S miminkem na cestách

zobrazeno 462×

Vložil(a): Petra P, 23. 7. 2015 12.08

Kdo rád cestuje, bude se už v těhotenství ptát, jak a jestli bude možné cestovat i s miminkem. Ten, kdo se sám odhodlává k cestování těžko a výjimečně, bude miminko považovat za přirozenou obranu před cestováním a ani ho nenapadne se s ním kamkoliv vydávat.

Pokud máte chuť se s dítětem vydat na cesty a pokud se mu přizpůsobíte, určitě s ním cestovat můžete. Novorozence není vhodné vystavovat přítomnosti mnoha lidí, zvyšuje se tak pravděpodobnost, že se setká s viry a bakteriemi dříve, než je na to jeho imunitní systém připraven. Ani kojení zde není dostatečnou ochranou před nákazou. Proto s novorozencem není vhodné cestovat veřejnými dopravními prostředky.

Větší děti toto snáší snáze, ale riziko zde existuje také. Například pokud vedle vás v letadle bude cestovat člověk s virózou, nejspíš si od něj nebudete moci odsednout. Podle roční doby a cílové destinace chraňte dítě před extrémními teplotami. Cestujte vždy s platným zdravotním pojištěním a do zemí, kde je dostupná dobrá lékařská péče. Před cestou se poraďte se svým lékařem o vhodném očkování.

Obsah lékárničky na cesty

Pokud vyrážíte na dovolenou do zahraničí nebo jen třeba na chalupu dál od civilizace, je dobré mít k dispozici tuto výbavu:

I. výbava

Teploměr, odsávačka hlenů, náplast a drobný obvazový materiál, dezinfekce, pinzeta na odstranění klíštěte.

II. léky na běžná onemocnění

Na srážení horečky obsahující ibuprofen a paracetamol v sirupu nebo čípcích (pozor, čípky, pokud nejsou v lednici a bude teplé počasí, ztratí svoji pevnou konzistenci a nepůjdou dítěti zavést do konečníku). 
Nosní kapky, kapky na tlumení kašle, sirup usnadňující vykašlávání, rehydratační roztok na zavodnění při zvracení nebo průjmu, např. Kulíšek.
Pokud cestujete v létě, určitě přibalte opalovací krém a hydratační lotio po opalování.
Pro případ alergické reakce na potraviny nebo hmyzí štípnutí, nebo v případě kopřivky je užitečné pořídit v lékárně kapky k léčbě alergie, lze je zakoupit i bez lékařského předpisu.
S vaším peadiatrem zkonzultujte možnost nechat předepsat některé přípravky vázané na lékařský předpis, např. mast s obsahem antibiotika, případně účinný lék k léčbě průjmu a další léky, které doporučí právě vašemu dítěti.

Máte nápad na téma, o kterém bychom měli napsat? Pošlete nám ho.

Sdílejte:   | 
3

Diskuze k této stránce (9 příspěvků)

Pro přidání příspěvku je nutné se přihlásit nebo zaregistrovat.

Fuga

Fuga, 9. 2. 2017, 18.51

já mám vždy půl kufru léků

Aliisha

Aliisha, 15. 12. 2016, 15.53

Vždycky mám pocit, jako když se stěhujeme. Táhneme strašně moc věcí a půlku pak ani nepotřebujeme.

skřítek, 27. 6. 2016, 22.39

S miminkem na cestách. Já velká holka pidi tašku, ona malá holka lodní kufr...

Spernakovna, 1. 8. 2016, 9.24

Taky tak

Minnie, 19. 2. 2016, 21.47

Když jsme jeli i jen k mé babičce na víkend, tak jsem vezla pro mimčo milion věcí radši vzít víc než zjistit, že nemám něco důležitého.

Zuzka Čtvrtečková, 17. 10. 2015, 12.00

Nosím u sebe v kabelce takovou malou KPZ už od školních let, jen postupujícími roky obnovuju a doplňuju Ruční odsávačku, náplasti, desinfekci a čípky jsem vozila v přebalovací tašce.

Itany, 2. 10. 2015, 11.27

U nás je na prvním míste při balení Kinedryl:)

jitka46

jitka46, 19. 9. 2015, 23.11

už máme nějakou tu cestu také za sebou

mckvak, 23. 7. 2015, 15.05

Super - s timhle mam vzdycky problem co male vsechno vzit.

Naši partneři

© 2013 - 2017 ProMaminky.cz | design and code by Werner Dweight