Proč je důležité prožít krásný porod

zobrazeno 1288×

Vložil(a): Alexandra, 19. 12. 2015 10.53

Rozhovor s porodní asistentkou Mgr. a Bc. Petrou Ann Kovařčíkovou

V následujícím rozhovoru Petra Ann Kovařčíková zodpoví, proč je důležité, s jakým prožitkem odcházíme z porodního sálu. Nejde až tak o průběh porodu, ale o prožitek, který si maminka odnáší. Co vše může kladný prožitek porodu přinést a naopak. Jak se poprat se strachem z porodu a jak mu předcházet, jak se k němu postavit. Proč je velmi důležité vnímat sama sebe a naladit se na sebe? Jak je to s doprovodem u porodu a čím by měla přijít žena do porodnice vybavena... To jsou témata, která jsme stihly v jedenácti minutách probrat. 

Po shlédnutí tohoto rozhovoru pochopíte, že porod je možné si i užít. :)

Na některých akcích webu ProMaminky.cz máte možnost se osobně potkat s odborníky z našich Poraden. Prosíme o shovívavost, co se týče kvality obrazu i zvuku. Musely jsme se přizpůsobit podmínkám na místě a natáčení probíhalo v blízkosti dětského koutku. I tak ale věříme, že pro vás bude mít rozhovor informační hodnotu.

Pokud máte další dotazy na Petru Ann Kovařčíkovou, zeptejte se jí pod tímto rozhovorem, nebo přímo v naší Těhotenské a gynekologicko-porodnické poradně, Laktační poradně nebo v Poradně pro rodinu mezilidské vztahy.

Máte nápad na téma, o kterém bychom měli napsat? Pošlete nám ho.

Sdílejte:   | 
2

Mgr. a Bc. Petra Ann Kovařčíková - Proč je důležité prožít krásný porod

Diskuze k této stránce (2 příspěvků)

Pro přidání příspěvku je nutné se přihlásit nebo zaregistrovat.

Minnie, 19. 2. 2016, 9.04

Já si teda na naši porodnici nemohu stěžovat, byla jsem plně spokojena, z porodního plánu se mi poprvé splnilo téměř vše, podruhé taky. Jednali tam se mnou jako s osobou sobě rovnou, ne jako s pacientem, nikdo se nepovyšoval, vše se zkonzultovalo, nic nenutili pouze nabídli. I potom na šestinedělí jsem byla spokojena.

dáša, 29. 1. 2016, 17.22

Nedivím se, že dnes spousta žen chce rodit doma, doktoři často se ženami jednají jak s dalším kusem masa, co tam přijel odrodit. Přitom prvorodičky bývají hrozně vystresované, neví co se bude dít a chování personálu u porodu často porod i nepříznivě ovlivní. Byla bych ráda za více porodních domů, kde je personál, který se chová vstřícně a nechává taky rodičku o svém porodu rozhodovat!

Naši partneři

© 2013 - 2017 ProMaminky.cz | design and code by Werner Dweight