Vyvrhel společnosti

zobrazeno 1627×

Vložil(a): Karolina Frolíková, 3. 8. 2017 13.56

Dobrý den vážené maminky, Chtěla bych si tu postěžovat na úroveň ohleduplnosti našeho státu. To, že mi lidé neuhnou a doslova mě lezou pod kola kočárku jsem si už pomalu zvykla (využívám syna, kterému dost hlasitě vysvětluji, že takto se chovat nemá :-D ), ale že i instituce a města nepodporují maminky s kočárky? Např. zkoušeli jste cestovat vlakem? S kočárkem jste vyhnána mezi kola, kde necítíte nic než pach z gum a sedíte tam jak na handbě. Dále cestování metrem, tramvajemi a busy? nepočítám jen ten dopravní prostředek, ale také bezbariérovost kolem zastávek. Je hezké, že vám přijede nízkopodlažní spoj a nástupiště je vyvýšené, ale jak se dostat na to nástupiště? někdy stačí jen obejít celou čtvrť(výtahy k metru) ale někdy to vůbec nejde. Měli bychom se vzbouřit a zaútočit!!!

Sdílejte:   | 
0

Nenašli jste diskuzi, kterou jste hledali? Přidejte ji

Pro přidání příspěvku je nutné se přihlásit nebo zaregistrovat.

Romanka40, 18. 11. 2019, 21.51

Necestuji mhd (neni to potreba) a kdyz jsem jela, tak jsem se s kocarkem distala vsude a nepotrebovala jse ani pomoc. Mam kocar s velkymi kolama a rucni brzdou, takze i z autobusu a schodu jsem sjela bez problemu a i nahoru

V007A, 8. 12. 2017, 10.00

Já musím říct,že u nás se to poslední dobou hodně zlepšilo.

Žofinka

Žofinka, 10. 8. 2017, 14.46

u nás ve městě to tak hrozné není, ale v Praze se dělá spousta pochodů, aby se upozornilo na tyto problémy

Mygara

Mygara, 10. 8. 2017, 8.51

někde je to děs, ale snaží se, co dělaly dříve naše maminky? seděly doma na zadku , pač to bylo ještě horší

Fuga

Fuga, 7. 8. 2017, 11.02

já až tak negativní zkušenosti nemám, vlakem jezdím panťákem, kde se krásně nastoupí a jsem mezi lidmi a občasné cesty do Prahy také přežívám. ano, někde jsou mezery, ale pořád se to zlepšuje

navji, 6. 8. 2017, 6.44

já to moc nehrotím a nestěžuji si jsou daleko horší věci, třeba kdybych malého neměla vůbec, nemohla chodit, měla nějakou nemoc...tož e se s kočárkem občas musím vláčer do schodů nebo řešit, že tam asi nevjedu....holt pokrčím rameny a vymyslím nový způsob....nejsem tak rozmazlená včera jsem o této diskusi říkala mamince (už jsem zde psala, že je na invalidním vozíčku) a ta mi na to řekla, že se to nemá tak hrotit, kdyby měla pokaždé řešit jen toto, tak je staršně negativistická a z toho života už nemá nic...vždycky se dá najít cesta..... tak ženy...hlavu vzhůru

k.o.r.i.n.e.k

k.o.r.i.n.e.k, 6. 8. 2017, 11.19

Máte naprostou pravdu, člověk ani neví jaké má štěstí ... Vždycky je cesta ..

k.o.r.i.n.e.k

k.o.r.i.n.e.k, 5. 8. 2017, 12.49

Bydlíme v menším městě a nemám problém se kamkoliv dostat s kočárem. Teď už tedy jezdíme bez kočáru, ten bereme max na celodenní výlet

Kamila Pecharová, 4. 8. 2017, 21.48

Vlakem jsem zatím jela jednou. Jel tam i zpět bezbariérový, nastoupit se do něj dalo dobře rovnou z nástupiště.. Je fakt, že jsme jeli za přítomnosti kol, jeden z vlaků byl neklimatizovaný, takže tam bylo jako v sauně, ale nejeli jsme daleko.. Když jedeme busem, bezbariérový jede často a pokud ne, řidič či někdo z cestujících mi vždy pomůže.. Jinou veřejnou dopravu v našem městě nemáme, takže já si nestěžuji.. Navíc jak dlouho je dítě nakonec v kočárku? Rok? Potom už to jsou většinou golfky, které se dají lehce přenášet..

Cinderella

Cinderella, 4. 8. 2017, 18.46

a jak byste si to vzbouření představovala? s kočárkama na Hrad? nebo před Poslaneckou sněmovnu?

Zdeňka S., 4. 8. 2017, 15.49

Taky to tak u nás máme, a nejlépe když nepřijede bezbariérový autobus, tak Vám ani nikdo s kočárkem nepomůže....

© 2013 - 2024 ProMaminky.cz | design and code by Werner Dweight Solutions

Spravovat souhlas s nastavením osobních údajů