Citlivost dítka na chlorovanou vodu

zobrazeno 2939×

Vložil(a): Christie, 11. 11. 2014 6.14

Naše malá má hodně přecitlivělou pleť a v poslední době bych řekla snad na cokoliv pokožka reaguje podrážděně. Zaznamenala jsem, že je třeba hodně citlivá na kontakt s chlorovanou vodou, ať už při mytí nebo v plavání. To okamžitě malé naskáčou po zádech červené skvrnky, které po odchodu z vody zase zmizí. Máte někdo podobnou zkušenost?

Sdílejte:   | 
0

Nenašli jste diskuzi, kterou jste hledali? Přidejte ji

Pro přidání příspěvku je nutné se přihlásit nebo zaregistrovat.

Žofinka

Žofinka, 3. 1. 2018, 18.52

osobní ne, ale je to docela časté, občas to svědčí o tom, že bude mít třeba někdy v budoucnu nějaké kožní problémy

Mygara

Mygara, 26. 7. 2017, 10.50

je to možné, děti mají tenší kůži, zkusit promazávat a omezit i koupání

k.o.r.i.n.e.k

k.o.r.i.n.e.k, 5. 12. 2016, 17.45

Někdo má třeba špatnou vodu s moc chlorem a to pak mohou být potíže

Fuga

Fuga, 18. 11. 2016, 11.20

podobnou zkušenost nemám, ale vím, že kožařka na to doporučila kamarádce méně se koupat

Minnie, 22. 3. 2016, 10.44

Ano, má to přítel a po něm i starší dcera, začalo to u ní zhruba v roce a půl a když je chlorovanější voda, tak se jí udělají červené suché fleky, někdy až do krve. Trvá pak třeba 3 měsíce než to zmizí. Používám na to Halicar a když je nejhůř a právě až na krev, tak nám dr předepíše nějakou mast s kortikoidy, já vím, svinstvo, ale do týdne zabere a malá má klid. Ono ji to jinak bolí tak si myslím, že mazat pár dní tím je menší zlo než riskovat že si tam zanese třeba zánět.

Christie

Christie, 6. 7. 2015, 21.35

Pokožka dcery také v těch vedrech reaguje dost podrážděně, obvlášť, pokud se koupe někde v bazénu, kde je příliš chlorovaná voda. Děkuji za tipy na promaštění. Ta leniens, zkuste se zeptat své dětské lékařky, na předpis je totiž zdarma, jinak v lékárně volně prodejná stojí celkem dost. A uvidíte, krásně voní a promastí, doporučuji i před koupáním na plovárně, protože fakt tu vodu tak na pokožku nepropustí...

Zuzi, 3. 7. 2015, 15.25

Primo vyrazku ne...ale oba kluci jsou atopici po tatinkovi...nastesti maji lehci ekzem...dermatolozka nam preventivne doporucila mene koupat a nechodit na kojenecka plavani....nekoupeme kazdy den a presto kluci vodu miluji koupat dle potreby a hlavne mazat, mazat a mazat, aby byla kuze hydratovans....

Christie

Christie, 3. 7. 2015, 22.59

Děkuji za reakci. Mažu jak můžu , nejvíc se mi zatím osvědčila mast Leniens na předpis, která nejen hezky voní, ale zároveň dokáže vytvořit takový ochranný film, že nepropustí vodu. Je mi těch našich dětí líto, já mám také citlivou pokožku, ale toto z dětství nepamatuji....

Zuzi, 6. 7. 2015, 11.39

Není zač mě těch našich prďolků je taky moc líto...nejvíce mají ekzém v záhybech pod koleny, na stehnech a rukách v záhybech....tomu staršímu vždy pomůže moře...u toho mladšího zjistíme letos jestli i jemu to bude dělat dobře...ten mladší dokud byl kojený měl jen od narození děsně vysušenou pokožku, ale co teď kojím méňě a méňě - víc se mu tojíždí ten atopický ekzém a navíc jak jsou ty vedra je to pro ně nejhorší ...ale naštěstí to ani jednoho broučka nesvědí a nemuseli jsme sahat po nějaké drastické léčbě...nám kožní lékařka předepisuje recept na krém, který namíchají v lékárně, nijak nevoní a konzistencí mi připomíná máslo....i strukturou...pyžámka musím prát n vysokou teplotu, aby se odmastila ale kluky vždy dobře promastí a druhý den je to o dost lepší.... Leniens neznám - zkusím to ještě občas kupu kluky v takovém mycím oleji ( Linola-Fett Ölbad koupelový olej ) teĎ jsme koupili od jiné značky a taky je dobrý

© 2013 - 2024 ProMaminky.cz | design and code by Werner Dweight Solutions

Spravovat souhlas s nastavením osobních údajů