Návštěvy ordinace praktického dětského lékaře pro děti a dorost

sledováno 1× zobrazeno 548×

Vložil(a): Petra P, 18. 6. 2015 21.16

Ještě před porodem je potřeba vybrat si pro vaše dítě pediatra, resp. praktického dětského lékaře pro děti a dorost. Po narození dítěte k němu budete chodit na pravidelné prohlídky.

Registrace u pediatra

Můžete si zvolit svého lékaře sami bez ohledu na bydliště nebo cokoliv jiného. Zaregistrujte se u něj nejlépe ještě před porodem. V prvním roce života svého dítěte navštívíte jeho ordinaci minimálně devětkrát. Načasování preventivních prohlídek je stanoveno vyhláškou.

První prohlídka novorozence

První prohlídkou je tzv. „převzetí do péče“, které proběhne zpravidla do tří dnů od propuštění z porodnice. Někteří lékaři provádějí tuto prohlídku v rodině, jiní vás pozvou do své ordinace. Pediatr od vás převezme propouštěcí zprávu z porodnice, vyšetří novorozence, zkontroluje techniku kojení a zodpoví veškeré vaše dotazy ohledně péče o dítě. Rovněž vám dá první informace o možných očkováních.

Další pravidelné prohlídky

Prohlídky pokračují ve dvou a šesti týdnech věku dítěte a ve 3, 4, 6, 8, 10 a 12 měsících. Při každé preventivní prohlídce bude vaše dítě změřeno a zváženo, hodnotí se růst hlavy a kostní zrání velikostí měkké chrupavčité části hlavičky (fontanely). Lékař dítě vyšetří a zhodnotí stav výživy i psychomotorický vývoj. Při každé návštěvě vás seznámí s vhodným jídelníčkem pro vaše dítě, s vhodnou pohybovou stimulací a s možným očkováním.

Máte nápad na téma, o kterém bychom měli napsat? Pošlete nám ho.

Sdílejte:   | 
4

Pojmy použité v článku:

  • fontanela

    místo na hlavičce dítěte, kde lebka nesrostla a zůstala měkká, aby miminko bez problémů prošlo porodními cestami; zaceluje se okolo 20. měsíce věku dítěte

  • pediatr

    lékař, který pečuje o zdraví kojenců, dětí a mladistvých do 18 let

Diskuze k této stránce (5 příspěvků)

Pro přidání příspěvku je nutné se přihlásit nebo zaregistrovat.

lazna, 25. 11. 2015, 15.55

Zuzka Čtvrtečková, 18. 11. 2015, 23.43

Naposledy jsme byli v roce a půl na povinné a další by měla být ve třech letech

hellova, 30. 6. 2015, 12.17

Dobře popsáno.

DenisaC, 24. 6. 2015, 8.59

To je dobry clanek, diky.

mckvak, 24. 6. 2015, 6.30

Soubor ke stazeni je super!

Naši partneři

© 2013 - 2017 ProMaminky.cz | design and code by Werner Dweight