neprajem, az koza krvaca

benca, 3. 9. 2015, 16.39

mam ho, viem co to je, praskaju mi az koze na rukach

mckvak, 2. 9. 2015, 20.46

Pekne prehledne napsane

Lenica, 25. 8. 2015, 8.23

V dětství jsem to vůbec neměla, začalo to až v pubertě, kdy jsem začala mít stres ohledně školy, potom práce, těhotenství, zase práce, rozvod,atd.atd.....začínám si všímat mého těla a zjistila jsem, že opravdu, když jsem psychicky v pohodě, ekzém ustupuje.Když mám stres, tak se mi ekzém ukáže třeba i na obličeji, na loktech, kolenou, rukách to začíná praskat a hodně bolet Doktorka na kožním mi dala nějakou pěnu, že to bude asi lupénka, s tím nesouhlasím, protože lupénka vypadá jinak a doktorka to nemá potvrzené z vyšetření, takže jen prý hádá......každopádně mi pomáhá obyčejné sádlo a pořád promazávat a taky ještě mastičky z konopí, ale kde je více %, takže jsem si ho nechávala dělat přes známou, kde bylo asi 75% konopí A být hlavně v pohodě

Katka, 23. 8. 2015, 10.14

Ještě bych maminkám s dětmi, které mají atopický ekzém doporučila zamyslet se nad vztahy v rodině, mezi rodiči a nad pohodou matky....velkou roli hraje v tomto onemocnění psychika. A co tak sleduji rodiny v okolí, jen se v tom utvrzuji. Vystresovaná matka, která nemá v nikom oporu, s manželem, který do noci pracuje...a děti pak reagují ekzémem. Samozřejmě je to jen jeden s faktorů, ale na tomhle se, oproti dědičnému základu, dá pracovat ;o)

katerinaf, 24. 8. 2015, 21.25

Určitě souhlasím psychika dítěte a matky s tím rozhodně souvisí. Dítě je s maminkou do 6 let spojené (neviditelnou) pupeční šňůrou ... je tedy dobré se nad tím zamyslet a řešit to

Naši partneři

© 2013 - 2016 ProMaminky.cz | design and code by Werner Dweight